Skocz do zawartości

Adevale 3313


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu na Forum pojawił się zmontowany fragment filmu Adevale 3313- projekt jednego człowieka. Zobaczcie film, oraz to co do powiedzenia na jego temat ma sam twórca- Jakub Grygier bliżej znany wam jako norden.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1178

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dobra to odemnie tak na szybko.

Na plus:

-Właściwie wszystkie sceny w których nie występują aktorzy bardzo mi się podobają i tutaj pełen szacun :)

 

Na minus:

-sceny aktorskie są według mnie drętwe a w szczególności ta ostatnia scena ze strzelaniną gdzie dzieci na podwórku chyba lepiej potrafią udawać takie akcje. Było chociaż zainwestować w jakieś tanie elektryczne asg żeby się ruchome elementy broni poruszały w czasie strzału a łuski dorobić w postpro ;)

-muzyka, mi się nie podobała. Dodatkowo w kilku scenach pokusiłbym się o dźwięki akcji tylko odpowiednio wyciszone.

- gumowe rękawiczki pilota :D Przy tak zaawansowanej technologii pewnie nie trzeba by było poprawiać co chwila rękawiczek ;)

- wyświetlacz space kontrolerki, po mimo że jest to w kosmosie chyba nie jest to wygodne ustawienie do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no filmik robi mieszane wrazenie .Niektore scenki wygladaja na pro a niektore na niezbyt profesjonalne. Muzyka wogule nie pasuje zamiast budowac klimat , psuje go.

Moze lepszym wyjsciem bylo by skoncetrowac sie na krotkim trailerem (cos ala bloody mines) a nie brac sie za jakis duzy film.Wiadomo ze by malych zasobach ludzkich nie da sie zablysnac przy wiekszej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie tak na szybko:

 

Dobra robota, ale...

 

Tło muzyczne okropnie gryzie się z materiałem video.

Brakuje dynamiki - muzyczka jest bardziej jak pod prezentacje multimedialną dla firmy.

 

Modele fajne, ale skoro zrobiłeś już HUD w After Effects (podejrzewam), to mogłeś dodać efekty dla wystrzałów z broni (dodałoby realizmu).

 

Generalnie pomysł mi się podoba i co do modeli 3D i całej scenerii nie mam zastrzeżeń, to jednak tak jak mówię - dopracowałbym te szczegóły i dopiero wtedy pokazał efekt :)

 

powodzenia i pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrażeniem! Niezły klimat!

są drobne niedociągnięcia, ale przy tak doskonałym wykonaniu efektów, to nie wypada mi nawet o nich pisać. Bo na jedno słowo krytyki, można wypowiedzieć tysiąć słów pochwały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

Gratuluje norden umiejetnosci ktorych juz sie wyuczyles :D i zycze aby jeszcze wieksze zdobyl. Jesli chodzi o CG to wyglada naprawde bardzo bardzo dobrze. Co do tych wszystkich niedociagniec co ludzie pisza... hej przeciez jest napisane na poczatku filmiku ze to jest "unfinished". Daletgo mysle sa te felerne rzeczy.

 

Zycze jeszcze super mega samozaparcia i energii do pracy nad nowa wersja o ktorej napisales ze bedziesz robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz fundusze a potrzebujesz nagrywac sceny z aktorami to warto zainwestowac w lustrzankę z opcją nagrywania HD np Canon Eos550d. To nieduży wydatek a Jakośc jaką dają takie aparaciki jest naprawdę na wysokim poziomie, a co najważniejsze możesz wszystko ustawiac manualnie :) warto obczaic przykładowe filmiki na vimeo. Piszę tutaj bo zamknęli poprzedni wątek ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt świetny.Koncepcja i klimat.Tylko Ci aktorzy już nie bardzo. Jak to z nimi w ogóle jest ? Są to ludzie którzy zaczynają zabawę z aktorstwem czy raczej nie maja wcale pojęcia o tym? Heh.. no ja myślę że gdybyś naświetlił sprawę jakiejś młodej i ładnej dziewczynie ze szkoły teatralnej to z pewnością zgodziłaby się Ci pomóc.(I to niejedna) heh

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti>// Nie dzwonili. Chyba jeszcze jestem dla nich zbyt miętką ciapą żeby się odezwali ;) I sam również tak jeszcze o sobie myśle na całe szczęście ;p

 

jakubziom>// Pracowałem z materiałem z tego aparatu... Bardzo mi sie nie podoba że materiał z niego jest w 8 bitach i nosi wyraźne ślady wyostrzania. Szumi mocno... Tak czy inaczej do amatorskich produkcji to jest naprawdę świetny aparat i robi dobre zdjęcia w HD o i le będą obiektywy sensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Norden, no nareszcie pokazałeś materiał, chociaż miałem przyjemność zobaczyć go już dość spory czas temu to dalej wygląda fajnie. Nie będe pisał co byś mugł poprawić bo sam o tym wiesz, w końcu ile można było to kisić dobrze że wypuściłeś. Masz to z głowy krytyka na klate i jedziesz dalej.

Wybacz ale wspomnę tylko o dwuch rzeczach:

1. Po co ta muza jest taka bezpułciowa,nie budująca napięcia itd.?

2. Skoro dwa statki wylatują ze statku matki to po co nagle jeden z nich zaczyna strzelać do drugiego, kiedyś myślałem że to inne sceny, nie następujące po sobie, mam nadzieje że tak jest jak myślę bo inaczej to dziwne troche.

Pozdrowionka i czekam na demo reel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZJAWA>// Piloci rozpoczeli walkę ponieważ polecieli na ćwiczenia oczywiście bardziej doświadczony pilot daje swojemu uczniowi fory co manifestuje w rozmowie przez radio. W pewnym momencie coś poszło nie tak. Zostali zaatakowani przez inny pojazd. Jeden z pilotów ginie. Drugi rozpoczyna ucieczkę przed nieznanym pojazdem. W wyniku dalszego pościgu pojazd którym kieruje dziewczyna ulega uszkodzeniu z powodu jej błędu... Spada i walka przenosi się na mokry grunt ; ) ..... Ten pomysł, fabuła jest tak banalna w założeniach że chyba już każdy wie dlaczego nie jest to skończone... Po prostu historia nie ma takiego kopa jaki mieć powinna... są same efekty. Kiedyś usiąde i to przepisze na nowo... Wstep wydaje mi sie nei być zły... Ot banda dwóch leci sobie potrenować kiedy nagle coś ich zaskakuje... Po tym jak dziewczyna i facet jużsą na ziemii tak naprawdę widziałbym coś w stylu "Enemy Mine" jako rozwinięcie historyjki i w coś w stronę Avatara. Dziewczyna przekonuje go do swojego spojrzenia na otaczający świat... tralala... Kiedys pomysle nad tym...jeszcze

 

Ktoś mówił coś wyżej o ujęciu z zakładaniem rękawiczek ; )... Pamiętam musiałęm włączyć kamere na statywie zanim załozyłem to całe duszne cholerstwo na siebie... I to co tam widac jest faktycznie tym momentem kiedy te wszystkie rzeczy zakładałem... żeby zagrać rozmowę pomiędzy pilotami... stwierdziłem że wyszło to tak naturalnie jak cokolwiek innego w tym projekcie... więc szybko obrobiłem to ujęcie w 30minut dosłownie wykorzystując stare tło.

Nie podoba mi się właśnie w wielu sci fi że tego typu rzeczy są pomijane ; ) Widział ktoś kiedykolwiek toaletę ? w sci fi ? Np w gwiezdnych wojnach ? ;D przecież muszą gdzieś się wyprózniać ; ) Nawet Jedi... chyba że powstrzymują mocą... ; p

 

do postu niżej//

Nom muzyka nie jest najlepszą stroną tego klipu. Ja lubie takie spokojne kawałki ale nie przewidywałem że co druga osoba tak skomentuje tą muzykę... źle bo robiłem to dla ludzi bardziej niż dla siebie. Nom trudno następnym razem... poprosze kogoś kto ma lepsze ucho odemnie

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników max3d.

Śledzę wątek Adevale chyba od samego początku i z niecierpliwością czekałem by obejrzeć to wszystko w ruchu. Gratulacje, że udało się aż tyle zrobić z życzeniami energii i pomysłów dla dalszych prac nad filmem. O muzyce w tle już było. Myślę, że do 1:06 pasuje, później już trochę mniej… Być może pytanie już padło, ale czy pracując nad efektami wizualnymi Opracowujesz jednocześnie dźwięk? Fajnie by się to oglądało z wciskającym w fotel grzmotem wybuchów, hukiem silników itd., ale to oczywiście jeszcze nie ten etap tworzenia filmu. Ciekawi mnie czy Masz już w głowie udźwiękowienie poszczególnych scen. Sam dziubię proste filmiki i często znalezienie odpowiedniego dźwięku lub jego nagranie okazuje się nie lada wyzwaniem, szczególnie że otoczenie w którym żyjemy do najcichszych nie należy. Powodzenia w dalszych pracach!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norden, zycze Ci abys w koncu znalazl naprawde fajna robote, i widze Cie przy produkcji koreanskich filmow sci-fi;) Widuje czasem na youtube ich seriale z jakimis robotami, cyberdinozaurami i kurde, Polska to szalas. Oni tam wszedzie upychaja 3d.

 

Ah, nie doradzam Ci nawet hollywoodu, bo robienie jednej sceny przez 4 miesiace jest fajne tylko na koncu jak pokazujesz i wszyscy robia "wow"...ale ogolnie to nuda, lepiej troche nizszy poziom i duzo fajnej zabawy:)

Edytowane przez Pawel Lipka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie r-e-w-e-l-a-c-j-a!

Ale skoro unfinished, to mam coś do dodania:

a propos scen z aktorami:

-strzelanina może dać więcej krótkich ujęć z bliskich planów - będziej bardziej dynamiczne.

-nie jestem pewien czy sceny aktorskie są w fps 24/s - jeśli są na większym frameracie, to będą się wydawać zbyt stabilne, takie telewizyjne, a takie miałem wrażenie, zwłaszcza w pierwszej scenie z papierosem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności