Skocz do zawartości

Firefox i Bing


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem wiele stron, próbowałem wielu sugerowanych rozwiązań i już szlak mnie trafia;(.

 

Pewnego dnia odpaliłem Firefoxa, często wpisuję słowa kluczowe do wyszukania bezpośrednio do paska URL, powinna wyskoczyć najbardziej trafna strona albo wyniki wyszukiwania w Google, otóż okazało się, że wyszukiwarką jest Bing.

Oczywiście nie ustawiałem tego wynalazku MS jako domyślnej wyszukiwarki i nie zamierzam

 

Próbowałem najczęściej cytowanej metody czyli zmianę klucza keyword.URL w ustawieniach Firefoxa - nie zadziałało, żadnych syfiastych dodatków nie doszukałem się ani bezpośrednio w FF ani gdzieś w jego folderach. Ostatecznie pomogła reinstalacja ale nie na długo bo dzisiaj znowu ten zafajdany Bing.

 

Szukałem kontaktu do nich - Bing chyba w ogóle nie ma pomocy technicznej a na witrynie MS pomoc dotyczy konkretnych programów.

 

Kto z was miał podobny problem i jakoś sobie z nim poradził?

 

aha i jeszcze oprogramowanie:

Windows 7 Home Premium 32bit, Firefox 3.6.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No właśnie mam wrażenie, że mam trochę bardziej rozbudowaną wersję tego problemu;). Nie widzę, żadnego dodatkowego toolbara, po prostu Firefoks stosuje Bing jako domyślną wyszukiwarkę ale tu też nie jest to takie oczywiste - jak Adku napisałeś - faktycznie po prawej stronie mam ustawione Google (a Bing nawet nie widnieje na tej liście) i w przypadku używania tegoż pola wszystko działa jak należy, problem dotyczy tylko paska adresu, do którego po prostu jestem przyzwyczajony i bardzo cenię sobie takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wydaje mi się, że to jest ten ukryty dodatek. To nie tak, ze pasek jest widoczny. Paska nie ma, ale rozszerzenie jest. Tam gdzies chyba ktos napisal jak to usunac. Dziwne w sumie. Bo jesli zmieniles tez wyszukiwarke przez about:config ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy google.com to naturalnie na Googlu bo to przecież normalna składnia adresu, przy wpisaniu "google" ląduję na Bing. Sprawdzałem rozwiązanie z linka od Adka - nie mogę znaleźć tych wpisów ani w rejestrze ani w Firefoxie więc chyba jednak co innego (ale pewnie powiązane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i kryptoreklama ale to co bruneq. nie róbmy tego co wszyscy, Opera jest szybsza, mniej zajmuje pamięci, ma mniej zajmujący ekran interfejs, pasek kart możliwy z miniaturami, lepszą obsługe haseł i do tego teraz usługi opera turbo i opera unite. naprawdę polecam spróbować, a nuż się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem Opery i jakoś mi nie podeszła - było to dawno i może faktycznie teraz jest lepsza ale myślę, że wątek idzie trochę w złą stronę bo zaraz każdy będzie pisał dlaczego dana przeglądarka jest lepsza. A zmiana przeglądarki jak dla mnie nie jest rozwiązaniem problemu - wiem, że ludziom udawało się wywalić tego Binga, czemu mi to nie wychodzi - nie wiem.

W końcu znalazłem jakąś stronę kontaktową do nich ale trzeba wypełniać jakiś formularz z danymi osobowymi, czy nawet założyć konto więc tego już za wiele - muszę znaleźć jakiś inny kanał, żeby ich opieprzyć i zażądać pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności