Skocz do zawartości

Teczka 2D: Jedidan12, The beginning.


pirx

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, cześć i czołem!

Nazywam się Daniel, mam 15 lat i jestem tu nowy...

Nigdy nikt mnie nigdy nie uczył więc jest dużo, bardzo dużo błędów ;)

Mam nadzieję, że dostanę od was krytykę i porady.

 

Seria martwej (wszystko na A3):

p1050733y.jpg

p1050736y.jpg

p1050737z.jpg

p1050735.jpgp1050734.jpg

p1050745.jpg

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze przed akwarelą kilka rysunków:

Te są na podstawie figurek ze Star Wars Miniatures.

p1050761p.jpg

 

p1050758w.jpg

A tu takie małe cuś (4x7cm) ze sprawdzianu z matematyki.

p1050757y.jpg

Szkice ze szkoły, siebie zrobiłem z głowy. Patrząc po tych twarzach i rękach;/ kompletna masakra ;/p1050756ri.jpg

Na koniec coś aby udowodnić staranność, dbałość o nas uczniów oraz geniusz naszej plastyczko/muzyczko/techniczki czyli hybrydowej nauczycielki. Kazała nam wziąć kalkę i przerysować twarz ze zdjęcia.

p1050754h.jpg

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś rysujesz, czy malujesz, to zanim się podjarasz, że skończyłeś zrób sobie przerwę, pooglądaj kozackie pracy jakichś wymiataczy, a potem spójrz na swoją krytycznym okiem - pomaga. Zanim powiesz - skończone, sprawdź jeszcze raz proporcje. Dla przykładu spójrz na rękojeść lajtsajbera na drugim rysunku, jest wygięta jak parówka, albo tak, jakby się topiła. Keep working.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie zastosuję się ;) \

To właśnie jest mój problem podjaram się a potem nie mam siły kończyć.

Joel ta rękojeść taka wygięta ma być, chociaż faktycznie sknociłem ją.

 

count-dooku-lightsaber03.jpg

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie znasz zasad dotyczących malowania akwarelami....zajrzyj do teczki Coyote'a i gdzieś tam po drodze od końca znajdziesz mini tutorial...dodatkowo warto poszukać czegoś w internecie

na przykład coś takiego :

LINK

tutaj po polsku LINK

 

Podrzuciłem taki zwykły przykład, ale wierze że jak będziesz chciał to znajdziesz dużo więcej o niebo lepszych tutków... wujek google nie boli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie w akwareli najważniejsza jest miękka woda i dobry papier + to co napisałem w tutku.Reszta już raczej przychodzi z obeznaniem się w medium.

 

a tak żeby nie było oftopickowo to dobrze ze robisz sporo juz niedługo to zaprocentuje tylko ćwicz i nie poddawaj się :)

cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyjeżdżam na trzy dni do Wrocławia, więc zaopatrzę się w papier po powrocie. Dzięki za tutek, już wiem co knociłem (nanosiłem na całą kartkę zbyt dużo wody przy każdej warstwie). Biorę szkicownik więc może wrzucę coś nowego u kumpla, a jak nie to w poniedziałek ;)

(jak się sprężę to jeszcze dziś przed wyjazdem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej usiąść sobie na przerwie w szkole i rysować przechodzących uczniów.

 

można też luknąć na książki Loomisa, Gottfried Bammesa, Burne Hogartha, Bridgmana itp.

 

najlepiej nic nie omijać, jak nie ma możliwości z natury, to ze zdjęć, wymiatacze też rysują ze zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że są wakacje, ja jeszcze mam pracy po uszy... To chodź na ulicę, do parku, albo rysuj domowników, zdjęcia nie są złe, ale zdjęcie to nie to samo.

 

EDIT: O tr3buh mnie uprzedził. Ale pamiętaj kolego, w książkach masz tylko rysunki, możesz sobie przestudiować, ale samo przerysowywanie rysunków niewiele ci da, o tym już była mowa, zresztą, pamiątką po tym jest mój opis.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym masterem trochę przeginasz, sam się muszę wiele nauczyć ^^. Rysuj dalej, byle konsekwentnie. Po skończeniu pracy odpocznij sobie, łyknij sobie marchewkowo-jabłkowego Kubusia i spoglądając na szkice świeżym okiem szukaj błędów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję Kubusią od 30 lat i czekam w końcu na release tego karotenu.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika,iz ma się pojawić w pierwszym kwartale przyszłego roku.Ma mieć zaimplementowaną obsługę wszystkich komórek,również czas rozprzestrzeniania się po organiźmie ma zmaleć dwukrotnie w stosunku do wersji beta.Pytanie,które na razie pozostaje bez odpowiedzi to cena:)

Sorki za off...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję Kubusią od 30 lat i czekam w końcu na release tego karotenu.

 

Oj Joel, plączesz się w zeznaniach.

 

PS. Lepiej idź się poopalaj. Cyba że masz tak jak ja: albo jestem biały jak kreda, albo czerwony jak cegła ;)

 

edit: Co ja widzę coraz więcej ludzi:) Zapraszam, zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkicować i szkicować to się załapie jak rysować - trzymaj tak dalej! Ciekawie ten cień wygląda na twarzy jegomościa w garniaku, tylko kontur ma za mocny myślę, że sporo by dało gdyby nie było konturu cienia do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przyjacielu metoda Reilly'ego, sam osobiście się jej uczę. Ryjówka, ten kontur cienia jest tu najważniejszy. Cień całkiem w porządku, chociaż ta babka po prawej u góry nie jest należycie zrobiona, ale tak to tylko proporcje kuleję. Keep working !

 

pozdrawiam

Edytowane przez Joel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem -sam się walnąłem więc: Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. ;p

 

Ice- Kiedy jestem poza domem tak jest wygodniej niż targać ze sobą prawie 3 kg laptopa ;)

Joel-Ok. A co do podpisu to nie wiem o co chodzi ale czy "japka" nie pisze się jabłka?

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności