Skocz do zawartości

Animacja 3d - Osiedle


NEBULA-Grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio skończyliśmy taką animację. Miał to być dodatek do wizualizacji zrobiony szybko na tym co zrobiliśmy w wizkach. Doszły tylko animowane samochody i ludzie 3d.

Czas realizacji 3 tygodnie i daliśmy radę we dwóch z pomocą Neb'a, którego od czasu do czasu odrywałem od dopieszczania tarasu ;D.

 

Soft: Cinema4d + Vray + SonyVegas, maszyna: i7 + 12GB (rendery zamykały się w 10 giga)

 

Ciekaw jestem jak Wam się to widzi.

Pozdrawiam, remanent.

 

 

Edytowane przez NEBULA-Grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej,

 

ładna praca, widać ogrom wysiłku. Klient na pewno szczęśliwy. Fajnie wyszły efekty z flarami (musiałeś się na kluczować na tych wertikalach:). Odrobinkę razi flikering w niektórych scenach i ruch samochodu (punto chyba) - ale klient na pewno nie zauważył :)

 

Gratuluje

Elimo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....bardzo ładna , wiezienno-zoologiczna architektura...trzeba było się narobić żeby wszyscy wyglądali na zadowolonych..!!!.. ale flary na kratach bym sobie odpuścił...mącą landrynkowość nastroju....:)))...całe życie za kratami... pogratulować architektowi...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Miło słyszeć, że się komuś podoba.

 

elimo - troszkę się przysiadło nad flarą, potwierdzam, ale to w końcu prosty efekt. panienka rzeczywiście parkuje z ułańską fantazją, próbowałem odciągnąć uwagę flarami ze świateł :p

a flickering no cóż...ciągle jeszcze się muszę uczyć, na szczęście z animki na animkę jest coraz lepiej. dziękuję

 

dziadek3D - architektura no cóż...ja się na tym nie znam ale fachowcy twierdzą, że takie wzory się teraz dość często stosuje. ja tam nie będę mieszkał :D

co do flar to tak jak elimo trafnie zauważył klient był szczęśliwy i nas to cieszy, bo może wreszcie coś zaskoczy w Lublinie i będziemy mieli więcej takich zleceń.

 

mirach - dzięki, GI jest ustawione na IrrMap (multiframe incremental) + Light Cache (Flythrough). Irradiance Map liczymy dla każdej klatki, bo nam to nie spowalnia aż tak tragicznie natomiast Light Cache zliczam jednorazowo dla całości ujęcia i potem sobie leci z pliku. Czas dla jednej klatki wynosił 6-12 minut z motion blurrem - jak dla nas ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho, gdzie to takie budownictwo, bo ja na Porębie mieszkam i tego za oknem nie widzę:) Może dopiero do zbudowania.

 

Animacja bardzo ładna. Ruch samochodu faktycznie trochę sztuczny, ale biorąc pod uwagę założenia nie ma to żadnego znaczenia.

 

Bardzo fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoicie. Można by się przyczepić o zieleń w nieco toksycznych kolorach. Scena z ludźmi w ogródku na tle zachodzącego słońca po prostu jak wisienka na torcie.

Za to na waszym kanale Vomeo najbardziej rozwaliła mnie animacji obwodnicy. Temat równie nudny co trudny bo nie ma właściwie co pokazywać. Tym bardziej szacun za efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach - dzięki jeszcze raz

 

tomly - poczekaj jeszcze trochę a zaczną wyrastać jak grzyby po deszczu, praktycznie każdy deweloper ma swoją działkę na węglinku.

 

skocu - cieszę się że tak uważasz, ponieważ animka miała wyjść właśnie tak jak mówisz czyli przyzwoicie klient zaś jak zwykle trochę negocjował i wyznaczył sztywny termin.

co do obwodnicy to zupełnie inna historia. ciężko się to ogląda ze względu na długie ujęcia, bo w tym przypadku liczy się treść a nie ogólne wrażenie. nie pytaj ile to robiliśmy :D

 

Tweester - po raz kolejny zgadzam się, że parkowanie nie zalicza się do najlepszych, jednak cały parking najlepiej jest pokazać klientowi jak jest jakaś akcja w środku. jasne, że można by było wjechać do pustego wnętrza - mielibyśmy mniej roboty. jeżeli masz jakiś fajny przykład przedstawiający taki obiekt w inny sposób to chętnie zobaczę.

a z tymi ludźmi to się czepiasz, przecież można gadać wszędzie choćby na dachu ;D może ustalają kto kogo zarysował...

 

pozdrawiam!

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś - tak to jest jedna scena. Do wnętrza tylko okroiłem przestrzeń, bo widać tylko blok naprzeciwko. Bloki są raczej podobne do siebie, jednak spadek terenu nie pozwalał na ich klonowanie.

Używałem proxy więc dało się upchać dużo zieleniny. Animowani ludzie zabierają sporo ramu, dlatego zapisywałem ujęcia w osobnych scenach. Każda "zaludniana" indywidualnie. W filmie "Oaza" był podobny patent. Zerknij sobie na vimeo. Z ramem raczej mieściłem się w 10 giga.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności