Skocz do zawartości

Fotografia: moj pies i okolice


kengi

Rekomendowane odpowiedzi

postanowilem troche dokladniej przysiasc do moich fotek, do tej pory fotki traktowalem dosc olewczo. nie zebym teraz sie jakos szczegolnie spinal, niemniej zalezy mi zeby nieco podniesc swoje umiejetnosci.

 

licze na komentarze, nad czym moglbym popracowac, co zmienic itp.

 

ostatnio kreca mnie kwadraty i vintage style, wiec ponizej przyklady tego zainteresowania. a ze ludzi sie wstydze, to zostaje pies i przyroda ;P przynajmniej na razie.

 

1.

img0004kl.jpg

 

2.

img0015kj.jpg

 

3.

img0044gi.jpg

 

4.

img0239t.jpg

 

5.

img0261mt.jpg

Edytowane przez kengi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ha ! To jest stafik ? :D

Pytam w sumie retorycznie, bo widzę że stafik, ale ludzie teraz mają czasem pitbulle łudząco podobne do staszków... Białe to raczej rzadkość u nas, hę ? Tak czy owak - śliczny pies. Właściwie to chyba suczka, ale nie chcę urazić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3, no wlasnie od kontrastowych zdjec staralem sie odejsc. moze troche przesadzilem.

ale ciezko wywazyc, kiedy juz jest za duzo :).

co do spokoju psa, to huehue... lata pracy, komenda siad/zostan :) na pewno te zdjecia nie oddaja jej charakteru.

 

SBT77, zgadza sie: stafik, bialy (raczej rzadkosc, chociaz coraz wiecej ich) , suka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spokoju psa, to huehue... lata pracy, komenda siad/zostan :) na pewno te zdjecia nie oddaja jej charakteru.

 

No, jeśli jest taka jak inne stafiki to faktycznie nie oddaje :]

Co do wypełniania komend to staszki maja ponadprzeciętną zdolność uczenia się, z tym że komendy wykonują wtedy kiedy mają na to ochotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dla mnie to tak jakby te zdjęcia robiła jakaś panienka... i chciałaby i boi się....dla mnie zupełny brak decyzji.....jakiejkolwiek....oprócz oczywiście komendy siad/zostań....:))).

Najbardziej to męczy w 1, oczy biegają od ładnej kreski brzegu do chmur i nigdzie się nie chcą zaczepić.... oglądacz zwany klientem nie może być pozostawiony aamaemu sobie i wybierać co chce oglądać ...Ty nad tym powinnaś panować....!!!!

Cieszę się że wstawiasz smocze się zacznie coś dziać i inni dołącza....gorąco zachęcam, nie ma jak to przygoda ze światłem....:)))... i wybrzydzaczami...:))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne, widac zapedy foto-graficzne, z naciskiem na "graficzne", bo sa jakies decyzje konkretne kompozycyjne i dbalosc o to, zeby elementy obrazu bronily sie plastycznie i graly ze soba w ciekawy sposob. Tylko dosyc niesmialo to jeszcze widac. Tzn mozna sie domyslac jedynie tych decyzji, bo sa rozne niekonsekwencje, w kolorze, smieci w obrazie, cos sie wali na jedna czy druga strone itp.

 

Wczoraj trafilem na galerie taka: http://kasallah.blogspot.com/ Pozornie proste zdjecia, tez z zacieciem kompozycyjnym duzym, chyba amatora, ale ja sie tam nie potrafie niczego czepic. Obrazy domkniete na ostatni guzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz leander, no wlasnie tak to wyglada. moze mam z tym problem bo jakos nie interesuje mnie temat tak do konca, tylko chce zrobic jakas kompozycje. mysle o tym bardziej jak o abstrakcyjnych plamach. i troche mi brakuje tego zeby cos tam gdzies domalowac, albo wywalic. a w foto musze sobie szukac kadru a z tym mam niewiele doswiadczenia, bo jednak w matte painting akurat przy tym nie chce sie za bardzo bawic (nie zebym nie zamalowywal jakis dupereli hehe) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz jak ja. Dla mnie zdjecie jest ciekawe jak jest zamkniete w abstrakcyjną forme. Wowczas w jakis zaskakujacy sposob tresc zaczyna byc ciekawa, chyba dlatego, ze kadr zaczyna byc malym odrebnym uniwersum rzadzacym sie swoimi prawami. Poniewaz kazdy element obrazu ma znaczenie i sens w ciezarze kompozycji, to oddzialywuje tez na tresc i jej sens. Takie wzbogacenie sily abstrakcji o figuralnosc.

 

Kazde inne zdjecie to dla mnie co najwyzej reportaz, bo choc czasem o silnie artystycznym zacieciu to nie wychodzi daleko poza ta figuralnosc.

 

A z innej beczki, ten styl vintage troche zabiera Ci pole manewru, bo kolorystyka sie mocno ujednolica. Polecam album Andreasa Gursky'ego "80-08". W reprodukcjach na internecie tego nie widac, ale u niego jest bardzo duza wrazliwosc na kolor. Na jedym zdjeciu moze byc kilka rodzajow bieli, kazda o nieco innej temperaturze. Takie subtelnosci to spora zaleta fotografii, a "styl vintage" rodem z photoshopa chyba to zabija. Ale to tylko moj punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vintage pewnie mi kiedys przejdzie. a co do subtelnosci, to wiadomo ze najlepiej bylo by analogiem trzaskac, co by sie do 8 bitow nie ograniczac, jednak ja az tak drobiazgowy nie jestem, wiec mi to nie przeszkadza. inna sprawa ze nawet w tym obrebie moglbym troche bardziej sie z tym pobawic. dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ktoś, kto chce poćwiczyć i poprawić trochę swój warsztat fotograficzny. Po co od razu te złośliwości Dziadku? Wiem, że nie przepadacie za sobą z Kengim. Ale jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to daj sobie siana z porównaniem do kucharki. Po prostu - fotograf amator. Wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...doszukujesz sie w tym co piszę złośliwości (nie porównuję Kengiego do kucharki bo to nie forum dla kuchrek tylko dla profesjonalistów od grafiki).... ja poprostu piszę, że jak sie chce robić w 16 bitach to jest to już normalka analog nie ma tu już przewagi (i tak w końcu idzie przez skaner...:))) i tylko cyfrowe kieszonkowce (dla kucharek) robią 8 bitów, które miedzy nami mówiąc zupełnie wystarczają.... bo magazynowanie 16 bitowych obrazków to duże obciażenie dla dysków....:)).

Miło widzieć Twoja Twarz ....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu pogawędki ucinamy a mój aparat leży i się kurzy! Wstyd. Chyba czas ruszyć w plener.

 

p.s.

cóż za spostrzegawczość :) Wywaliłem tą nic nikomu nie mówiącą literkę 'K' i zamieniłem na coś co dużo bardziej do mnie pasuje - własną twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kengi złapał za aparat... hehe... no nie wierze. Aż chce się napisać, co za syf, jakie g*****, zmarnowałem 5 minut mego życia... ale morda psa na ostatnim zdjęciu uratowała ten wątek. fajny sierściuch.

 

aaa i gratuluję wąsów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze dobrze, ze zdjęcia numerujesz.

Biorąc pod uwage, ze jesteś ode mnie młodszy to miałem nadzieje, ze na dole to Twój brat, no ale doczytałem. Instagrama juz nie używasz - plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na to czekałem. Super portrety.

 

O ile 7 jest fajnie wykadrowane, to w 6 brakuje "kontekstu" [tła] i szkoda że przycięte do policzków- ale nadrabia charakterem typu Clint Eastwood.

****

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, kadrowalem tak, bo w zasadzie bylo robione na tle sciany. i w rzeczywistosci fotki robione do tekstur jakiegos bandziora. ale uznalem, ze wyszlo calkiem ok, a ciasne kadrowanie lepiej pokazuje charakter w tym przypadku.

 

w kolejce czeka kolejne 1000 portretow, tylko nie mam kiedy wywolac ;P ale jak cos sie pojawi to jeszcze powrzucam. byle do przodu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności