Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Woda/fontanna


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Historia jest taka, że spadająca kropla ożywia czaplę wodną (nie delfina ;). Ona próbuje odlecieć, ale nie udaje się jej, bo kolejna kropla ją rozpryskuje. Filmu niestety nie mogę pokazać, bo był robiony jako praca magisterska i należy do uczelni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy do uczelni? Co to za dziwaczne pomysły?

 

To trzecie wygląda dobrze - w miarę zgrany dof i oświetlenie z otoczeniem. W pierwszym już nie jest tak różowo. Nie znam realflowa ale chyba lepiej było ustawić tak żeby ta woda mniej bała się tego marmuru. Na pierwszym kąt kamery jest zupełnie inny niż zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia jest taka, że spadająca kropla ożywia czaplę wodną (nie delfina ;). Ona próbuje odlecieć, ale nie udaje się jej, bo kolejna kropla ją rozpryskuje. Filmu niestety nie mogę pokazać, bo był robiony jako praca magisterska i należy do uczelni..

 

ehh i zapoilerowal :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmu niestety nie mogę pokazać, bo był robiony jako praca magisterska i należy do uczelni..

 

bzdury, jako autor masz pełne prawo do swojej pracy i możesz robić z nią co chesz. Nawet jezeli podpiszesz umowe o przekazanie praw autorskich (czego raczej nie zrobiles) nadal masz prawo do umieszczenia swoich prac w portfolio.

 

 

spoko, ale sztuka jest zrobic wode fotorealistyczna z elementami pienienia sie jej, a to juz wyzsza szkola RF

 

Bez przesady. Motion blur + skrypt (ktorych jest na kilogramy w sieci) = kilka godzin dla laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że woda przy łączeniu się z innymi materiałami, powinna mieć menisk wkłęsły - a tu ( dokładnie przy tej rzeźbie ptaka na dole przy połączeniu wody z tą "kopułką" marmuru widać ) jest menisk wypukły i to nawet za dużo.

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że woda przy łączeniu się z innymi materiałami, powinna mieć menisk wkłęsły - a tu ( dokładnie przy tej rzeźbie ptaka na dole przy połączeniu wody z tą "kopułką" marmuru widać ) jest menisk wypukły i to nawet za dużo.

 

pozdrawiam ;)

 

To zależy. Niektóre materiały są hydrofobiczne a niektóre lubne. Marmur raczej nie jest hydrofobiczny więc w tym przypadku masz rację. Ale jeszcze lepiej wogóle z tego zrezygnować gdyż ten cały mińsk wygląda jakby mieł 2 cm wklęsłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawa własności, to powiedziano mi, że przez 2 lata uczelnia ma prawo do mojej pracy. Potem przysługuje ono mnie. Natomiast można się do nich zgłosić osobiście i powiedzieć że od razu chce się dysponować swoim dziełem, załóżmy że chciałoby się to komuś sprzedać np. No i wtedy uczelnia może na to wyrazić zgodę. Nie wiem jak to jest naprawdę, nie znam się :) Co do wklęsłości przy obiektach, to fakt, nie powinno być aż tak duże i prawdopodobnie wygięcie w drugą stronę byłoby lepsze, ale była to w zasadzie moja pierwsza styczność z RF, stąd jest sporo niedociągnięć. Przy kolejnym projekcie postaram się lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl praw majątkowych z osobistymi. Te pierwsze (jeśli je przekażesz) nie pozwalają Ci np. sprzedawać projektu. Za to prawa autorskie osobiste zawsze należą do Ciebie i pozwalają Ci się "chwalić" swoim projektem. Więc śmiało możesz pokazywać animkę. Na obrazkach wygląda ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było mniej obaw, skoro sam to robiłeś, możesz jakąś poprawkę dołożyć albo coś swojego dodać i to już nie całkiem to samo co projekt uczelniany :)) i pokazuj ;)

Skoro obrazki rozpowszechniłeś, to i animkę pokaż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności