Skocz do zawartości

Pojazd_3d: RENAULT Megane Coupe-Cabriolet 2003(NURBS)


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

NIeee enzo denerwuje sie kiedy nie mam na cos pomyslów albo koncepcji...

 

Jurku he no dzięki mysle ze tobie Austinek tez ładnie wyjdzie. Wkoncu to czlowiek ciagle sie uczy i co jeden model to lepszy...

 

Siatka hym spokojnie jak zrobie przod to cos wrzuce.. a tył bedzie top secret :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

bzyku moze bym (mam prosbe) zboil utoriala jak tworzyc przod samocodu w rhino (blagam:P:P) ucze sie go troche (kilka tygodni ) i nic nie kumam musze go skumac a na samochodi go skumam inne tutotiale sa jakies dziwne (i po angielsku:P:P)

prosze o rozpatrzenie mojej prozby

 

a model BOMBA rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik >> to juz bylo na ten temat .... nie ze niechce, nauka topologi ukladania krzywych w jednym tutorialu sie nieda opisać, bylo by oczym pisac :), a na to trzeba by miec duzo oj duzo wolego czasu.Co do zagranicznych tutoriali (choc ja bym na nie nie narzekal są dobre tylko nie dla początkujących) to napewno nie mozna sie zatrzymac na jednym np.audi TT bo to dosc mocno w skrócie opisane zostalo jak tez u SUURLANDA. A pozatym siedząc troszke pare tygodni nad rhino wsumie ciezko jest cos zrobic, nurbsy są tak szerokie ze po roku, dwoch, trzech mozna powiedziec ze jeszcze malo umiem i cos moze czlowieka zaskoczyc.

 

mw4d >> czemu bawić hi nie poprostu chce cos zrobic dobrze, porządnie i schludnie.

 

Skilo >> :P a mowiles mowiles :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy ale poly jest prostrze i bardziej intuicyjne...porównał bym do lepienia z plasteliny...a nurbs... jest jak projekt dom\'u do budowy....

 

Dlatego właśnie kocham poligony , a w szczególności w wydaniu zbrush`owym... odarte z całej tej \"technicznej\" strony. Ale co kto lubi.

 

Model tak jak już mówiłem na moje oko bezbłędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się, że mój post w dziwny sposób zniknął.

Więc postaram się jeszcze raz rozpisać się. Mianowicie

chodzi o to Bzyku kiedy zobaczymy jakąś siatkę.

Twój model jest poprawny zresztą przy takiej znajomości

programu to już standard. Mam wśród pracujących na Rhino

kilku najlepszych znawców, wśród których jesteś i Ty.

Gratuluję i pozdrawiam, choć uważam, że model jest raczej

prosty w wykonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Cóż bzyku masz jednak błąd z tym nadkolem (i tak Cie rozumiem bo ja mam w tym miejscu jeszcze wiekszy blad :d). Chodzi o miejsce obok rogu lampy (tam gdzie dwa fileciki się spotykają). Tam jest trche bardziej prosto , u cibie jest fala, ale chyba na tym etapie tego nie popraiwsz. I tak jest super model :)

 

Oto link: http://www.arabam.com/fuar/2003/frankfurt/renault_megane_xx.jpg

 

Edit: Byłbym zapominał...gdzie jest kant na zderzaku?

 

[Wyedytowany dnia 22-6-2004 > Triple X]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha no i odkopali :) spox chwilowo nie ma kiedy zasiąść ale juz nie dlugo wsumie w miedzy czasie zrobilem wiekszosc nowa i doszla pokrywa dachu czy bagaznika.

A Batou to juz od początku sobie to uroilem naprawde przeciez niby to nie problem ale chyba chcialem miec to w calosci i pominolem tego kancika i tak tego nie powinno byc zbytnio widac.

 

a narazie musze sie powoli uporac z tyłkiem kilka rozwiazan i jeszcze wiecej testów :)

 

dupa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Dobrze jest. C2 byla wypasiona ... Mysle, ze CC bedzie jeszcze lepsza. Ojj musze isc pocwiczyc kaczuszki i mloteczki, bo na razie jestem zielony w dziedzinie 3D [ zarowno 3ds max jak i Rhino ;)]. No ale - trening czyni mistrza i moze za pol roku [pobozne zyczenie] tez cos zmajstruje :D. Bzyku trzymaj tak dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak zwykle extra!!!

Nie znam tego samochodu blizej wiec nie powiem czy cos jest nie tak. bledow tez oczywiscie nie ma wiec nie c nie powiem ale...

Mam pytanie dotyczace swojego samochodu. Pytanie zamieszczam tutaj gdyz mam wieksza pewnosc ze je przeczytasz:P

Otoz nie wiem jak zrobic ta przedziwna fakture jaka jest na swiatlach. To jest sprawa modelingu czy textur? Poradz mi cos prosze bo nie wiem co robic

 

Pozdrawaim serdecznie i jeszcze raz gratuluje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla odswiezenia :). koniec weekendu niestety i dwa dni poszly na calkowitą przebudowe co oznacza zrobienie wszystkiego prawie od początku a chodzilo o glupi fillet :). odrazu popawilem male co nieco...

 

--edit--

wszystkiego :) ale tylko jesli chodzi o przedni zderzak jedynie jeszcze blotnik przedni poszedl do przebudowy.

Rsign.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingwins ile ?? no robie go z duzymi przerwami + jeszcze przerobienie calego zderzaka od nowa to juz troszke czasu minelo :). Felgi to najczęsciej proste obiekty obrotowe wiec mozna zrobic je szybciutko w godzinke moze dwie. Tak samo szybko mozna by zrobic model samochodu o ile nie bedzie sie popelnialo błędów i nie tracilo czasu na myslenie czy bedzie dobrze czy źle, no ale to juz kwestia wprawy dokladnosci, znajomości i pomysłów/rozplanowania działań :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak tu robilem przyrcycie dachu czy poprostu pokrywe bagaznika :). codziennie nowy pomysł na zmniejszenie ilosci surfów i z chyba 12 zlecialem do 3.

No ale chwila czasu byla i trzeba bylo juz powoli konczyc przedni blotnik itp.

tylko nie patrzcie sie na kanciastosc bo mam ustawienie mesha na low a newet verylow :).

front.jpg

 

blotnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko szeryfie :) przed gwiazdką bedzie przynajmniej juz tyl :P a moze nawet na mikołaja ;).

To upiekszanie grilla zakonczone troche tryb oszczednosciowy ale jest...

beeper-> hym wiesz do suurlanda to mi jeszcze daleko jego staz jest o wiele dluzszy poprostu mam nadzieje ze bedzie to na jego poziomie :). Wnetrze oczywiscie bez niego to by niebylo cabrio a takie ma byc ale najpierw trzeba zrobic body z myslą oczywiscie o wnetrzu.

wlotend.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack oczywiscie kiedy jaki i dlaczego :) choc wiedomo ze bedzie to na dwoch kołach :) mam nadzieje :D.

 

:::wire:::

wire.jpg

 

i tu juz drzwi i lampki a dokladniej klosze teraz wnetrze jeszcze

 

silver3.jpg

 

drzwi.jpg

 

i taki test igesów w maxie...

 

v.jpg

 

v2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy oniemieli z zachwytu albo juz sie im znudzily ciagle ochy i achy :)

 

hehe, dokładnie :) jak zobaczę jakiegoś buga (pewnie nieprędko) to wtedy może coś napiszę mądrzejszego, narazie jedyne co mi przychodzi do głowy to "o rzesz kur... to jest zaje..."

 

walcz dalej Bzyku no i pokaż nam w końcu "dupcie" :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności