Skocz do zawartości

Pojazd_3d: RENAULT Megane Coupe-Cabriolet 2003(NURBS)


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tomur->> no masz racje jest to tylko powloka ale to ona jest najwazniejsza jak jest kiepska to nic jej nie pomoze nawet najladniejsze felgi i wnętrze czy nawet sam lakier.

 

eMPack->> no jesli chodzi o meganki II to chyba CC jest najladniejsza choc o gustach sie nie dyskutuje, wiec dlatego ta :)

 

Batou->> moze za miesiąc bedzie pierwszy lakier, jeszcze duzo przedemną.zalezy mi tylko zeby byl on jak najladniejszy z jak najmniejszą iloscią błędów i narazie chyba nie jest źle, w C2 bylo ich wiele tu ma byc ich jak najmniej a najlepiej 0 choc to nie realne :) narazie.

 

dzieki za komenty moze jeszcze dzisiaj lub jutro bedzie tyl, zalezy czy jeszcze gdzies napotkam jakies problemy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył jednak dzis udalo mi sie zrobic choc tylko teoretycznie bo teraz zacznie sie robienie wgłębień i filletowanie tego wszystkiego to chyba bedzie jeden wielki fillet i tu bedzie problem no ale nie moze byc za latwo :).

 

allback.jpg

 

i sama wycieta pokrywa bagaznika i dachu w jednym...

 

pokrywa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku zrob jakis blad, bo chcemy wszystcy Tobie go wytknac, a tak nie dajesz nam szans, Pzdr ladna praca (jak zawsze)

 

edit:

dopiero mi sie obrazki zaladowaly, heheh, ach to lacze, bardzo ladnie , ale jednak ide porownywac, moze jakis blad sie znajdzie:>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kingwins nigdy raczej nie zrobie mazdy :), a jesli chodzi o astre to by to byla II. Chodzilo mi o cabrio mial byc Cadillac XLR juz go zaczolem choc mialem kiepskie referki a do maganki mam swietne wielkie ogromne nawet i to przewarzylo na wyborze modelu. A co do szybkosci to mozna robic szybko nawet bardzo jak sie komus spieszy tylko pytanie poco. Lepiej wolniej a dokladniej :). sam to widzisz po swoim galancie wolno a dokladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

Świetnie to wyglada, uwielbiam patrzec na takie nurbsowe siatki, ni cholery nie kumam tej techniki ale wiem jedno, wyglada to bardzo profesjonalnie:D. Piekny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska->> to nie jest takie cholernie ciezkie tylko troszke inaczej sie podchodzi do modelowania niz w poly, ale tez chodzi o topologie.no i troszke wiecej narzedzi trzeba poznac niz w poly.

beeper->> jesli chodzi o wyciecia to raczej rzadko uzywam filleta chyba ze wiem i jestem pewien ze na calej dlugosci jest 90 stopni pomiedzy surfami a to przy wiekszym tepie malo realne do wykonania. ale sam technika to robie offseta surfów potem krawedzie projektuje na te zoffsetowane powierzchnie potem 2 rail a zamiast filletowania dla utrzymania constant distance zamiast constant radius i tu minus fillet edge brak tej wlasnie opcji to biore pipe i dziele tą rurką powierzchnie i potem vrb_blend_curve i znowu 2 rail troche roboty ale efekt duzo lepszy niz standardowy filletedge i lepiej kontrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem ze ten projekt umarł :)

uhmm te booleany w rhino są piękne. mogliby coś takiego wprowadzić do max'a w nadchodzącej wersji.

CO do modelu to nie mam zastrzeżeń :} Jak dla mnie idealny i niedościgniony wzór modelowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to przypadek ze wyszedle lekko rozowy a tu odrazu takie pomysly :) nie to ma byc takie ladne przyjemne i naturalne.mysle ze dopracuje wreszcie srebrny kolor to taki wlasnie bedzie a narazie ma byc czerwony taka red bestia :D.

 

normalnie musialem jeszcze to zrenderowac wiec to to :) dobra koniec tej zabawy w renderki ale wiem przynajmniej jak to moze wygladac teoretycznie oczywiscie.

 

1.

red2.jpg

 

2.

red3.jpg

 

4.

red4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Batou jeslo mowa o bledzie chodzi ci o to ??

bugs.jpg

 

Blad malusi ale blad . No dobra nie bede tak drobiazgowy .

Zapostowalem to bo juz dawno nikt chyba ci niewytknal bledu :).

 

Wedlug mnie furka perfekcyjna . Niemam zastrzezen . Sasiedzie

Pozdrawiam i czekam na final render. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym Predator to co pokazales to jest bład ale tylko siatki mesh bo wszystkie screeny ktore sa z rhino mają mesha na low bo inaczej to by mi sie modelowac odechcialo. sama siateczka low w pliku zajmuje przy zapisie 60-70% objetosci wiec to plus wolny dysk i mozna czekac nawet godzinke na zapis jakby tak miec ladniutką siateczke zapisaną w pliku :).

 

A tak jak sheryf powiedzial zeby wykorzystac kolorki ze strony renault i tak zrobilem tylko ze ten ciemniejszy odcien nazywa sie "flame red" ognisty wiec :).

Dzieki jeszcze raz za komenty.

sorki ze taki duzy ale chcialem w całości

red5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo idac z duchem ofrum moj post byl oczywiscie zartem mala parodyjka forumowych przyczepian sie forumowiczow do pracy innych . :)

Krytykowanie pracy Bzyka bylo by ostatnio rzecza jaka bym zrobil :) jak juz pisalem niema sie do czego przyczepic praca jest wzrowa. Jak bzyku rozpoczynal ten topik wiedzialem ze bedzie pieknie . Co do ostatniego renderka wyglada bosko . Piekna robota . Zazdrosz ci umiejetnosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku, po co było mówić ? nikt nie widział ;D

 

pozdrawiam

 

P.S. bardzo podoba mi się lakier na ostatnich renderkach, jestem jeszcze ciekaw jakby wyszło pomieszanie kolorów, chodzi mi o karoserie w jednym, dach plus przednie słupki w innym kolorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beeper--> chcial bym zrobic nie tyle animke co prezentacje np.w fle(a)sh-u.gdzie bylo by 360 + otwieranie dachu wlasnie ale oze by sie udalo to zrobic ale tylko w niskiej rozdzialce i 12 klatek na obrot nie wiecej.

 

Loozack--> nie wygladal by :). pomijając zamierzony bląd zwany pionowym kantem na zderzaku to raczej wiecej takich widocznych ni oowinno byc ale kij go wie moze ktos zauwazy :) ??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest pierwszy leement ktory bedzie we wnetrzu tego pieknego cabrioleta :D. wsumie to gotowa jest tylko ta czes bardziej z tylu bo tą przednia to jeszcze troszke musze pociać na czesci i oczywiscie paląki zrobic :)...

 

wn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe triple ostatnio posadzilem mojego celerka :). ale teraz raczej z myslą o exporcie a dokladniej imporcie do maxa jako "nurbs" i wsumie tak teraz zrobilem to samo body przy takich spokojnych ustawieniach ma piewidzmy tylko 230k wiec nie jest zle z wnetrzem moze dojsc do 1,2-1,5 miliona ale to i tak lepiej niz proba exportu jako mesh.Jedyny minus to wersja demo PT nie moge w maxie nic oprocz importu i ustawienia jakości a nie wiem jeszcze czy da sie to potem na tej wersji otexturowac ? wsumie to zobaczymy :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o drzwi to napewno nie beda otwierane dach to zalezy chcialbym zeby tak ale wszystko zalezy od tego jak wyjdzie mi podsufitka czy jak to nazwac i oczywiscie czy komp mi to zdola wyrenderowac :).

 

No i lampka jest juz gotowa.

flight.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności