Skocz do zawartości

Pojazd_3d: RENAULT Megane Coupe-Cabriolet 2003(NURBS)


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki. :) hym czemu dla kompa bardzo szybko nurbsy sie renderują ale oczywiscie nie konwertując do mesha bo wtedy racja bardzo duzo taki obiekt wazy.Nie moglem sie powstrzymac i zrobilem testowy render lampy i mysle ze jak dobre bedą materialy to powinno to ladnie wygladac...

 

flight_col.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no a jak kingwins trzeba by nieraz cos zrobic bo i tak sie za duzo obijam :) albo renderuje hihi ale tak mam zawsze jak mi sie przy monitorze siedziec niechce.normalnie to chyba powinenem miec wszystkie elementy zewnetrzne i chyba z polowe wnetrza :).

 

i takie zmiany jak felgi i troszke przerobiony shader na lampach

red8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no dokladnie jak mowi Skilo trzeba trenowac bo trening czyni miszcza :) no to jeszcze troszke przedemną.

Oczywiscie są tu elemnety ktore mają slabe ustawienia mesha ale narazie nechce zbytnio tego podkrecac bo poco to jest tylko takie testowanie a i łatwiejsze jest bawienie/ ustawianie shaderów bo rederuje sie troszku szybciej. na poczatku render trwal niecalą godzinek a teraz z felgami itd to prawie 3h wiec jest czas zeby cos zrobic wyjsc i naprawic tą prawdziwą fure :). i to jest wynik takiego wyjscia :D podkrecilem conieco...

 

no na VB juz nie trzeba myslec o max rozdzialce

red9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce klamac ale jak nie bylo felg i mialem wlaczoną statystyke to body posiadalo niecal 300k wiec mysle ze z felgami bedzie z 0.5 miliona albo mniej ciezko okreslic naprawde.Jak jeszcze bede renderowac to wlacze i zobacze na ile przelicza. nie no ze slickami nie zostanie takich glupich pomyslow nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez to nie jest koniec prac nadtym modelem wiec szyba jest jak narazie caloscia pozniej przyjdzie slupek i inne bajery. dokladnie niema czegos takiego jak doskonalosc a napewno ten model nie bedzie mogl taki byc.a wogole to chyba widac ze niema uszczelek i ze nazwijmy to szybą jest caltkiem czarna zero przezroczystosci wiec chyba wiadomo ze tu czegos brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w morde, dobrze ci to idzie :D

ale te felgi ........... okropne są :| zrób lepiej jakieś inne

(oczywiście nie chodzi mi o twoje wykonanie tych felg)

 

a co do materiału przednich światełek to jest zbyt matowy. mój śąsiad ma takiego renaulta (tylko nie cabrio) i światła błyczczą jak lusterko .... albo i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no staram sie staram javor :).

jesli codzi o tą lampke to byl pierwszy render nawet bez testów a teraz powinna sie swiecic duzo ladnie a wiec bedzie bardziej dopasowana do powiedzmy otoczenia ktore sie wniej odbija ale to dopiero jak skoncze atrape i pare elementów z przodu jakies spryskiwacze itd.

 

Taki ps. felgi no narazie zostaje przy tych od wersji 2003 jak bede chcial odpocząc od np. wnetrza to zrobie z innych lat ale zadnych ozetów ani temu podobnych niebedzie naszczescie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie ja nic takiego nie powiedzialem :) chodzilo mi bardziej oto ze nie mam takich zlych mysli zeby pakowac tu jakies elementy tuningowe. Od samego początku mial to byc model jak najblizszy orginalowi no oprócz paru szczegulów :D.

No i jak mowilem to czego mi na frocnie brakowalo atrapka i spryskiwacz.

 

atrapa.jpg

 

spryskiwacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zrobilem bład :) spryskiwacz za maly i pod zlym kątem choc juz bląd zostal naprawiony ;P :D. co do kola to wsumie racja ale jak bedzie tarcza i zacisk to ustale srodek opony inaczej kola i pointem na srodku bede to obracaj a moze nawet zobacze czy uda mi sie zgarc uklad taki wirtualny zwany trapezowym. plane hym no musialbym specjalnie do niego teraz robic painta ale musze zrobic wnetrze wiec niema czasu na takie testy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti to nie błąd tylko niedociągnięcie :D. da sie dorobic w pare minut hi.Teraz juz wiem bedzie tarcza zacisk i rotor nie orginalny ale Wilwooda bo znalazlem na ich stronie katalog z rzutami z wymiarami i innymi potrzebnymi rzeczami. tylko problem w tym rze tylko cyba dwa zaciski są na rozmiar meganki wszystki tarcze min rozmiar to 309mm a w megance nie wejdzie wieksza niz 270 no i tu zastanawiam sie czy zrobic w orginalyc wymiarach a potem to lekko zeskalowc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no mam :)) nie no zrobilem tarcze + rotor srednica 279 mm bedzie stawac dęba hihi. dobra tu przesadzilem i tak nie bedzie jej prawie widac hehehe...

 

a wiec tarcza wilwood Ultra-Light UL-32 a nazwy rotora to niepamietam i tak musialem lekko wymairy zmienic i dystans od tarczy do felgi 40mm.

tarcza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e odrazu glupi skilo to nie byla by na zasadzie ze robimy np. ten sam model pojazdu tylko z tego samego rodzaju jak np. ścigacze bo tak mialo byc :)...a wiesz loozack zastanawialem sie nad filletami co to 2 x 32 żeberka = 64 no ale przemyslalem ten chory pomysł :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności