Skocz do zawartości

Więcej informacji o rendererze Iray


adek

Rekomendowane odpowiedzi

W serwisie Area Autodesk pojawiło się sporo nowych informacji dotyczących renderera Iray. Shane Griffith zamieścił na swoim blogu Iray FAQ. Również Ken Pimentel na swoim blogu zamieścił kilka filmów wideo prezentujących działanie renderera.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1406

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

DUNDE - zartujesz chyba, gdzie tu fotorealistyka, ja rozumiem ze nagly skok jakosciowy mentala i wogole, ale dla mnie osobiscie te wszystkie rendery iraya wcale nie wygladaja jakos fotorealistyczne, sa przecietne

 

na vrayu ludzie nie takie cuda tworza, to poprostu bedzie dobra rzecz by popsuc rynek wizualizacji graficznych, kazdy jeden dzieciak neo bedzie trzaskal takie przecietne rzeczy i opylal za 'stowke' mniej wymagajacym(ich jest najwiecej)

 

niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to się ciesze... w niedalekiej przyszłości będę zakładał własną działalność i to, że MAX będzie sprzedawany razem z Irayem jest dla mnie jak najbardziej korzystny :)

I to może być spory argument dla takiego początkującego przedsiębiorcy jak ja :), że nie musi na razie inwestować w żaden zewnętrzny render. I tego może się bać ekipa Vray'a :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych ale bardzo negatywnie zaskoczyła mnie jedna rzecz w irayu a mianowicie potwornie zamula sprzęt podczas renderowania. Zmiana priorytetu dla maxa nic nie daje bo to dotyczy tylko procka a nie karty graficznej.

Także nie da się robić nic innego podczas renderingu w irayu. Lipa...

Prędkość na karcie GTX 285 zdecydowanie nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę was, zastanówcie się. VrayRT - czy na cpu czy na gpu, wszystko jedno - nie jest konkurencją iraya. VrayRT służy do podglądu, pomaga ustawiać światło i materiały, jednak nie jest w stanie wypuścić rendera finalnego, choćby przez brak aa, displacementu itd.

 

Iraya popróbowałem wczoraj, ale za mało żeby się wypowiadać. Jedno jest pewne - buczenie z komputera dowodzi, ze korzysta z gpu:P

 

Adek - Iray jest wlaśnie konkurencją dla Vraya, a czy godną uwagi to sie okaże niebawem, bo prezentacje prezentacjami, a wydajność i możliwożliwości to drugie.

 

 

Mam pytanie. Czy mi sie wydaje czy Vraya obsługującego GPU jeszcze nie zapowiedziano?

 

Nie wiem jak u innych ale bardzo negatywnie zaskoczyła mnie jedna rzecz w irayu a mianowicie potwornie zamula sprzęt podczas renderowania. Zmiana priorytetu dla maxa nic nie daje bo to dotyczy tylko procka a nie karty graficznej.

Także nie da się robić nic innego podczas renderingu w irayu. Lipa...

Prędkość na karcie GTX 285 zdecydowanie nie powala.

Zgadza sie zamula okropnie. W Irayowym faq są dostępne komendy do maxsciptu, wyłączające cpu z obliczeń. To mogłoby pomóc (i jednocześnie zaszkodzić...), jednak nie będę miał okazji tego sprawdzić w przeciągu najbliższych dni.

Prędkość zdecydowanie nie powala - mam gtx 280. Ale patrząc z drugiej strony, producenci zapewniają ze to jest 100% unbias, a że mam core duo, to napewno śmiga u mnie lepiej niż np: maxwell, czy thea, której demo ostatnio sprawdzałem, i które uświadomiło mi że mój sprzęt właśnie poszedł na emeryturę.

Edytowane przez deshu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały teścik na starej scenie. Prosto z maxa. Nic nie zmieniane w świetle i ekspozycji.

Iray z tego co widzę nie obsługuje mentalowskiego zaokrąglania brzegów w materiale.

 

MentalRay - 23min 45s

7ff5e1e372b28b6f.jpg

http://images8.fotosik.pl/480/7ff5e1e372b28b6f.jpg

 

Iray - 23min 45s

600f81257d2f9b9a.jpg

http://images8.fotosik.pl/480/600f81257d2f9b9a.jpg

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionix - zakup drugiego GPU pozwala na normalne korzystanie z kompa ( moze to byc geforce 2 ) i po problemie. Karta liczac scene nie jest w stanie nadazyc jeszcze z wyswietlaniem tego co aktualnie robisz na kompie...... a procek pewnie jest wykorzystany w 10%. GTX280 to juz przeszlosc. FERMI ma 6 X szybsza architekture do liczenia samej geometrii o reszcie nie wspominajac. Miedzy GTX 295 ( ktorego posiadam ) i GTX 480 FERMI ( tez posiadam ) skok jest MEGA zauwazalny....

 

Jesli jeszcze masz czas na test to zapodaj oswietlenie z samej HDRKI i podaj czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy mi sie wydaje czy Vraya obsługującego GPU jeszcze nie zapowiedziano?

http://vray.info/news/article.asp?ID=469

http://www.chaosgroup.com/en/2/vraygpu.html

http://shop.cgarchitect.com/siggraph-2010-chaos-group-end-user-event-demos.html

 

A dla zainteresowanych podobnymi tematami filmik Brada Peeblera z Luxology na temat "GPU kontra CPU przy renderowaniu" (z niewielkimi pokazami modo 501 ;)

Tak przy okazji, na pokazie 2 października w Paryżu, rozpoczynającym serię "roadtrip" w różnych miastach, Luxology będzie prezentować modo 501 (w jakiejś wersji alfa zapewne czy też jak zwykł mawiać Peebler "this is not product announcement, this is technology preview" ;)

Edytowane przez G.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLoDY47 - wiem że jest spora różnica, jednak nie sądzę że inwestowanie w fermi ma sens, skoro w 2011 zawita kepler.

 

 

Pytam o Vray GPU a nie VrayRT GPU

Edytowane przez deshu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności