Skocz do zawartości

Liceum


FUNKYszou

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Skończ cokolwiek co Ci pasuje. Podziel to tak abyś miał czas na kursy rysunku i zajęcia z fotografii. W domu systematycznie działaj w animacji 3d. Po kilku latach w liceum, i tego typu zabawie, złożysz teczkę na ASP czy Łódzką Filmówkę. Dostaniesz się. Studia zaliczasz, dzieląc je pomiędzy sesjami a nauką animacji 3d w domu. Na koniec studiów robisz pierwszy własny film i masz w tyłku drimagine z jego sridi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i masz w tyłku drimagine z jego sridi ;)
Lol. Szukałem takiej szkoły od końca liceum, przez 3 lata nie znalazłem nic co miałoby taki poziom w grafice 3d jak właśnie drimagine. Takich szkół po prostu w Polsce nie było. Tamten rocznik przecierał szlaki, my już testujemy konkretny materiał edukacyjny. Zamiast skreślać drimadżin poczekaj do maja przyszłego roku jak wyjdzie nowy wspólny demoreel i potem do sierpnia jak ludzie pokażą tutaj własne demka i shorty.

 

Co do ciśnięcia w domu. Tak, da się ale ile czasu. Po 5 latach dłubania na pół gwizdka zapał można stracić jak się proggresu nie widzi. Ja tutaj w 3 miechy nauczyłem się kilka razy więcej niż przez półtora roku w domu.

 

Nie czaje ten napinki na drimagine na maxie... wtf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, spokojnie :) całym sercem jestem za drimagine. po prostu może zamiast zostać dobrym grafikiem 3d chłopak będzie chciał popracować trochę w drugą stronę: reżyseria, operatorka, art director? Drimgaine to dobra szkoła jak na polskie realia, ale jednak łózka filmówka w połączeniu z własną nauką 3d może dać o wiele lepsze rezultaty.

 

A w domu uczyć można się naprawdę długo. Ale tylko mając jakiś konkretny cel można się uczyć pełną parą. Zrobienie animacji w dwa lata wydaje się być ciężkie i wiele razy człowiek oleje projekt żeby pograć, wyjść na piwo czy pooglądać tv. Ale już robić animację na dyplom za dwa lata... jest się udupionym i zmuszonym do szybkiej nauki. A to się sprawdza. Bo grafik zawsze najlepiej działa kiedy deadline mu dyszy na karku ;)

 

Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo grafik zawsze najlepiej działa kiedy deadline mu dyszy na karku ;)
No właśnie dlatego polecam drimagine. ;) Przez pierwszy miesiąc presja czasowa jaka tu jest była dla mnie abstrakcją, teraz wyrabiam się z projektami i nawet znajduje czas na piwko i gierki. ;)

 

Co do odnajdywania się to faktycznie ale wszystko zależy od nastawienia. Jeśli funky wyrobiłby sobie odpowiednią rutynę i ciągle uczył się nowych rzeczy to będzie z niego grafik na poziomie już jak będzie odbierał świadectwo maturalne.

Myślę że konkretną decyzje co do dalszej edukacji niech zostawi na 3 klase liceum. Jakoś tak się pięknie składa że to najlepszy czas na wybieranie kierunku studiów. Pewność gruntu pod nogami i trzeźwiejsze spojrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli liceum nie jest aż tak ważne dopiero studia będę musiał dobrze obrać, takie jakie mnie naprawdę fascynują?:D dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi!! A co do zapału: jest go wystarczająco dużo żeby usiąść i posiedzieć, co prawda wydaję sie to mniej interesujące od spotkań z kumplami czy różnych gier ale te rzeczy są fajniejsze tylko wtedy kiedy nie mam jeszcze odpalonego 3ds'a. Bo jak już się uruchomi program to potrafię naprawdę z kilka godz. poświęcić 1 dnia:D:D:D:D:D:D Ponieważ jest to "nauka" w której dobrze się czuję.!!!!! pozdrawiam wszystkich fanów Grafiki 3d jak i 2d:D 3majmy się razem:D:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, liceum nie jest tak ważne.* Ważne jest to co robisz po szkole a nie w niej. Nie mniej jeśli poszedłbyś do liceum plastycznego ogromnie byś się rozwinął. Rysunek, malowanie farbkami i ogólne wyczucie plastyczne przekłada się bardzo mocno na grafikę 3D bo jakby nie patrzeć to też dziedzina artystyczna (tyle że wymaga ogarnięcia softu).

 

*Ukończyłem liceum o profilu "Rzemiosło Artystyczne i Użytkowe w Metalu" czyli jubilerstwo i kowalstwo. ;) Kompletnie nie wiąże z tym swojej przyszłości ale rysowanie ludzików na nudnych lekcjach uważam za rozwijające. ;)

 

Ponieważ jest to "nauka" w której dobrze się czuję.!!!!! pozdrawiam wszystkich fanów Grafiki 3d jak i 2d 3majmy się razem
Dawno nie przeczytałem czegoś równie pozytywnego w całym tego wyrazie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ważne. Studia też cudów nie zdziałają (szczerze mówiąc, to może się okazać, że studia będą jeszcze gorsze niż liceum, ale może edukacja równo leci na wszystkich szczeblach). Ważne, żebyś smakował wszystkiego, w czym zasmakować mógłbyś, albo co wzbogaci Twój smak w danej materii (liceum plastyczne powinno wyrobić wrażliwość na pewne sprawy, które mogą okazać się przydatne przy 3D, ale nie musi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności