Skocz do zawartości

Teczka 2D: maksiu85


maksiu85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem nowy na tym forum, ale już od jakiegoś czasu z uwagą przeglądam zamieszczone tutaj posty. Jestem pod wrażeniem poziomu prac wielu forumowiczów. W nadzieji na szybkie i spektakularne postępy postanowiłem i ja zalożyć swoją tekę ;)

Mam nadzieję że cos sensownego z tego wyjdzie. Jestem oczywiście otwarty na konstruktywne rady kolegów wymiataczy.

 

Na początek może coś starszego.

W większości prace z referek ewentualnie z niewielkim nakładem własnej inwencji.

rys016.jpg

 

rys006.jpg

 

rys012.jpg

 

rysjoko.jpg

 

rysrat.jpg

 

czacha z foty

kadrczachycopy.jpg

 

martwa z natury

skanowanie0014v.jpg

 

postaram się więcej z natury pracek wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W nadzieji na szybkie i spektakularne postępy postanowiłem i ja zalożyć swoją tekę ;)

 

Hehehe nadzieję zawsze mieć można. Oczywiście to możliwe, ale trzeba [tu wstaw odpowiadający ci przymiotnik] ciężko pracować. Co do mangowych fanartów, to nie ma co się imho wypowiadać, dobrze, że jakąś martwą wrzuciłeś i raczej radzę w tą stronę. Chociaż nad samą martwą trza posiedzieć. Dp, czy ołówek, zasady praktycznie te same. Łap, przyda ci się: http://max3d.pl/tutorial.php?id=98 http://max3d.pl/tutorial.php?id=97 .

Compadres z forum nie bez powodu się napocili.

 

EDIT: A, no i myszony najlepsze, tylko trochę jak z ceramiki ;).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że lubisz komiksy i mangę, więc chyba w tym kierunku będziesz chciał iść.

Ale i tak i tak, jak będziesz chciał robić własne ilustracje mangowe, a nie zrysowywane z komiksów znanych i lubianych, to musisz sie zapoznać z anatomią postaci ;) poszperaj w internecie i na forum tutaj, ten temat jest rozpatrywany non stop :D

 

i witamy na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Joel* Dzięki za tutki. Sporo przydatnych informacji. Zyt dużo jak na jeden raz... Nad martwymi teraz trochę siedzę, głównie ołówki. Chcę trochę przysiedzieć nad anatomię bo ta u mnie niestety kiepsko wygląda.

Mam jeszcze problemy z walorem dlatego mysze takie trochę ceramiczne.

 

*telhona* A prawda, lubię te klimaty. Zdaję sobie sprawę z konieczności studiowania anatomii. Jak narazie w tworzeniu postaci, przeszkadza mi głównie brak jej znajomości. Pomysły nawet w głowie są, ale brak warsztatu robi swoje. Btw, gdzie znajdę te tematy o anatomii, bo nic nie wyszperałem a praydałyby mi sie jakies ćwiczenia.

Jutro postaram się wrzucić na forum wiecej pracek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kopiuj cudzych komiksowych obrazków!!!!111111 to uczy jedynie braku kreatywności i bezmyślnego powtarzania cudzych błędów. nie bój się próbować tworzyć samemu tylko dlatego, że masz jakieś tam braki, obrazek narysowany samemu i konstruktywnie skrytykowany da ci milion razy więcej niż brak krytyki do ksera cudzej twórczości ;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sucharek: a znasz jakas dobra metode na nauke komiksowej anatomi? bo myslalem ze najlepiej przerysowywac i studiowac uklad miesniowy, a teraz piszesz ze lepiej nie przerysowywac...wiec jak sama doszlas do takiego wysokiego poziomu jaki masz teraz? w poczatkowej fazie nie przerysowywalas postaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ale studiować układ mięśniowy a kopiować obrazki z Naruto to zupełnie co innego ;) Wiadomo, że komiksiarze posługują się swojego rodzaju licentia poetica jeśli chodzi o anatomię, dlatego imo lepiej najpierw samemu się nieco zainteresować tematem z innych źródeł (książki/zdjęcia) a potem kombinować i szukać swoich rozwiązań inspirując się tym jak robią to inni (ale nie kopiując gotowe grafiki).

Nigdy nie przerysowywałam postaci, moje pierwsze rysunki komiksowe były tragicznie pokraczne ale nigdy nie kopiowane, przerysowywanie zawsze wydawało mi się po prostu strasznie nudne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*sucharek* Staram sie już tego nie robić. Od jakiegoś czasu rysuje glównie z natury. Co do Alucarda to dość stary rysunek. Mam do niego sentyment, dlatego jest na forum.

 

Generalnie chciałbym się teraz skupić na anatomii. Szukam jakiejś dobrej książki/kursu i znalazłem coś co wydaje się być interesującą pozycją. A mianowicie książka "Anatomia dla artystów" Sarah Simblet. Czy ktoś ma tą książkę albo może mi coś doradzić w tej kwestji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam “Figure Drawing: Design and Invention” by Michael Hampton

bardzo porządna książka

Zachecony Twoja reklama postanowilem poszukac tej ksiazki, i wlasnie w tym momencie ja przegladam..

Ta ksiazka to pure awesomeness!! dawno nie czytalem nic co by tak prosto, przystepnie i zrozumiale opisywalo anatomie

Loomis niech sie schowa ;]

Chociaz i tak zadna ksiazka na swiecie nie zastapi Der Nackte Mensch...

Niemcy jacy by nie byli, ale jak cos robia to robia ta solidnie.. nawet jezeli jest to ksiazka o anatomii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe też kiedyś tego ostatneigo typka rysowałem hehe, zalega w teczce. Fajne ćwiczenia z ludkiem, może dla odmiany pobaw się cieniowaniem. Poszperaj teczki ludzi i pomimikuj ich sposób tworzenia. To fajne ćwiczonko. Teraz tak dziubiesz to i męczysz, a może rozruszasz rękę i dasz sobie trochę luzu. Nawet jak wrócisz do dziubania, to Twój zasób będzie o wiele większy :] Martwe też smaczne :D szczególnie tam, gdzie nie robisz tej siateczki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności