Skocz do zawartości

Google Body Browser


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Google zaprezentowało niedawno bardzo ciekawą webową aplikację, która może się okazać również pomocna grafikom 3d i animatorom. "Google Body Browser" (taką nosi nazwę ten projekt) pozwala eksplorować ciało człowieka w podobny sposób w jaki przegląda się świat w Google Earth. Do jej uruchomienia wymagana jest jedynie przeglądarka obsługująca WebGL.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1537

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adku, wrzuć link do tego http://bodybrowser.googlelabs.com/ :)

Wkradł się też błądek Aby włączyć obsługę WebGL należy w pasku adresu wpisać "about:flags", następnie kliknąć "Enable" przy opzji "WebGL". Teraz wystarczy tylko zrestartować przeglądarkę.

 

Dzięki za info, to się na pewno przyda, tylko muszę to jakoś odpalić na firefoxie :D Na chrome też mi woła o jakąś betę chrome, do której link nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajny motywik. Szkoda ze pani ma spodnie i bluzke - polityczna poprawnosc w przypadku anatomii? Jak ktos chce gola babe to nie musi jakos daleko szukac...

Na ostatnim stabilnym chrome chodzi po wlaczeniu webGL ale daleeeeeeeeko mu do plynosci z filmiku. Poza tym potrzebowalem kilku prob zeby zadzialalo. Moze w jakiejs becie jest lepiej ale bet z reguly nie instaluje.

 

Mogli by jeszcze pana dodac bo jednak troche sie roznimy mimo mody na zrownywanie wszystkich i wszystkiego.

 

Moze byc fajna refka do rysowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz kompa PRO, a ja mam "zwyklego PC".

 

[edit]

Ups - na moim "zwyklym pc" tez smiga - trzeba tylko w chrome poza WebGL wlaczyc jeszcze GPU Accelerated Compositing.

Tak to bym w ogole nie szukal ale jak przeczytalem ze na slabej i-ksiazce chodzi to juz wiedzialem ze to moj blad :D

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudo. Zamierzałem sobie wydłubać model szkieletu razem ze wszystkimi mięśniami jako nauka anatomii. Teraz nie będę musiał babrać się w słabych rysunkowych refkach z netu bo wszystko znajdę tam. :)

 

Niestety mi też ludzik wyświetla się w bez tekstur. Za to suwaki działają i można sobie nawet pooglądać choć to czasem abstrakcyjnie wygląda. W sumie po pół godziny zabawy zmieniło mi się pojęcie na temat wewnętrznych bebechów. ;)

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalujcie sobie chrome - przeciez duzo nie zajmuje. Chocby tylko dla tej stronki. Potem sposobem podanym przez prrrszalonego wlaczycie sobie WebGL i akceleracje GPU i wszystko - smiga z teksturkami, w kolorach, plynnie. Szkoda ze nie ma faceta do kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie lepsze ale tez kosztowne. Wiekszosci z nas wystarczyloby zeby dodali faceta i ewentualnie mozliwosc zaznaczania kilku elementow (powiedzmy z shiftem) i eksponowania ich przez zupelne ukrycie calej reszty. Wieksza szczegolowosc bylaby super ale jako bonus dla lekarzy - teraz jak klikniesz w okolice oka na czaszce to podswietla cala gorna czesc jako czaszke po prostu, podczas gdy przy samym oczodole mamy kilka kosci o roznych nazwach. Zeby tez maja ciut wiecej nazw niz "zab gorny" i "zab dolny" :D

Ale ogolnie swietna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visiblebody rzeczywiście jest super, ale żeby to odpalić potrzeba plugina.

Google pokazało technologię w oparciu o web GL, warto śledzić wątek, bo to prawdopodobnie przyszłość nie tylko gier i zabawek, ale też prezentacji produktów w sklepach internetowych (packshoty 3D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności