Skocz do zawartości

Stacja 6-10k


blady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym złożyć sobie komputer konkretnie do 3D.

 

I teraz tak - budżet to powiedzmy 6-10k

Nie potrzebuje jakichś super najnowszych i najlepszych części, zależy mi na tym, żebym mógł wygodnie uczyć się i pracować na tym sprzęcie.

Nie chciałbym żeby mi za bardzo muliło. (wiem oczywiscie, że to zależy tez od tego co robie)

Podałem taki przedział cenowy (6-10) bo nie chciałbym rezygnować z czegoś kosztem czegoś innego(wole dołożyć jeżeli to ma później w dużym stopniu wpłynąć na komfort pracy), aczkolwiek tak jak napisałem na początku nie potrzebuje najlepszych części jeżeli różnica pomiędzy tą najlepszą częścią, a tą trochę gorszą nie jest znacząca, a ta gorsza część jest sporo tańsza to wolę wziąć tą tańszą, bo oczywiście jeżeli nie ma potrzeby żeby ten komputer kosztował 10k to wolałbym, żeby kosztował mniej.

Próbowałem złożyć/dopasować jakiś zestaw na podstawie innych postów tu na forum, ale jakoś mi to nie szło i też nie znam się jakoś super na częściach i właśnie dlatego chciałbym poprosić o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Biorąc pod uwagę ze wyszło Sandy to ja Tobie polecam maszynkę 1procesorową z 3 kartami i sporą ilością RAMu. Dwie karty (jak pisał Konan wyszły 580 z 3gb) do trybu SLI jedna do osobnych prac. W przyszłości pozwoli Ci pracować w trybie 3monitorw albo obciążać karty w trubie SLI spokojnie nie męcząc samego systemu.

Do tego RAM na ramdisk. Czytałem trochę i właśnie zamówiłem więcej RAMU by utworzyć RAM disk na tymczasowe pliki, instalki programów (po resecie się kasuje ale można wrzucić spowrotem kopie plików po restarcie - w sleep mode nie tracisz danych). Of kors pod warunkiem, ze restartujesz raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie co wspierają obecne systemy bardzo dobrze i co sam stosuje. Do tego polecam dysk SSD i wydajność całej architektury jest kosmiczna.

 

edit: aplikacje zapisują obraz ram disku przed wyłączeniem kompa przywracając go przy starcie i robiąc backupy co jakiś czas stanu.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest obecnie wspierane przez CUDA, czy tam inne akceleracje realizowane przez karty? Karty spięte w SLI nie mają problemów z takimi obliczeniami? Pytam, bo troszkę z obiegu wypadłem softowego...

 

RAMy można kupić obecnie bardzo tanio. Kingstony 2x4GB można kupić za 250 PLN. G.Skille dedykowane do Sandy za 300PLN, więc Ramu ile wlezie na pokład. W praktyce 16GB, bo duale 2x8GB są sakramencko drogie i żeby obsadzić 32 GB płytę to trzeba się szarpnąć nieźle. Nie oszczędzaj na zasilaczu. OZC albo Corsair to minimum. Z taką baterią jak proponuje ola-f to obudowa też by się przydała solidna, z dobrym przepływem powietrza i wieloma wiatrakami (SilentiumPC albo Cooler Master byłoby ok chyba). SSD to już pomysł bardziej kontrowersyjny. Testy nie pokazują bardzo wyraźnej przewagi main streamowych solidów nad porządnymi HDDkami. Jeżeli je dodatkowo zepniemy w RAID 0 na SATA III, to mamy wydajność topowych SSD (a nawet większą) za dużo niższą cenę za 1 GB. Z tym że SSD jest bezawaryjne. Rozwiązaniem może być RAID 10 ;). HDD tylko Western Digital. Niech Cię Matka Boska broni przed Seagatem. Procek - 2600K - wersja K jest droższa o 100 PLN od zwykłej a możesz bardzo łatwo zwiększać mnożniki procka, nawet na boxowym chłodzeniu. Reszta to już kwestia indywidualnych preferencji. Acha - płyta raczej z 12> fazowym zasilaniem, bo przy OC zaczyna mieć to wpływ na stabilność. No i powinna obsługiwać pamięć non ECC bo będzie problem.

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakiet adobe jest zoptymalizowany pod CUDE z tego co wyczytałem na stroni nvidii obsługują SLI szczegolnie cs5. Wiadomo lepiej mieć quadro, ale to można czasem obejść sterownikami albo modami. Jezeli chodzi o hdd, to szukajac takich z gwarancją na ileś milionów godzin nie wychodzi już tak tanio. Poza tym gpu-renderery i kilka aplikacji dedykowanych głównie do obliczeń. na 3gb nvidiach mozna nawet ładne sceny liczyć już więc trzecia karta do obsługi systemu przyda się jak najbardziej. IMO jk ktos robi animacje to najwiecej skorzysta z takiej konfiguracji (czyli karta/y do liczenia, karta do systemu)

 

Oczywiscie opcją przy tej kasie jest w ogóle quadro. Najlepiej poczytac czy się przyda w tym co robisz.

 

Na sieci jest już kilka poradników jak kręcić 2600k - ja liczę na 15% przyrost mocy na powietrzu bez spinania się. Ogólnie porównując z tym co mogłeś mieć 3mies temu za 10tys, to mozesz mieć to samo obecnie za 6tysi IMO więc mozesz smialo skladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. CS 5 słyszałem właśnie, muszę to jeszcze zobaczyć w praktyce.

 

Co do Sandy, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły testy 2600K jeżeli chodzi o OC bez potrzeby cudowania z napięciami, szynami, dodatkowym chłodzeniem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglibyście opowiedzieć to troszkę mniej komputerowym slangiem, bo szczerze mówiąc nie ogarniam tych zagadnień hardwareowych :)

np w ten sposób:

 

Procek - xxxxx

plyta- xxxx

....

 

w ten sposób bedę znał części i będę mógł sobie o nich konkretnie poczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej w latach 90 każdy na Amidze się bawił. Ja osobiście mam kilkanaście programów, których używam do pracy, a których nie wyłączam zwykle dlatego by nie czekać na ich ponowne uruchomienie się. Zainstalowane na ramdysku przyspieszają pracę, szczegolnie gdy maja zwyczaj działać odpalając sobie kolejne pluginy czy biblioteki. Ale żeby było konkretniej to w nawiasie (przeglądarki internetowe-bo musze uzywac kilku jednoczesnie, pdfreader, winrar, przeglądarki zdjęciowe, różne programy do edycji tekstu i kodu - każdy ma swoje zalety i wady wiec używam kilku) do tego Temp'y z windowsa (które są wykorzystywane przez ww. programy) i kopiowanie plików np. do przeszukiwania ich, by mieć wyniki znacznie szybciej niż szukając na dysku fizycznym.

Do tego różne programy do obliczeń często mogą się przydać w zyciu, a one najlepiej pracują na ramdisku.

 

To pisałem ogólnie, bo można znaleźć wiele zastosowań, a brak RamDysku w windowsie mnie zmroził jak opuszczałem Amigę. Autor nie napisał co dokładnie jest mu potrzebne w pracy więc potraktowałem bardzo ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Autor nie napisał co dokładnie jest mu potrzebne w pracy więc potraktowałem bardzo ogólnie.

 

Nie wiem jak to lepiej sprecyzować. Komputer do swobodnej/wygodnej nauki/pracy w 3D. Chodzi o wizki + jakies animacje + compositing i żebym mógł to robić nie bijąc głową w stół z powodu, że komputer uniemożliwia mi prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci poradzić coś blady, bo do nauki i zabawy to AMD Phenom x4 by wystarczył. Z kolei ktoś kto ma zamiar pracować i każdy 1% wydajności się liczy i przekłada na oszczędność czasu, to Sandy jest najlepszą opcją w rozsądnej cenie.

 

Ja osobiście bym radził coś takiego. Gdybym miał wybierać sprzęt dla siebie, to tak bym kupił. Nie twierdzę że to jest najlepsza opcja, ale do moich zastosowań, stylu pracy itd. taki właśnie zestaw byłby ok:

 

CPU: Intel 2600k

MOBO: Gigabyte P67 UD4

RAM: G.Skill Ripjaws 16GB 2x(2x4GB) 1333 MHz

HDD: 2x WD Caviar Black AAEX 640GB SATA3 RAID 0

GPU: Się nie znam

Power: Zależy od GPU

Obudowa: Co kto lubi, ale niech będzie miejsce na dodatkowe wentylatory (bok, góra, dół), zasilacz na dole, miejsce na długie karty graficzne, filtry przeciw kurzowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xeon podkręcony na 4gHz jest ok 9% szybszy wg. cpubenchmark.net niż i7 2600K podkręcone na 4.4.

Z 2600k mozna wyciagnać 4.8ghz przy koszcie zestawu z 8gb ramu ok 4 tys. brutto czyli w koszcie proca Xeonowego masz zestaw. Zalezy jak złożysz i na czym Ci bardziej zależy (licencje osobne itp.). Ok środy powinienm mieć swój złożony i podkręcony, bo czekam na części to mogę CI wykonać bencha jakiegoś jak nie znajdziesz w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600k jest wydajniejszy o jakieś 10-20% zależnie od testów (standardowe taktowania). Musiałbyś sobie zafundować Xeona 5680 żeby zrównać się wydajnością. Poza tym za cenę X5650 masz całą budę 2600k z dobrą płytą i ramem. Ja bym zrobił kalkulację moc/cena, ale wydaje mi się że 2x2600k będzie wydajniejszą opcją, jeżeli nie przeszkadza Ci posiadanie dwóch maszyn zamiast jednej wieloprocesorowej, co jest imho wygodniejsze z kolei.

 

EDIT: Jak ola-f będzie tak dobry i zrobi pomiary to warto się wstrzymać i zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

EDIT2: Test mid-range płyt pod 2600K:http://www.tomshardware.com/reviews/p67-motherboard-roundup-lga-1155-sandy-bridge,2837.html

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj złożyłem nowego kompa na i7 2600K. Płyta główna (najtańsze msi - p67A-c45) ma opcje automatycznego podkręcania, u mnie ustabilizowało się na 4,2 GHz. To daje 8,09 pktu w cinebench 11.5 x64. Jest jeszcze duży zapas temperatury (max 60 C w stresie obecnie), wiec mysle ze jak znajde troche czasu, powinno być przynajmniej 4,5 GHz :)

 

Z kolei wg http://www.cbscores.com/ zestaw na xeonach 5650 ma z marszu (bez oc) 14,61 punktu.

 

Wybór należy do Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,09 jest po "kręceniu automatycznym". Wystarczy włączyć odpowiednią opcję, zresetować i jest - nie wymaga czasu i niezliczonej ilości testów, a co najważniejsze po prostu dzała;).

Natomiast zaraz po zamontowaniu systemu wynik oscyluje poniżej granicy 7pkt.

Nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda w kwestii ceny - wydaje mi się że to będzie rozstrzygający argument.

 

edit - rzuciłem okiem na skąpca. Za cenę jednego procesora Xeon masz szansę zbudować cały zestaw na i7 2600k. Mój głos za i7:)

Edytowane przez kozioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie kręcone? czyli zwykły 2600 a nie 2600k? to wciągnij i5 2500k podkręc dostaniesz w cinebenchu wynik nie kręconego i7 a złozysz trzy takie jednostki w cenie xeona (zalezy od RAMu wiele).

a kręcony i7 widziałem na screenach ma max 9+ (do 9.5) punkta. Chłodzony powietrzem. W puszce ze słabą, niekręconą kartą będzie mu dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz w ten sposób - 2pkt to około 12% wydajności. Zaczekaj na testy maxa. A co do prądu, to nie wiem ile jedzą Xeony, ale zakładam że więcej niż 2600k który ma TDP 95W. Buda bez grafy nie weźmie więcej niż 180W bez kręcenia (przynajmniej nie powinna). Miejsce to oczywiście problem. No i dodatkowe licencje.

 

Cenowo: 2600k + Gigabyte P67 UD4 (mid) + 16 GB RAM G.Skill Ripjaws 1333 9-9-9-24 to jakieś 2350PLN z vat. Jak chcesz lepsze timingi na RAMie to będzie drożej.

 

Rozumiem że przez "kręcenie automatyczne" rozumiemy tryb turbo? To nie jest OC, bo niejako jest to funkcja procka po prostu która jest taka sama w wersji 2600 z zablokowanymi mnożnikami, a 3,8 GHz to jest szczytowa, fabryczna moc bez OC.

 

Acha - jeszcze jedno - Cinebench jest 32 bitowy?

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol - nie, nie chodzi o Turbo. Płyty MSI mają funkcję "OC genie", która automatycznie wykonuje testy, zmienia mnożnik na wyższy i podnosi lekko napięcie na procesorze (u mnie o 0.05V).

A swoją drogą - Turbo fajny wynalazek, szczególnie gdy ostatni bucket gdzieś utknie ;-)

 

cb są 2 wersje, zarówno 32 jak i 64 bity. Moje wyniki z wersji 64bitowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam jest 32 i 64 bitowy Cinebench.

Hynol, miłe jest to, ze tryb turbo (wg. opisu i wykresów graficznych) działa nie tylko z jednym rdzeniem ale też przy dwóch i trzech (tylko relatywnie słabiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. No nic, muszę poczekać do środy kiedy mi cały sprzęt przyjdzie, to potestuje. Paranoja - jutro będę miał wszystko oprócz budy :). Bo w sklepach albo jakieś syfacze, albo mega hiper oczojebne transformersy. Cooler Master 370 trzeba zamawiać i czekać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wycenę:

 

KOMPUTER A

 

Procesor Intel Xeon X5650 2.66GH 6.4GT 12M BX80614X5650

Procesor Intel Xeon X5650 2.66GH 6.4GT 12M BX80614X5650

Płyta serwerowa Intel S5520SCR 12xDDR3/6xSATA PCI-Ex x16-2/x4-2/PCI

Pamięci RAM Kingston 4x 4GB 1333MHz DDR3 ECC Reg w/Parity CL9 DIMM KVR1333D3D4R9S/4G

Dyski twarde WD RE4, 3.5'', 500GB, SATA/300, 7200RPM, 64MB cache

Karta graficzna Asus EN9500GT GF 9500GT CUDA 1GB DDR2 (128bit), HDMI/DVI, HDCP, PCI-E

Napęd optyczny Nagrywarka DVD-RW SATA Lite-ON iHAS124-19, black, DL, Nero7

Obudowa serwerowa Intel SC5650WS 1000W 6xHDD/2x5.25/2xUSB

Oprogramowanie OEM Windows 7 Professional PL DVD 64-bit

 

cena netto zakupu : 12 512,30 zł

 

 

KOMPUTER(Y) B

 

Procesor Intel Core i7-2600, 3.40GHz, 8MB, LGA1155, 32nm, 95W,

Płyta główna ASUS P8P67, P67, 4xDDR3 1800, SATA6, GLAN, CF, ATX

Pamięci RAM 4x Kingston 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM KVR1333D3N9/4G

Dyski twarde WD RE4, 3.5'', 500GB, SATA/300, 7200RPM, 64MB cache

Napęd optyczny Nagrywarka DVD-RW SATA Lite-ON iHAS124-19, black, DL, Nero7

Karta graficzna Asus EN9500GT GF 9500GT CUDA 1GB DDR2 (128bit), HDMI/DVI, HDCP, PCI-E

Obudowa Chieftec BG-02B-B-SL b/z

Zasilacz ATX Chieftec GPS-650AB-A-Bulk 650W

Oprogramowanie OEM Windows 7 Professional PL DVD 64-bit

 

cena netto zakupu : 2x 3125,00 zł=6250,00zł

 

wychodzi na to, że w cenie xeona mam 4x i7

 

Czy ma ktoś i7 2600 i mógłby zrobić dla mnei jakiś test na niekręconej konfiguracji?

To samo pytanie dla posiadacza Xeonów 5650

Edytowane przez SWRSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że w cenie xeona mam 4x i7

 

Jak masz miejsce w domu/biurze żeby trzymać 4 jednostki i każdą z nich się po trochu "opiekować" to lepiej je brać, zwłaszcza że te x5650 nie będą kręcone bo płyta intelowska w wycenie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo to dziwne, ze nie chcesz kręcić - ok rozumiem, ze to ma słuzyc itp. ale 100pln na procku i nawet jak podciągnie Ci tak jak pisał Kozio do 4.2 to masz już 800mhz wiecej. Anyway, to chyba pokazałeś przepis na nowe renderfarmy ;)

Ale Twój wybór, ja bym jednak polecał w tym wypadku płytę nie p67, bo ona jest do kręcenia tylko h67, bo ma wbudowaną kartę graficzną więc i prądu i pieniędzy byś nieco oszczędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opterony mają niską relację ceny/wydajności w high endowym rankingu procków. Za 4k masz procwk z 12 rdzeniami który nie jest w stanie nawiązać walki z 4 rdzeniami Intela. Jedyna przewaga to możliwość wsadzenia kilku na płytę główną. Jak ktoś chce AMD, to niech zaczeka na Buldozera.

 

 

SWRSC - Dobrze Ci koledzy radzą - jak nie będziesz kręcił procka i masz wersję 2600, to płyta z chipsetem H67. Jest tańsza o 250 - 300 PLN w podobnej konfiguracji w stosunku do P67, masz złącze grafiki na płycie. Z tym że lepiej łyknąć 2600K - ma wydajniejszą kartę zintegrowaną u mógłbyś oszczędzić na dodatkowej grafie. Zasilacz też nie bardzo polecam. Lepszy słabszy beQuiet, OCZ, Corsair, Tagan niż Chief. Tym bardziej że dla H67 ze zintegrowaną spokojnie 450 wystarcza (w testach platformy nie brały więcej niż 230-250). Poza tym w przypadku wspomnianych firm moc jest znamionowa a nie maksymalna. Nie wiem jak to Chief podaje, ale faktem jest że nowe zasilacze tej firmy to nie to samo co 2-3 lata temu.

 

Tutaj jeszcze małe coś odnośnie awaryjności jak będziecie sobie na przykład dyski wybierać:

http://pclab.pl/art43862.html

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hynol, wygląda na to że pójdę w te 2600K, jest to tańsze i bardziej opłacalne rozwiązanie nawet bez OC. Możliwe że trochę podkręcę, zobaczymy. W każdym razie dobrze mieć taką możliwość.

dysk oczywiście WD, od zawsze wybieram tą firmę i nigdy nic się nie działo.

Co do zasilacza to zostawiam ten co w opisie - firma dostarczająca sprzęt sprawdzona i na tej konfiguracji mam 2 lata gwarancji door to door, przy mniejszym zasilaczu nie dadzą takiej gwarancji.

 

Co do AMD - to tak jak Hynol mówi. Intel jak dla mnie to moc i potęga :)

Edytowane przez SWRSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bulldozera to się dzisiaj w sieci lekko zagotowało bo podobno 8-rdzeniowy Zambezi jest w stanie uzyskać kolo 11 w Cinebench 11.5… bez kręcenia czyli jest wydajniejszy na starcie niż 980X o i7 2600k nie wspominając bo ten przy siódmych potach dobija do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przy 4 rdzeniach :). Osobiście mam nadzieję że Bulldozer będzie tak mocny bo to nakręci konkurencję. Jednak na razie wstrzymałbym się ze spekulacjami. Testy prowadził AMD, nie wiadomo jakie i dopiero niezależne mogą pokazać jaka jest prawdziwa moc tego procka. AMD podaje że 50% ponad i7 950. No i nie wiadomo ile będzie kosztował (i płyta nowa), chociaż akurat co do płyt to powinny być tańsze niż pod Intele. Nie wiadomo jak będzie z OC i trybami turbo które w poprzednich amdziakach nie działały najlepiej. No i zobaczymy gdzie będzie Bulldozer w momencie jak pojawi się i7Extreme z 8 rdzeniami ;). Intel po wtopie z P4 i nieudanej walce z Athlonami pierwszej generacji dość mocno docisnął i wprowadzając Core2Duo zepchnął znowu AMD na drugą pozycję. Mam nadzieję żę AMD go dogoni (jak już wspominałem), bo używałem AMDziaków aż do mojego Athlona Bartona 2500+. Potem jednak człowiek musiał zacząć zarabiać na życie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki temu tematowi i tej dyskusji, już powoli zaczynam troszkę ogarniać te sprzęty :)

teraz tak - ja tez nie zamierzam nic podkręcać

chyba bede skladal ten komputer na 2600k

 

a jeszcze mam takie pytanie.

Jak z kartą graficzną? co powinienem wybrać do tego mojego komputerka do nauki/pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie planujesz podkręcac to nie kupuj 2600k, kup 2600 oszczedzisz - na plycie tez oszczedzisz, bo te z chipsami do obslugi grafiki są tansze (bedziesz mial od razu karte graficzną). Kase włożysz w coś innego. Np. jakiś tablet, by miec podglad co robi komputer (takie aplikacje do monitorowania są na androidzie i iOS'ie) wiec sobie z łóżka wrzucisz nowa scene do renderowania czy cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 2600 ma dużo słabszą grafę niż 2600K, więc pytanie jakiej mocy kolega potrzebuje i czy słabsza mu wystarczy. Jeżeli wystarczy, to tak jak mówi ola-f.

 

SWRSC - no to jeżeli będziesz chciał jednak "troszkę" kręcić tego kompa, to nie możesz brać płyty na H67, bo one nie poddają się OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol

AMD ma pewne zalety już w obecnej generacji np. zużycie energii, a nowe procki przechodzą na 32nm. Chwalenie Intela bo ma 4-rdzenie i przywoływanie 8-rdzeniowego i7Extreme jako perspektywy nie ma tu żadnego głębszego sensu, ponieważ wszystko sprowadza się do prostego równania cena-wydajność. Jak Intel wywali cenę za te 8-rdzeni to wszystkim w pięty pójdzie. Widać nowym AMD „podchodzi” rendering, a tu właśnie o to chodzi. Trochę mnie zaskoczyła niska cena i7 2600k, ale to chyba nie jest przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra - bo podstawka 1156 to jest mainstream, a nie high end. Dopiero lga 2011 będzie high-endem i wtedy zobaczymy wesołe ceny ;) Swoją drogą 8rdzeniowe bulldozery to też ma być high-end, więc ja bym się nie spodziewał, że będą sprzedawane za pół darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo

Mainstream, high-end … to są z lekka sztuczne podziały w świecie komputerów skoro low-end umożliwia np. „posadzenie” 32GB pamięci RAM. Mogę spiąć ten low-end w sieć i zdrowo „pogonić” high-end za te same albo mniejsze pieniądze. Liczę jednak że AMD będzie tańsze niż ten Intelowski high-end. Zambezi pokaże wydajność dla serwerowych Interlagos i to mnie w zasadzie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z amd będzie pewnie taki, ze z 48 rdzeni będzie pracować 47 a jeden będzie rozdzielał wątki ;) czasem praca na 1-2 rdzeniach jest mega wazna i wtedy amd'ek będzie kolosalnie w tyle. Ale wypada ich szanować jako przeciwwagę i za rozsądną politykę podstawek.

Mi właśnie przyszedł RAM okazało się ze zamówiłem 16gb zamiast 8, dobrze ze nie zdarzyłem zamówić jeszcze ośmiu. Będzie 4gb na RamDisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie będzie 48 a 64 rdzenie na jednym pokładzie. Co do zegarów to na razie nic nie wiadomo mogą być wyraźnie wyższe niz obecnie, natomiast Zambezi będzie się kręcił do ponad 4Ghz raczej bez większych problemów. W zasadzie na dniach coś bardziej konkretnego powinno wypłynąć, więc nie ma co za wiele dywagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności