Skocz do zawartości

Stacja 6-10k


blady

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kolejny dał się złapać na socjotechniczne sztuczki marketingowców intela ;)

 

peter - to raczej przywiązanie do marki wynikające z niezawodnej pracy maszyn jakie posiadam. Zresztą sporo znajomych mi zarzuca że boję się nowości i testów innych rozwiązań, bo ja taki bojaźliwy chłopak jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie planujesz podkręcac to nie kupuj 2600k, kup 2600 oszczedzisz - na plycie tez oszczedzisz, bo te z chipsami do obslugi grafiki są tansze (bedziesz mial od razu karte graficzną). Kase włożysz w coś innego. Np. jakiś tablet, by miec podglad co robi komputer (takie aplikacje do monitorowania są na androidzie i iOS'ie) wiec sobie z łóżka wrzucisz nowa scene do renderowania czy cokolwiek.

 

 

troszke sie pogubiłem :)

czyli radzisz mi, żebym kupił plyte z wbudowaną kartą graficzną tak?

A to nie jest tak, że jak sie ma słabą grafike to muli we viewportach przy jakiejs wiekszej scence?

Aha, i pracuje na dwóch monitorach (zapomniałem napisać wcześniej) czy to będzie się tak dało w tym wypadku (z wbudowana grafika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie będzie 48 a 64 rdzenie na jednym pokładzie. Co do zegarów to na razie nic nie wiadomo mogą być wyraźnie wyższe niz obecnie, natomiast Zambezi będzie się kręcił do ponad 4Ghz raczej bez większych problemów. W zasadzie na dniach coś bardziej konkretnego powinno wypłynąć, więc nie ma co za wiele dywagować.

 

Złe wieści...

 

"Jeszcze nie tak dawno byliśmy karmieni informacjami, że premiera nowej architektury procesorów AMD Bulldozer zostanie przyspieszona, a tymczasem firma ponownie weryfikuje swoje plany. Wdrożenie 32 nanometrowych układów kolejnej generacji, niestety znowu się trochę przeciągnie. Zamiast w II kwartale 2011 roku, debiut Bulldozera nastąpi najwcześniej w III kwartale - czyli gdzieś na początku lata. Thomas Seifer, tymczasowy CEO Advanced Micro Devices zapowiedział jednak, że wcześniej otrzymamy hybrydowe układy AMD Llano (APU). W tym wypadku premiera została przyspieszona z III na II kwartał 2011 r. Z kolei rynek serwerowy musi naprawdę uzbroić się w cierpliwość, bowiem wprowadzenie Orochi planowane jest dopiero pod koniec bieżącego roku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn

No rzeczywiście złe wieści, ale dla serwerów i wypasionych opcji początek czy koniec lata ma mniejsze znaczenie, bo i tak się nic wtedy nie kupuje, natomiast to równocześnie oznacza że Intel będzie sobie trzymał swoje „stare” 6-rdzeni po 1000USD i tym samym dalej zostajemy „przy nadziei” dobrych perspektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tym komputerowym rynkiem...można czekać i czekać i czekać...do tego momentu to mogą i się pojawić xeony na LGA 2011 i znowu zamieszanie co wydajniejsze i bardziej opłacalne...i tak w nieskończoność...dobrze że ja już wybór mam za sobą i nie zamierzam na razie nic zmieniać przez kolejny rok...potem tylko na 2x X5650 się przesiądę i dalej będę zadowolony z mojej maszynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn

Na rynku są obecne różne alternatywne rozwiązania i nie koniecznie trzeba ładować dużą kasę we własny sprzęt i to nie jest tak, że jeśli nie mamy własnej maszyny to jesteśmy załatwieni. Krytycznym problemem jest jednak rendering. Tu na forum ktoś niedawno wrzucił ofertę z opcją zejścia nawet do 13PLN za 1h na sprzęcie który osiąga 96 w Cinebench 11.5. Tak że są różne opcje oczekiwania i czasem niekoniecznie trzeba napychać kasę Intelowi wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie to bzdurki pan piszesz. Farma fajna rzecz, ale żeby coś na nią posłać to trzeba najpierw wszystko poustawiać. Prev świateł i materiałów zabiera kilkarotnie więcej czasu niż sam rendering końcowej sceny. Nie mówię już o wygodzie pracy na paru milionach poly, z włączonymi backgroundzie programami narzędziowymi, do bazgrania itd. Na słabym sprzęcie w ogóle nie zrobisz sobie preview 1:1 w wysokiej rozdziałce bo Ci na przykład displacement się będzie wywalał. A na farmę wysyłać żeby potem poprawiać 3000 klatek animacji to kiepski interes. Jasne że można jak ktoś jest masochistą. Tylko ja wolę na przykład wydać raz na 2-3 lata te 4k i mieć spokój pracując nad dużymi formatami z dużą ilością poly. Z farmy tak czy inaczej będę korzystał. A za "średniaka" to też bym musiał trochę zapłacić.

 

SWRSC - a ty na pewno potrzebujesz takie drogie mobo? Bo ono ma więcej bajerów niż funkcji których zwykły śmiertelnik używa. Za różnicę między tą płytą a na przykład wersją Pro byś sobie pamięci na lepszych timingach kupił i by Ci wydajność wzrosła.

 

ola-f - To chyba nie jest źle z tą pamięcią? 2GB na ramdysk to w sam raz. Muszę zobaczyć czy na Sourceforge'u są jakieś narzędzia do zarządzania. Ja z kolei jednak chyba się zdecyduje na SSD, jako że mogę mieć OCZ Vertex w niezłej cenie. Ma całkiem przyzwoite R/W speedy, więc może się nie zawiodę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol

Jak wydasz 4k to doprawdy uzbroisz się w niesamowitą moc ;) . Czasem się jednak farma opłaca ponieważ w krótkim czasie otrzymasz efekt na który ze sprzętem za 4k będziesz czekał 10 razy dłużej. Zgadza się dogrywanie szczegółów to jest kupa czasu, ale faktem jest również że jeśli pracuję i dogrywam szczegóły to nie mogę wykonać grubszego liczenia bo się maszyna dławi. Wysoki zegar jest tani, kosztuje duża ilość rdzeni. Wszystko zależy od tego jak się potrafimy zorganizować i co umiemy zrobić dobrze, a co spieprzyć.

 

MaxymilianMax

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=73843

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć czy to sarkazm czy nie. Komp za 4k to nie jest maszyna do liczenia nie wiadomo czego, ale wystarczająca do przygotowania sceny, renderingu stilli itd. Mój obecny komp wykręca zwrotne 1,15 w Cinebench, więc przyrost mocy będzie dla mnie spory. Tak na marginesie, robiąc porządki w pudłach znalazłem stary rachunek z przed 8 lat chyba. ASUS A7N8 Deluxe, 2x512 MB i Athlon 2500 - 1800 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jednak chyba się zdecyduje na SSD, jako że mogę mieć OCZ Vertex w niezłej cenie. Ma całkiem przyzwoite R/W speedy, więc może się nie zawiodę
U mnie na biurku leży Vertex2 i razem z procem czeka na płytę główną, w testach widziałem ładnoe sobie radzi ale nie mam jak potwierdzić ;)

Jak będziesz szukał softu na ramdisk, to polecam taki, ktory po restarcie wrzuca backup zawartości spowrotem do ram'u. Sam na starej maszynie (32bit nie restartowane od kilku tygodni) zainstalowalem Dataram_RAMDisk_V3.5 triala ale mi system wywalało więc czekam na świeżą puszkę.

Hynol i tak masz smoka, mój wyciaga dokładnie 1 w Cinebench.

 

Z ramem wyszło bardzo dobrze, ale siedziałem dziś rano i sie zastanawiałem co to za po&%$ firma wysyła 8gb w dwóch blistrach z napisem 8gb każdy :D

 

czyli radzisz mi, żebym kupił plyte z wbudowaną kartą graficzną tak?
Kupując płytę pod Sandy masz do wyboru chipset h67 wykorzystujący kartę graficzną wbudowana w procesor albo p67 do overclockingu. Dlatego jak nie kręcisz tansza będzie w sam raz i wtedy masz spokojnie czas na zastanowienie się jakie karty kupić. Jakiej byś nie kupił moze działać niezależnie - np. do prerenderów w octane. Ja zeby wykorzystać tryb SLI (dwie karty) musiałbym dokupić za 90pln dodaktową kartę 8400 co spajmuje slot i powiększa bilans zużywanego prądu i generowanego ciepła (bo dwie 460 już się tak dobrze nie schłodzą jak wsadzę między nie kolejną kartę) Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC - a ty na pewno potrzebujesz takie drogie mobo? Bo ono ma więcej bajerów niż funkcji których zwykły śmiertelnik używa. Za różnicę między tą płytą a na przykład wersją Pro byś sobie pamięci na lepszych timingach kupił i by Ci wydajność wzrosła.

 

Nie znam się, ale chce mieć pewność, ze to będzie chodzić, a obciążenie kompy będą miały maksymalne przez kilka do kilkunastu dni.

No nie wiem, będę spał spokojniej, coś w tym stylu.

 

Ciężko mi powiedzieć czy to sarkazm czy nie. Komp za 4k to nie jest maszyna do liczenia nie wiadomo czego, ale wystarczająca do przygotowania sceny, renderingu stilli itd.

 

Czy ja wiem, taki komp jako część renderfarmy sprawdza się super i całością można liczyć spore rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj Świerszcz z kolesiem od wyceny czy nie da się tego włożyć w jakieś midi/mini atx czy coś horyzontalnego. Nie kręcone, bez spiny z kartą graficzną itp. da Ci spokojnie dwie małe skrzyneczki na półce, bo o miejscu też coś wspominałeś.

 

jako część renderfarmy
nom można by powiedzieć klaster niemalże tylko tani mocno.

 

EDIT: poprawiłem literówki, zmieniające sens wypowiedzi

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale chce mieć pewność, ze to będzie chodzić, a obciążenie kompy będą miały maksymalne przez kilka do kilkunastu dni.

No nie wiem, będę spał spokojniej, coś w tym stylu.

 

Hehehe - no tak - rozumiem. Sam tak kiedyś do tego podchodziłem. Z tym że takie obawy są uzasadnione w przypadku kiepskich firm. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że wersje Deluxe Gigabyte'a czy Asusa nie różnią się w zasadzie stabilnością pracy od płyt o jedną klasę niższych. To są po prostu bardzo dobre płyty z mniejszą ilością dodatkowych featuresów. Ale spokojny sen imho wart jest każdych pieniędzy, więc absolutnie nie namawiam, bo potem jak się coś spi... to na mnie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka kompow na plytach Gigabyte, po 3k PLN kazdy, bez deluxe bez wypasu i jakos

wszystko smiga, co do farmy to zalezy jakis soft renderujacy, wszelkie silniki unbiased z funkcja szybkiego preview renderuja rowniez na farmie i to blyskawicznie, wiec

argumenty co do trudnego geneowania podgladow moga sie tyczyc co najwyzej golego Vraya czy golego Mentala, jak masz silniki RT z rozproszeniem na farmie... uwierz, to jest blysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol

Nie byłem sarkastyczny ale wcześniej miałem na myśli nieco inne mocniejsze konfiguracje kiedy mówiłem o zewnętrznej farmie jako alternatywie w oczekiwaniu na lepszy sprzęt. Intel ma fatalną politykę cenową dla klienta ponieważ w pewnym momencie trzeba dopłacać po kilkaset procent aby zyskać 20-30 procent na wydajności. Obecnie już całkiem się nie opłaci pakować w 6-rdzeniowe Xeony czy nawet 980X ponieważ 2600k jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem i przy kilku kompach za te same pieniądze całkiem pognębi 2-procesorową konfigurację i to tę zdrowo podkręconą na SR-2. Dodatkowo powraca stary numer za zmianą gniazd bo przez chwilę było zbyt uniwersalnie i pięknie z 1366.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ja wiem że polityka cenowa może denerwować. Z drugiej strony moc obliczeniowa maszyn wzrasta na razie tak jak powinna zgodnie z prawem Moore'a, więc można zakładać że jednak wydają w miarę racjonalnie to co zarobią. Osobiście wolę politykę cenową i "podstawkową" AMD. Z tym że pamiętać należy że jeżeli zmieniamy generację procków to podstawka jest raczej nie do utrzymania. A Sandy Bridge to nowa generacja, mimo że ciągle ma podobne oznaczenie z przodu. Intel co prawda przesadza i nie myśli z wyprzedzeniem w takim stopniu jak AMD, ale cóż zrobić Takie życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda obsuwy w czasie AMD, bo to wywołałby ruchy cenowe po obu stronach i wszyscy byliby zadowoleni (klienci). Intel przytrzymał 6-rdzeni na nieakceptowalnym poziomie cenowym prawie przez rok. 6-rdzeni za 500 USD i było by bardzo miło. AMD miało dobre wyniki finansowe za ubiegły rok więc się tak strasznie nie spieszą i chcą pewnie wyprzedać stare badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh - mam cały sprzęt w domu. Oprócz procesora :D. W całym Krakowie nie ma chyba ani jednego procka 2600K. Panowie z renomowanego sklepu w którym go tydzień temu zamówiłem popatrzyli dzisiaj na mnie jak na natręta i powiedzieli że MOŻE w przyszłym tygodniu. Po prostu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh - mam cały sprzęt w domu. Oprócz procesora :D. W całym Krakowie nie ma chyba ani jednego procka 2600K. Panowie z renomowanego sklepu w którym go tydzień temu zamówiłem popatrzyli dzisiaj na mnie jak na natręta i powiedzieli że MOŻE w przyszłym tygodniu. Po prostu super.

W zeszłym tygodniu kupiłem 2600k tu http://denikomp.pl/Intel-Core-i7-2600K-3-4GHz-8MB-LGA-1155-BOX%283,,9588%29.aspx Przesyłka dotarła na drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że złamiecie 5GHz i dobijecie do 10 w Cinebench ;). 10 : 1,15=8,7.. no to Hynol trochę przyspieszy :) . Ja nie mam takiego głodu mocy.. obecnie lekko ponad 7 w Cinebench więc sobie poczekam na AMD i rozwój sytuacji. Planowałem coś grubszego ale low-end pokazuje ostre pazury. Można sobie w zasadzie policzyć jak będzie śmigał 8-rdzeniowy Sandy Bridge, ale takie podkręcanie jak 2600K nie będzie chyba wchodziło w grę. Jedyna niewiadoma to AMD Zambezi tak co do ceny jak i wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo namiętnie nie interesuję się tematem 2600K, ale w paru miejscach natrafiłem na różne informacje co do tego że można przekroczyć 5 Ghz przy ok. 1.46 – choćby tu: http://www.hardwarecanucks.com/forum/member-reviews/39689-intel-new-generation-performance-i7-2600k-biostar-tp67xe-5-1ghz-test.html

Co do napięć itd. to trzeba procek zarżnąć aby stwierdzić na co go stać, poza tym kluczową sprawą jest chłodzenie. Wszystko musi się trochę ustabilizować. Straszyli np. że będzie problem z mnożnikami, a jak widać aż takiego nie ma. Ostatnio były też informacje o przypalonych podstawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale są też bardzo duże odchyłki od normy.. tu mamy wynik na powietrzu bliżej 6Ghz - http://hwbot.org/community/submission/2106310_roccoesa_pifast_core_i7_2600k_12.87_sec?tab=info

Jak powiedziałam sytuacja musi się trochę ustabilizować.

 

To jest na napięciu prawie 1.6V co jest zabójcze dla codziennego użytkowania a jedynie do benchmarków się nadaje. Ja mam na myśli napięcie nie więcej jak 1.4V no może max 1.45V co wydaje się być bezpieczna granicą dla 24/7..a dla takich napięć 5GHz raczej nie osiągalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich taktach chlodzenie powietrzem to rzez dla proca :D. Widzialem wyniki 4,8-5ghz i 70-80stopni. Przy naprawde porzadnym chlodzeniu. Jesli juz bylo potwarzane to przepraszam Ola-f jaka plyte wybrales? Mam zagwostke czy modernizowac drugiego kompa na 2600k czy czekac do lata na buldozera :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o coś innego, o to mianowicie że procek w ogóle poszedł na powietrzu z takim zegarem. Jak ktoś ma pojęcie o kręceniu, to wie że taki egzemplarz będzie śmigał na 5.2 GHz na umiarkowanym napięciu i bez żadnego wieszania 24h. Co do AMD to diabli wiedzą co o tym myśleć czytałem tu i tam że wydajność z jednego rdzenia ma być dobra ale te 11 w Cinebench na Zambezi.. to jednak nie bardzo mi się chce wierzyć. Gdyby tak rzeczywiście było to rywalem nie jest 2600K ale raczej 8-rdzeniowy Sandy Bridge. Być może AMD chce się mierzyć bezpośrednio z nowym flagowcem Intela. Wydajność będzie nieco mniejsza ale cena…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że złamiecie 5GHz i dobijecie do 10 w Cinebench ;). 10 :

 

 

to sobie już wcześniej nawet obiecałem... (: Udało mi się przebić 10K w 3dmarku 2001 w 2003r na Celeronie T. jako prawdopodobnie pierwszemu w Polsce ;] (sądząc po opiniach na największym overclockerskim forum w Polsce w tamtych latach) to jakies szanse są (; , Zrezygnowałem z EVGA SR-2 z powodu SB to musze sobie jakoś tą zamianę odbic i uzyskać połowę wyniku jaki planowałem na SR-2 wyciągać (20) dla codzienngo użytkowania.

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-f jaka plyte wybrales?
Asusa p67 DELUXE - czyli nieco przepłaciłem za kilka bzdetów w porównaniu do płyty na jakiej ten koleś kręcił z linku, czyli wersję PRO.

 

Max trzymam kciuki. Jedyne co mogę, to współczuć makowcom w kwestii 'wydajności do ceny' maków pro kupionych jako podwójne xeony. Nawet mialem sie zakladac z kumplem, ze za polowe ceny zloze taka wydajnosc, ale po wyjsciu SB moge zmienic zaklad na 1/3 ;)

 

Spyra, są gdzieś jakieś w miarę potwierdzone przecieki na temat AMD? Chętnie bym więcej poczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat wina/sukces nowych instrukcji myślę. intel zaczął być mocno wypierany z architektur do np. internetowego video (czyli klony youtube wszelkiej maści, kompresujące w locie materiał na serwer) i pewnie chcieli się zrekompensować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asusa p67 DELUXE - czyli nieco przepłaciłem za kilka bzdetów w porównaniu do płyty na jakiej ten koleś kręcił z linku, czyli wersję PRO.

 

W wersji PRO zaskoczyła mnie niemiło tylko jedna rzecz - wyjście złącza przedniego panelu audio na samej dupie płyty. No ale może inaczej się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f

Czytałem o AMD na różnych serwerowych stronach ale tam się trochę na inne rzeczy zwraca uwagę (np. zużycie energii) i mniej się podniecają wydajnością pod katem renderingu. Teraz trzeba tylko czekać na przecieki, ponieważ próbki Zambezi 8-core są już podobno rozesłane. Zambezi pokaże wydajność dla serwerowych rozwiązań i tam będzie bardzo ciekawie gdyby wydajność podskoczyła, ponieważ będzie można kombinować na 1, 2 i 4-procesorowych płytach i procesorach z różną ilością rdzeni w procku - aż do 16. Mam nadzieję że nie będzie takiego numeru jak u Intela z cenami co pozwoli konfigurować sensownie bez dużych skoków w zależności od posiadanej kasy. Gniazdo G34 w serwerach zostaje dla nowej generacji. Ale pytanie jak się będzie kręcił Zambezi bo jak wystartuje z 11 w Cinebench… chociaż jak wspominałem troszkę niedowierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, pali mi się grunt, muszę szybko coś zamówić. Opcja i7 2600K odpada bo wycofali płyty. Co sądzicie o tym zestawie:

 

Procesor Intel Core i7-980X Extreme,3.33GHz

Płyta główna ASUS P6X58D-E X58, ICH10R, DDR3-1066, SATA3, RAID, CF, GBLAN, EPU, ATX

Pamięć RAM 2x Kingston 2x4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (16GB)

Dysk twardy WD RE4, 3.5'', 500GB, SATA/300, 7200RPM, 64MB cache

Karta graficzna Asus EN8400GS GeForce 8400GS 512MB DDR2 (64bit) DVI

Napęd optyczny Nagrywarka DVD-RW SATA Lite-ON iHAS124-19, black, DL, Nero7

Obudowa Cooler Master obudowa komputerowa Sileo 500 czarna ( bez zasilacza )

Zasilacz ATX Chieftec GPS-650AB-A-Bulk 650W zasilacz

Oprogramowanie OEM Windows 7 Professional PL DVD 64-bit

 

cena netto zakupu : 6 539,00 zł + rabat, ale jeszcze nie wiem jaki

gwarancja 2 lata door to door

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się już dopaść płyty pod 2600? Byś miał wymianę za 2 miesiące.

Strasznie drogi ten zestaw. Z tego co widzę - Chieftec - nie. To nie są już te zasilacze co kiedyś. No i mają niższą sprawność od Korsarzy i OZCtek. Dysk - weź może 640GB - są nieco szybsze od 500tek. Ale zwróć uwagę na model (cztery litery ;) ) WD - dyski o tej samej pojemności, nazwie i wielkości cache'u mają dodatkowe oznaczenia (AAEX, FAEX itd.) i różnią się bardzo wydajnością. No i jeżeli to ma być komp do pracy a nie satelita renderujący to dysk SSD jest naprawdę super opcją. Dodatkowe 400PLN a wydajność jest kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC.. co Ty znowu tam kombinujesz za projekty ze CI ciągle mocy mało? :D

 

ZYTo drogi zestawik co podajesz fakt. DOmyslam sie ze ma byc to dodatkowa moc do juz istniejacej render farmmy. TO mimo wszystko podzwon po sklepach one maja jeszcze przewaznie nie sprzedane płyty pod nowe procki Intela. Szkoda kasy na stare proce i to tyle wydawać! A jesli chodzi o dokonczenie w terminie jednego projektu to moze za drobna opłata ktoś z forum by CI pozyczył troche mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol - to ma być satelita jedynie,

Raczej niechętnie chciałbym korzystać z innego dostawcy sprzętu - u swojego mam wiele korzyści. Weźcie pod uwagę, że gwarancja jest door to door i do tej ceny będzie doliczony jeszcze jakiś rabat.

 

ten 980X to taki zły procesor? Patrze na wykresy wydajności no to daje radę, nawet bez OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyty na h i p 67 są jeszcze na półkach gdzie niegdzie, sam kupiłem zapasową, bo się z jednym sklepem bede procesował i zostałbym 2mies. bez kompa z wydaną kasą. Ale jak człowiek Ci daje door-to-door to Ci sandy teraz na pewno nie złoży. 980dobry ale relacja cena-wydajność ma słabą. Nie wolisz sobie racków na amd za to złożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności