Skocz do zawartości

Salon Batavia


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

postanowiłem, że ujawnię nieco z zanadrza swojej pracy nad portfolio.

Będę w niniejszym wątku zamieszczał postępy pracy nad wizualizacją salonu w wolnym czasie.

Kolejnego update'a spodziewam się w przyszłym tygodniu.

 

Salon Batavia - wizualizacja na potrzeby portfolio.

 

Jakby co, podłoże wykładam płytkami, malutki skrawek widać w obrazku po lewej w jego prawym dolnym rogu :)

 

3ds max 2009, v-Ray + PS oraz Inkscape.

 

2mdh4b4.jpg

 

Pozdrawiam,

Duna

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ej człowieku a gdzie rzut całości? Fajne światełko na kanapie tylko ten glow na poduszce imo nie pasuje - to jakieś wygibasy z color mappingiem? Ja tam osobiście nie lubię takich wynalazków - ulepszacze:/ no i gdyby zmarszczki były jak u indiana? ale coś czuję że klimat się ciekawy szykuje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwaliles sie ze umisz uzywac bumpa vel dipslace'a, pokazales sofe ktorej material jest blizej nieokreslony, oraz poduszki na ktorych nie chcial bym lezec bo wygladaja jak z czerwonego marmuru z malo realnym przejaraniem

 

mam nadzieje ze pokazesz cos wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne światło na sofie. żółty za drzwiami mógłby odrobinę bardziej wpadać w pomarańcz. myślę, że jakbyś zdjął też z niego nieco saturacji całość zyskałaby. cyjan przy oknie jest ładny ale cienie za bardzo robią się zielone. te rzeźbienia nad drzwiami wyszły mało ciekawie, chyba że to drugi plan. ogólnie mogłeś dać troszkę szersze kadry;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez polka dot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jego poprzednie folio z takowych gotowców się składało, dlatego pytam, ostatnio to jest bardzo modne. Nie mam nic przeciwko gotowcom w komercyjnych projektach, ale tutaj sytuacja jest trochę inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gotowiec w vizce to nic złego w sumie. I tak wymodelowałbyś to samo gdybyś sam był autorem. Nie wyobrażam sobie na przykład portretu w 3d z gotową twarzą albo oczami. Ale ja nie robię vizek więc może dlatego tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wizkach juz praktycznie nie stosuje sie okreslenia gotowiec, bo jesli same firmy mebli umieszczaja modele do pobrania na stronach, to ciezko o czyms takim mowic, i dodatkowo niewyobrazam sobie modelowac kazdego mebla do wizki dla klienta, ktory na dodatek jest sprecyzowany i wie jakie tam chce meble, to juz by byla nawet przesada siedziec i je modelowac ze swiadomoscia ze legalnie je mozna znalesc w necie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie napisałem, że nie mam nic przeciwko gotowcom przy projektach komercyjnych, ale co tam, lepiej nie czytać postów do końca. Jeśli jednak chcecie budować Wasze portfolia wstawiając gotowe modele to spoko, nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już chyba stało się tradycją, że połowa postów w danym wątku jest nie na temat, heh...

Dunek Moje zdanie znasz, przede wszystkim shader'y i testuj koniecznie [!] na całej scenie, close u['y zostaw se na później - taki sposób strasznie utrudnia pracę.

 

3m się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności