Skocz do zawartości

tani a dobry monitor:P


mikeeho

Rekomendowane odpowiedzi

witam, potrzebuje pomocy odnosnie wybory monitora-obecnie pracuje na takim staruskim lg który to zajmuje mi cale biurko i jakoś na przestrzeni czasu zauważyłem ,że oszukuje mnie na kolorach.gnojek jeden. poszukuje monitora niedrogiego i super ultra dobrego.jeśli to jeszcze nie brzmi jak marzenia ściętej głowy, to ideałem jest cena do 1000 lub niewiele ponad. przeszukując różne wątki i węsząc na benchamark.pl skłoniłem się na to :

 

http://www.ceneo.pl/2237591?gclid=CP_d6bywlKcCFUENfAodZEmKbQ

 

monitor po taniości i podobno całkiem wporzo-dobre ergonomia i odwzorowanie kolorów.zdaję sobie jednak sprawę, że za jakość się płaci i tu mnie to troche zastanawia. monitor będzie używany głównie do 3d i troche szopa.gram od czasu do czasu i tak samo cos oglądam-z tym ze nie jestem maniakiem gier i nie potrzebuje hi-endowych efektów.proszę o pomoc, na jakim sprzęcie wy pracujecie?czy mozecie polecic cos dobrego w rozsądnej cenie?będę wdzięczny za szybki odzew:) pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pojawiły się monitory z matrycami IPS poniżej 1000 Pln co jest pewnym szokiem przynajmniej dla mnie. Ale nie wiem co są konkretnie warte i jak się zachowują w praniu. Może warto im się przyjrzeć.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1283940705

 

http://allegro.pl/lg-ips236v-pn-led-ips-5mln-1-hdmi-dvi-fv-sklep-wwa-i1465205686.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za odzew. akurat mój znajomy ma della i muszę powiedzieć ze podoba mi się ergonomia pracy ; cały ten pivot no i gwarancja jest super. lucek nie obiawiałes się bad pixeli? podobno te matryce chorują na nie.spyra na jakim monitorze przacujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie raczej średnia klasa (Lenovo) ale na matrycy PVA 1920x1200, natomiast moim celem jest NEC na P-IPS ale to niestety już spory wydatek, jednak te monitory są tak dobre że nie ustępują wzorcowym graficznym NEC SpectraView i Eizo. Rewelacyjny jest NEC 27” MultiSync PA271 2560x1440, ale to już ok. 5k. Strasznie lubię małe piksele i dlatego kupiłem tego Lenovo, a ten Nec ma 0.23 i fantastyczny 10-bitowy panel P-IPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję chłopaki za podpowiedzi . będę miał na uwadze tego della , muszę jeszcze powęszyc wokó niego.wydaje się to rozsądnym zakupem...Spyra 5k za monitor to naprwade duzy wydatek;/ kurcze Eizo ma świetne te monintory ale cena normalnie wgniata w fotel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell 2209WA - nie jest to oczywiście jakoś P-IPS bo nie ta cena, jest to tania odmiana matrycy IPS czyli e-IPS, jednak mimo pewnych różnic w produkcji i zastosowanych materiałów nie odbiega wiele jakością od zwykłego IPS. Za to zyskuje wiele na cenie i w swoim przedziale cenowym moim zdanie jest niezastąpiony. Póki co nie zalazłem lepszego monitora za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mnie przedwczoraj Dell u2311h na Ips 23" i jestem strasznie zadowolony. Dałem 1000 z haczykiem.

 

lucek - ja miałem juz wczesniej chrapke na ten monitor bo to matryca IPS i ma bardzo dobre parametry ale cena wydawała mi sie podejrzanie niska - wręcz szokująco- bo model Della o 1'' wiekszy, z rozdziałką 1920x1200 kosztuje prawie tysiac zł wiecej i nie byłem pewien czy aby sie nie pomylili w cenie tego modelu u2311 - mozesz sie podzielic doswiadczeniami ? aha - gdzie kupowałes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras : Pozwolę się wtrącić i częściowo odpowiedzieć za luckek. Monitor o którym mówisz to Dell LCD U2410 na 'pełnoprawnej' matrycy IPS dlatego jest droższy. Te monitory o których my mówimy to e-IPS ( zarówno Dell u2311h jak i Dell 2209WA ). Matryce te są w praktyce 6 bitowe tak jak TN a nie 8bitowe jak pełne IPS, jednak dzięki In-plane switching (ips- które gwarantuje lepsze odwzorowanie widma gamma (poszerzona tonacja) oraz różnych indywidualnych technologi poprawy jakości obrazu wykorzystywanych przez producentów , obraz jest nieporównywalnie lepszy od TN i nie wiele groszy od IPS, właściwe różnica jest chyba tylko w pokryciu z AdobeRGB i kontrastem.

 

Cena e-IPS jest dużo niższa bo o ile się nie mylę udało im się do jej zbudowania wykorzystać te same fabryki przystosowane technologicznie tylko do konstrukcji TN. Niektóre wykorzystane materiały też się pewnie różnią, niemniej końcowy efekt jest taki , że udało im się znacząco obniżyć koszt produkcji w nie wielkim stopni tracąc na jakości. Dzięki temu stosunek jakość/cena jest świetny. Do nie dawna w cenie do 1000zł można było rozglądać się tylko za TN.

 

Ponoć U2311h jest ciut gorszy od starszego brata 2209WA którego posiadam, ale mówię tylko ponoć bo na żywo różnicy nie widziałem. 23 ma przede wszystkim proporcje obrazu 16:9 a nie 16:10 i rozdzielczość full hd. Sam musisz zdecydować czy format 16:9 będzie dla Ciebie bardziej zaletą czy też wadą. Do oglądania filmów jest świetny ale do codziennej pracy sporo osób narzeka na ten brak kilku cm w pionie.

Edytowane przez NV
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarasie monitor jest bardzo fajny. Tak jak pisał NV teoretycznie jest mniej miejsca niż na 23" przy proporcjach 16:10, czyli można po prostu uznać że powierzchnia jest taka sama jak w 2209WA. Póki co jestem jakością mile zaskoczony. Bardzo fajna jest podstawa PIVOT monitora - jest bardzo solidnie wykonany (nie to co mój poprzedni samsung.) Co do awaryjności to się nie wypowiem bo mam go za krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę: cenę,oszczedność prądu,nowe złącza,gabaryty,full hd no i opinie posiadaczy wybrałem u2311h. zamówiłem go na adito, z dostawą to będzie jakies 920zł.dziękuję wszystkim za porady, temat uważam za zamknięty.w razie chęci podzielenia się wrażeniami z nowgo nabytku-skrobnę cos na forum. dziękuję raz jeszcze z pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności