Skocz do zawartości

Flakpanzer 38(t)


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tu zajrzałem i stwierdzam że sporo mnie ominęło. Ładnie idzie, bardzo podoba mi się dbałość o szczegóły. Szykuje się całkiem fajnie.

 

Jedyne czego się przyczepię, skoro już tak dokładnie pokazujesz (spawy są świetne), to blacha radełkowana na podłodze, wygląda że są w niej wgłębienia, a chyba powinny być bruzdy. Ale nie znam tego działka, więc może tak było.

 

Przy okazji prośba - możesz pokazać siatkę kilku detali, interesuje mnie jak uzyskałeś pewne efekty - np. 3 ujęcie z postu #34 albo ostatni z #49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Modelik wygląda bardzo naturalnie, niemniej jednak przyczepił bym się tych spawów, nie jestem ekspertem w dziedzinie obróbki metali ale powinny chyba wyglądać tak:

spaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie - takie śliczne to te spawy nie były. To jest jakiś precyzyjny maszynowy spaw. Jeszcze pewnie potem szlifowany. Zobacz sobie jak wyglądały spawania na niemieckich czołgach w zbliżeniu - dokładne, ale ręczne i za nic nie przypominały tych z twoich przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za siatki. Wstyd się przyznać ale chodziło mi o łby śrub, ładnie wyszły.

Co do podłogi to puść w niepamięć uwagę z mojego poprzedniego postu :-) Na zdjęciu rzeczywiście ryflowanie jest tłoczone. Tylko to co jest poniżej podłogi nie zgadza mi się z tym zdjęciem...ale podejrzewam że to jest to samo działko zamontowane na czym innym.

 

Jeszcze raz, PIĘKNA robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się temu od samego początku.

Powiem od siebie, że modeling trzyma świetny poziom, ilość detali powala. Nie wiem czy mój komp byłby w sanie to pociągnąć ;p. Ile poly na chwilę obecną udało Ci się osiągnąć ?

Specem od pancerki nie jestem, więc nic nie wytknę, powiem tylko, że jest tu kawał dobrej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorenus to chyba będzie najlepszy model 3d Flakpanzer 38(t) w internecie! ;) w google powinien być na 1 miejscu! ;) gratulacje, już dostałeś odemnie repka więc następnego nie mogę Ci dać niestety;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za dobre słowa już zwątpiłem po tej ciszy ostatniej :) .

 

slayer 2004 - z poly troche pojechałem :p nie oszczędzałem ale też jest tu tego tyle że miało na co iść teraz jest ok 8 milionów aleto w zasadzie już koniec tylko osłony działka jeszcze .

 

 

 

guffqa - dzieki staram się :)flak nie jest chyba za popularny :).

 

 

 

13b2.jpg

 

 

13co.jpg

 

 

 

i taka ciekawostka na koniec :p

 

 

52370520.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle robisz tą pofalowaną obudowe? ...tam gdzie jest np ta korba od obrotu działka.

Ten po lewo też Ty zrobiłeś? ;) I jeszcze takie pytanko...będziesz teksturował czy bierzesz się za następny model?

 

PS: oj mógłbym się od Ciebie wiele nauczyć ;)

 

Pozdrawiam! guffqa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flak 8 mln + ok. 5 mln ten drugi... kolega to chyba ma w piwnicy serwerownie z matrixa :-)

 

Piękny model, ta tłoczona blacha robi wrażenie - odkształcenia są bardzo realistyczne.

 

Jak zostać twoim uczniem, mistrzu Jedi?...ups, nie ta bajka..:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie ja też się dopiero uczę :) , to będzie mój pierwszy skończony model , wcześniej robiłem tego sdkfz 250/9 z poprzedniego posta który jest jeszcze nie skończony bo mój stary komp nie dawał już rady .

 

 

Guffqa - przy tych blachach jest troche zabawy wcześniej dawałem skreena z siatką tej korby , modelu nie będę teksturował bo chce na razie od niego odpocząć :) i wezmę się prawie na pewno za kończenie tej 250-ki .

 

Co do kompa to on już ledwo zipie ale całe szczęście że to prawie koniec .

 

 

Teraz - przednie osłony flaka prawie gotowe :

 

30907739.jpg

 

15aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie - takie śliczne to te spawy nie były. To jest jakiś precyzyjny maszynowy spaw. Jeszcze pewnie potem szlifowany. Zobacz sobie jak wyglądały spawania na niemieckich czołgach w zbliżeniu - dokładne, ale ręczne i za nic nie przypominały tych z twoich przykładów.

 

Nie obrażaj spawaczy;)

To na obrazku to ręczny spaw bez żadnego szlifowania,tyle że metodą TIG.

 

Czołgi 70 lat temu spawali elektrodą w otulinie (chyba) to i spawy wyglądały adekwatnie.

 

Model mega zaj...ty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Model wypas dopieszczony w najdrobniejsze szczegóły.

Cóż mogę powiedzieć - gratuluję, życzę powodzenia i wytrwałości przy kolejnych modelach :)

 

Jakich nastepnych modelach.. teraz materiały i jakaś ludzka prezentacja. Robota w połowie zrobiona dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności