Skocz do zawartości

Zestaw PC: 5000 zł


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

poszukuje kompa do 5k choc chcialbym taniej ;)

wiem, ze jest milion takich tematow ale na sprzecie sie nie znam a jest tego masa, ze glowa boli

ok do czego komp:

-modelowanie

-renderowanie

-fumefx

-thinking particles

-after effects

-nuke

 

 

czyli ogolnie do wszystkiego ;)

 

ok co potrzebuje:

calego kompa bez monitora ale w cenie musi byc windows i chcialbym zeby ramu bylo minimum 12gb (choc chialbym 16) (po co tyle ramu? jak sprawdzilem ile mi zjada komp ramu jak pracuje to dochodzilo nawet do 10gb a robilem proste rzeczy ;) )

 

hmmm co jeszcze ?

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej Nielot kawalek czasu minal :).

 

Procesor: Intel Core i7 2600K - 1100zl

Plyta glowna: Asus P8P67 - 580zl

Pamieci: G.Skill 4x4GB F3-10666CL9S-4GBRL (16GB) - 600zl

Dyski: 2x Samsung HD103SJ 1TB - 380zl

Karta graficzna: jak nie do renderingu GPU to Radeon 6950 -990zl w przeciwnym wypadku choc nie wiem czy slyszales ze sa problemy z geforcami seri 4xx i 5xx (zamulaja dotyczy to tez maxa)

lub

- Geforce 460 2GB - 780zl

System: Microsoft Windows 7 Professional OEM 64bit polski - 460zl

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 80Plus Cert. 260zl

Obudowa: Wedle wlasnego uznania np.Cooler Master HAF 912 - 300zl

Radiator na procesor: Noctua NH-D14 - 300zl

 

Wersja z geforce 460 2GB - 4760zl

Wersja z radeonem 6950 2gb - 4970zl

 

Mozna jeszcze zaoszczedzic na paru elementach zestawu lub jakbys mial zamiar podkrecac w przyszlosci to dolozyc pare groszy. Aha co jeszcze przed zakupem warto byloby jeszcze sprawdzic w zaleznosci od wyboru plyty czy pamieci beda kompatybilne.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki Predator :)

no wlasnie czytalem na forum ze geforce 4xx i 5xx zamulaja

jesli chodzi o dyski to zawsze mialem WD i tego bede sie trzymal nigdy mnie nie zawiodly ;) aha i dwa dyski w raid 0 ? tak ? jak to jest z awaryjnoscia czy jakos czesciej sie psuja dyski w raid 0 ? bo troche sie tego boje :D

czemu radiator na procka taki drogi ?

a czemu procek nie taki np. i7 950 na socket 1366 ? w sumie wlasnie widze, ze wszyscy pidaja w konfiguracji ten (i7 2600k)

 

a zasilacz 600w styknie ? nie lepiej dla bezpieczenstwa wziac 650?

 

i jeszcze pytanko o obudowe kiedys jak kupowalem to za nie weim 90zeta czemu teraz sa takie drogie ? czy mozna taniej i co daje taka droga :)

 

jeszcze raz dzieki Predator za konfiguracje :)

i sorki za lamerskie pytania :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z ta karta grafiki co podal predator mozesz miec problemy w 3ds max , ja bym wziol z serii 2xx.Poczytalem troche forum i opinie sa takie, ze 4xx,5xx nie lubia maxa. Sam szukam zestawu wlasnie do tej kwoty, nie znam sie na sprzecie wiec z tego co sie dowiedzialem to wybierz inna karte np quadro jak masz na tyle kasy. Co do zasilacza na przyszlosc wziolbym 650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od tygodnia gtx 285 i problemów kompletne zero. Poprzedni radeon potrafił zadziwić.

Zasilacz weź lepszy bo przecież jak 2600k to będziesz go kręcił na pewno. Rachunki od tego nie wzrosną:)

Co do obudowy to polecam cooler master 692 advanced - jedyny element kompa , którego nie wymienię:D To tyle chyba trzeba dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nawet kręcony 2600k nie pobiera dużo więcej wacików, nie iwem jak ten radeon ...ale taki zasilacz Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze jest ok, cichy i niezawodny:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=32324

 

I generalnie kolego pomyśl nad dyskiem SSD pod systemik i podręczne programy

oCZ Vertex2 E 60GB

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=32117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to firma Xigmatek robi ciekawe, tanie i funkcjonalne obudowy np. Xigmatek Asgard juz za 150-160zl lub jakiegos no-name'a do 100zl :).

Wiesz niekoniecznie musisz isc w raid, bezpieczny jest raid1. Zawsze mozesz dolozyc i kupic np dysk SSD OCZ VERTEX 2 :D.

Jesli chodzi o procka to 2600k to obecnie najwydajniejsze i najbardziej podkrecalna seria. Chcesz isc w wersje ekonomieczna to logicznym rozwiazaniem jest amd x6 1055t.

Zasilacz, jesli nie bedziesz karkolomnie podkrecac to ci styknie na bank.

 

Z karta graficzna jest troche lipa bo szkoda ladowac sie w stara serie 2xx placa przy tym kupe kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria 2xx najwydajniej dziala w maxie i nie wiem czemu tak jest bo nastepne karty ogolnie sa lepsze, troche to pogmatwane. Zawsze mozna isc w quadro ale to juz wiekszy wydatek.

 

Na dodatek seria 2xx trzyma niemilosiernie cene...Ponoc to wina sterownikow , nvidia z nieoficjalnych doniesien chciala tym samym spowodowac wzrost sprzedazy quadro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy w zupełności. Cały zestaw nie pobierze więcej jak 400W w stresie - nie ma takiej opcji nawet po oc. Dyski proponuje WD AAEX. Do tego zamiast raid, to jeden ssd i drugi hdd.

Obudowa - dobrą propozycją do 300zl jest Silentium PC Pilum 400 Pure Black.

radeonem 6950 2gb to rozsądna karta, tylko pamiętaj że tracisz CUDA i większość silników renderujących na gpu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za liczne posty :)

 

wiec tak:

procesor--> Intel Core i7 2600K - 1100zl albo i7 950 1029zl

plyta glowna--> zalezy od procka ;)

karta graficzna--> radeonem 6950 2gb z tym, ze co trace ? CUDA wtf ? :D

dyski--> jakis ssd i WD na dane dobry pomysl :D ?

 

odnosnie windowsa opyka sie brac professional ? skoro bede miec "tylko" 16gb ramu wiem, ze home premium obsluguje do 16gb a zawsze dwie stowki na cos innego mozna wydac ? czy juz poprostu myslec przyszlosciowo (wiecej ramu) ale z kolei plyta musi obslugiwac wiecej niz 16gb czyli 24gb ?

 

najwiekszy dylemat mam z karta g. i prockiem wezme albo 2600k albo i950 a z karta g. to juz totalnei nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dodatek seria 2xx trzyma niemilosiernie cene...Ponoc to wina sterownikow , nvidia z nieoficjalnych doniesien chciala tym samym spowodowac wzrost sprzedazy quadro. :)

No wlasnie o te sterowniki chodzi, widac ze softwerowcy nie nadazaja za hardwerowcami..heheh. Ogolnie to nie dziwota w tej pogoni technik i sprzetu. Ja bym tam wolal karte mniej zaawansowana technicznie ale zeby sterowniki mogly wykorzystac jej cala moc.Co do quadro ich sprzedaz nawet nie jest taka mala, ale oczywiscie wszystkim rzadzi polityka cenowa i marketing firmy. Jesli chodzi o maxa to coraz bardziej sklanialbym sie na radeona, przynajmniej sterowniki maja w miare kompatybilne ze sprzetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie windowsa:

http://windows7forum.pl/uploads/obrazy/Wersje_win7.jpg W zasadzie jesli kiedys nie zwiekszalbys ilosci ram to home premium styknie.

 

Odnosnie procka (rendering) :

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/snb/wykresy/cinebench_multi.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/snb/wykresy/povray.png

 

Odnosnie grafy:http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/majkel/6950/wykresy/vantage.png

Pozatym w tym radeonie 6950 bardzo latwo robi sie modyfikacje softwarowa dzieki czemu staje sie radkiem "6970".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez 2600K po co bujać się ze stara podstawka skoro juz teraz wiadomo ze nie będzie wspierana. Poza tym 2600K jest lepszym procem - wydajniejszym. Oczywiście po podkręceniu.

Windows - masz łatwo dostępną w internecie listę ficzersów ktore wspiera poza ramem wiec łatwo będzie mozna zdacydować czy Homo jest dla Ciebie. Ja niedawno mialem wybór pomiędzy pro a ultimate i wiem ze ten drugi raczej jest zbędny.

 

edit: predator podstepnie wstrzelił sie przede mnie i wyjasnil wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) to takie pytano odnosnie procka jak kupie 2600k to pozniej powiedzmy za jakis czas bede mogl w plyte wlozyc jakiegos nowego procka ? czy juz plyta bedzie za stara ?

i druga sprawa podkrecanie procka nigdy nie robilem takich rzeczy jak to sie ma jak kupie kompa na gwarancji to przeciez nie bede mogl go chyba podkrecic bo strace gwarancje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć czy nie zmienia podstawek ze zmiana w 2012 procesorów. Niemniej jeżeli wyjdzie cos jeszcze z linii sandy to będzie obsługiwane z tych podstawek. Nie wiem jak jest z gwarancją na caly komputer. Teoretycznie popki nie grzebiesz fizycznie (a nie trzeba, bo płyta główna ma odpowiednie narzędzia) to nie bardzo jest sie do czego czepić. Ale jak powiedziałem - nie znam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot na temat kompatybilnosci musisz sobie sam odpowiedziec jaki okres czasu u Ciebie znaczy "za jakis czas" :D z reguly tak sie mowi ,a potem plyte do pralki mozna wmontowac ;).

odp. 2 obecnie podkrecanie prockow jest proste , musialbys naprawde przesadzic z ustawieniami zeby usmazyc proca plyte lub cokolwiek innego. Druga sprawa ze jak bedziesz mial bude zaplabowana to moze byc problem w przypadku gdyby plyta po oc ci niechciala wstac a byloby trzeba zrobic manualnie reset ustawien.

Wymieniamiy sie, teraz ola-f mnie ubiegl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ja bym sie wstrzelil w GPU, skoro After Effect i renderowanie... ale jak nie wisz co to CUDA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa ze jak bedziesz mial bude zaplabowana to moze byc problem w przypadku gdyby plyta po oc ci niechciala wstac a byloby trzeba zrobic manualnie reset ustawien.

 

True. Aczkolwiek z doświadczeń z ASUSem P8P67Pro mogę powiedzieć że rozkręcanie budy nie jest potrzebne nawet jak zrobimy za ostre OC. Po zwisie reset zwykły i maszyna wstaje w trybie domyślnym. Nie miałem jeszcze potrzeby rozkręcania budy, mimo że sporo kręciłem i eksperymentowałem. ALE wspomnieć muszę że niestety dostęp do zworek jest czasem koniecznością podczas update'u BIOSu. Czasami trzeba po prostu wyzerować płytę i tego nie zrobi się bez dostępu do płyty. Jedynym rozwiązaniem jest czekanie na stabilną wersję BIOSu i kupno płyty w tej wersji. Z tym że ja uważam że brak dostępu do MOBO to jest jakieś przegięcie. Czasem trzeba coś pogrzebać i kropka. Rozumiem że co 6 miesięcy będziesz biegł na odkurzanie do sprzedawcy? Nie wiem w jakiej firmie kupujesz, ale jak plombują, to wybierz inną. Założę się że na dodatek nie mają najniższych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O/C jest traktowane przez microsoft jako rzecz naturalna i tworzą specjalnie od lat procesory z myslą o podkręcaniu ich, i też gwarancja jest na O/C. Jeśli 5000 zł to tez proponuje GPU na CUDA do tego wszystkiego, patrząc na nadciągającego z maxem 2012 iraya. W sumie procesor na i7 2600k + płyta Asusa w wersji pro to +/- 1800 zł- szybkości tegmo typu jeszcze 2 miesiące temu kosztowqały koło 3500. Dobre chłodzenie i da się to podkręcić na powietrzu do 5/5,3 ghz a widziałem już jeszcze większe wyniki na samym powietrzu. Rozkręcanie nie jest potrzebne, wszystko się w biosie robi, a tak czy siak procesor sam się podkręca przy większym stresie, do 3,9 ghz chyba. Po tym ma wyjsc ivy bridge na z tego co wiem tym samym sockecie, podobny procesor ale na 6`ciu rdzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True. Aczkolwiek z doświadczeń z ASUSem P8P67Pro mogę powiedzieć że rozkręcanie budy nie jest potrzebne nawet jak zrobimy za ostre OC. Po zwisie reset zwykły i maszyna wstaje w trybie domyślnym. Nie miałem jeszcze potrzeby rozkręcania budy, mimo że sporo kręciłem i eksperymentowałem. ALE wspomnieć muszę że niestety dostęp do zworek jest czasem koniecznością podczas update'u BIOSu. Czasami trzeba po prostu wyzerować płytę i tego nie zrobi się bez dostępu do płyty. Jedynym rozwiązaniem jest czekanie na stabilną wersję BIOSu i kupno płyty w tej wersji. Z tym że ja uważam że brak dostępu do MOBO to jest jakieś przegięcie. Czasem trzeba coś pogrzebać i kropka. Rozumiem że co 6 miesięcy będziesz biegł na odkurzanie do sprzedawcy? Nie wiem w jakiej firmie kupujesz, ale jak plombują, to wybierz inną. Założę się że na dodatek nie mają najniższych cen.

 

W moim asusie na am3 musze powiedziec ze bylem zeskoczony pozytywnie ze komp wstawal po nie udanym oc , ale z dwa razy zdarzylo sie ze ni husteczki niechcial i musialem resetowac.

Nielot najlepiej jakbys bral czesci i poskladal sobie w domu sam , zawsze potem mniej problemu z serwisem poszczegolnych czesci wrazie tfu tfu cos by ci padlo.

Oczywiscie jesli masz tam jakas smykalke do wstepnej diagnozy usterek bo nie kazdemu sie chce, ma czas i nerwy do tego.:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzieki za liczne komentarze :)

juz mnie glowa od tego wszystkiego boli :D

zlozylem cos takiego

wyszlo 4786.64 zł aha zapomnialem o wentylatorze do procka

komp2h.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

jeszcze nie wiem co zrobic z dyskiem SSD czy kupowac znalazlem ssd OCZ 80gb za 600 z groszami :) aha moze debilne pytanie ale po co brac dwa dyski jak Predator podal w konfiguracji ? i nie wiem jeszcze odnosnie karty graficznej czy nie za droga jednak nie chcialbym pakowac sie w stare geforce wole cos nowego a skoro geforce sa z dupy to chyba radka wezme... tylko czy ten nie jest za drogi liczylem ze za k. grafiki dam z 800-900 stow

i jeszcze pytanko odnosnie procka czy bez podkrecania ten procek jest dobry bo znajac mnie na poczatku nie bede podkrecal bo sie nie znam a nie chce nowego kompa spalic :D dobry mam na mysli lepszy od i7950 gdzie cena jest praktcznie taka sama aha i odnosnie socketow ten (i72600k) jest na 1155 a (i7 950) na 1366 ktora generacja jest nowsza ? jakos nie lubie kupowac czegos starego ;) wiec takie moje obawy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wzieles dyski WD serie Green radzialbym ci wybrac inny dysk nie z serii GREEN ona swietnie nadaja sie na dyski do przechowywania danych. Jesli chodzi o dyski sadzilem ze ten 1TB to moze byc malo dla Ciebie i przyszlosciowo podalem 2x , ewentualnie mozesz zrobic Raid. Jesli chodzi o dysk ssd to wszystko zalezy jaka seria tego dysku. Moze byc tanszy 80GB ale kosztem wydajnosci.

Jesli chodzi o proca to 2600K i 1150 niedawno mial premiere jest to najnowsza generacja prockow intela, 2600K jest lepszy od i7 950 pod wzgledem wydajnosci i o/c bez dwoch zdan.

 

Tutaj podaje ci raz jeszcze testy wydajnosci w renderingu tam tez jest i7 950.

 

Rendering :

cinebench_multi.png

povray.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, dzieki Predator :) jesli chodzi o WD to "wzialem" green tylko dlatego ze byl tanszy ok w takim razie wezme black (jezeli dobry jest ;)) kosztuje 359zl

odnosnie ssd to jakbym kupowal to ten http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=5337&prid=hddssdOCZ80+2VTX80G 660zl ale jeszcze nie wiem troche szkoda kasy :D

 

jeszcze odnosnie wentylatora na procka troche za drogi :D tzw. 300 zeta tak 100-150 bylo by git ;) tzw. mozna kuic jakis fajny za te cene tzw. jak dobrze rozumiem czym lepszy tym bardzie moge krecic proca ? zapewne extremalnie bym go nie krecil wolalbym mniejsza predkosc osiagnac ale miec za to stabilniejszy sprzet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria black jest naprawde dobra , ssd ktory pokazales rowniez :) tansze chlodzenie prosze bardzo Scythe Yasya SCYS-1000 - 170zl

lub

Prolimatech Megahalems Rev. B LGA775/1156/1366 200-220zl , obydwa modele scyth jak i prolimatech swietne schladzacze.

Przy czym prolimatech jest bez wentylatora a scyth z wentylatorem w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :)

no wiec chyba mam juz kompa zlozonego teraz pozostaje mi sie zastanowic nad tym dyskiem ssd czy brac czy nie :)

 

aha kompa bede skladal w sklepie wole sam nie dotykac urzadzen bo pewnie cos jeszcze polamie ;)

 

wielkie dzieki za pomoc w szczegolnosci Predatorowi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nielot jak kiedy beda mial zagwostke softwarowa/modelerska to ci glowe pozawracam :P. Jak by ci sie chcialo poczytac to gdzies w temacie z zestawami kilka osob bralo ssd i byly naprawde zadowolone , wzrost wydajnosci i szybkosci ladowania sie programow jest ponoc znaczaco zauwazalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bios niedawno na asusie aktualizowałem i wystarczyło tylko plik z biosem wrzucić na pendrive'a i w biosie wybrać aktualizację z nośnika danych. Bez żadnego rozkręcania.

Kompa i tak lepiej kupić na części i dać do sklepu żeby złożyli jak samemu się nie czuje na siłach :)

 

Nielot co do obudowy to się dwa razy zastanów zanim kupisz coś po taniości :) Średnia obudowa będzie wpadać w wibracje od dysku twardego i innych ruchomych elementów zestawu(wentylatory, napędy optyczne) i będzie o wiele głośniej niż by mogło być.

Obudowy bym szukał właśnie pod kątem kultury pracy bo hałas słyszysz na co dzień a rozkręcasz coś góra 2 razy do roku ;)

 

Co do samej podstawki to ivy bridge ma chodzić na tej samej ale nie wiadomo czy nie będzie trzeba nowych chipsetów a więc płytkę i tak będzie trzeba zmieniać. Pod koniec tego roku być może wyjdzie następca podstawki 1366 - lga 2011 na która wyjdą nawet ośmiordzeniowe odpowiedniki sandy/ivy bridge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia, to sam ostatnio risercz robiłem, bo właśnie składam sandy w pokoju :)

Ludzie którzy kręcili tego procka używali scynte mugena rev. B- 160/170zł, a ci którzy bili rekordy dokupywali do niego wentylator Scynte mugen jakos sie nazywał, dochodzi do 3000 obr i kosztuje 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bios niedawno na asusie aktualizowałem i wystarczyło tylko plik z biosem wrzucić na pendrive'a i w biosie wybrać aktualizację z nośnika danych. Bez żadnego rozkręcania.

Kompa i tak lepiej kupić na części i dać do sklepu żeby złożyli jak samemu się nie czuje na siłach :)

 

W 90% procent przypadków tak jest - ja nawet z Windowsa zaktualizowałem i też bez żadnych problemów. Ale kilka osób już pisało na forum ASUSa że musiało robić reset. Tak że na kogo wypadnie na tego bęc :)

 

Na Mugenie 2 reb.B z domyślnym śmigłem można spokojnie pracować w okolicach 4,8 Mhz przy w miarę rozsądnych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol kupowałeś do tego mugena jakąś osobna pastę czy masz ta co jest w zestawie?

Ja też mam mugena 2 rev B i powiem że wcale go nie słyszę bo non stop chodzi na jakieś 400-600 obrotów. Speed fan bardzo fajny program od płyty głównej steruje obrotami zależnie od temperatury procka.

Przy podkręcaniu to już takich rewelacyjnych temperatur nie miałem, może dlatego że wentylator nie chodził na najwyższych obrotach. Przy podkręconym z 2.8 do 3.7 GHh x6 miałem po paru minutach renderowania grubo ponad 60 stopni. Na różnych forach ludzie wypisują że na tym zestawie chłodzącym osiągają takie niskie temperatury że się zastanawiam czy to nie wina pasty. Ja mam tą pastę co była w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jakiś czas temu zakładałem podobny temacik z tym, że troszkę przesunęło mi się kupno komputera i będę go kupował dopiero w tym miesiącu.

Ten zestaw mi się podoba i w sumie chyba kupie coś podobnego z tym, że nie chciałbym karty ATI a Nvidie, co powinienem wybrać? (tylko nie te z którymi jest problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jakiś czas temu zakładałem podobny temacik z tym, że troszkę przesunęło mi się kupno komputera i będę go kupował dopiero w tym miesiącu.

Ten zestaw mi się podoba i w sumie chyba kupie coś podobnego z tym, że nie chciałbym karty ATI a Nvidie, co powinienem wybrać? (tylko nie te z którymi jest problem)

 

Jak niechcesz ATI to pozostaje tylko i wylacznie geforce 285.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol kupowałeś do tego mugena jakąś osobna pastę czy masz ta co jest w zestawie?

Ja też mam mugena 2 rev B i powiem że wcale go nie słyszę bo non stop chodzi na jakieś 400-600 obrotów. Speed fan bardzo fajny program od płyty głównej steruje obrotami zależnie od temperatury procka.

Przy podkręcaniu to już takich rewelacyjnych temperatur nie miałem, może dlatego że wentylator nie chodził na najwyższych obrotach. Przy podkręconym z 2.8 do 3.7 GHh x6 miałem po paru minutach renderowania grubo ponad 60 stopni. Na różnych forach ludzie wypisują że na tym zestawie chłodzącym osiągają takie niskie temperatury że się zastanawiam czy to nie wina pasty. Ja mam tą pastę co była w zestawie.

 

Kupiłem pastę dodatkową - chyba Arctic colling silver cośtam. Muszę sprawdzić. Ale miałem dość wysokie temperatury - tak 70 stopni przy 4,8. Za cienką warstwę chyba położyłem metodą pięciu kropek na procku. Więc jeszcze raz zamontowałem, dając nieco więcej pasty i stosując metodę "gładzi szpachlowej". Wygrzałem pastę przez 12 godzin i jest ok. Jeżeli masz miarowy wzrost temperatury w okresie minut a nie sekund, to powodem może być złe chłodzenie budy (nawet na pewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj znaleźć geforca z co najmniej 1gb ramu bo zdaje się że mari z mniejszą ilością nie ruszy. Na radku wcale nie ruszy bo do tego potrzebne są cuda :)

W ogóle nie brał bym radeonów do grafiki bo niestety są programy i renderery które chodzą tylko na kartach nvidii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj znaleźć geforca z co najmniej 1gb ramu bo zdaje się że mari z mniejszą ilością nie ruszy. Na radku wcale nie ruszy bo do tego potrzebne są cuda :)

W ogóle nie brał bym radeonów do grafiki bo niestety są programy i renderery które chodzą tylko na kartach nvidii.

 

Tyle tylko ze nielot nie wspominal ze interesuje go gpu rendering dlatego polecalem mu radeona. Jesli chcesz bierz wersje 1GB.

 

Nielot jak chcesz cos tanszego to radeona 6850 w 600zl sie zmiescisz. Napewno od 260 jest duzo lepszy.http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;004+m421+n600;017P2-7429P6-288882.htm

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale rendering gpu to nie wszystko :) Jak będzie chciał sobie pomazać texturki w mari to już na radku nie odpali tego programu. W xNormalu przynajmniej w wersji którą mam jest akceleracja wypalania normalek dla kart z cuda.

Fajnie by było żeby wszystko było pisane pod openCL ale jak na razie chyba lepiej mieć geforca bo na nim raczej wszystko pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde juz nie wiem jaka grafe wybrac :(

GeForce GTX 285 1gb ? tylko ze drooooooga 1300zeta :( dobra jest ?

odnosnie radeonow beda mi dziaac normalnie wszystkie softy max, maya, fumefx, thinking particles, after effects, nuke, photoshop ? czy tak jak Tomala napisal, ze sa jak softy w kotrych moze byc problem bo nie chce wydawac kupe kasy a pozniej sie okaze, ze jakis soft nie chce dzialac albo sa jakies problemy :) mozna radkom ufac ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot w sumie to ja wiem że na pewno mari na radkach nie działa i parę rendererów gpu które są pisane pod cuda. Poza tym wszystko na radkach pójdzie.

 

Dziwi mnie tylko że na tych nowych gtx'ach są takie problemy w maxie i do tego ceny starych gtx'ów 2xx są jeszcze takie wysokie.

Może z nowymi sterownikami się coś poprawi z tymi geforcami albo to jakiś spisek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot zawsze pozostaje ci zakup uzywanej na gwarancji 285 :) w granicach 500-700zl.Musisz sobie odpowiedziec na pytanie czy bedziesz korzystal z cuda czy nie.

blady bylo pisane ze poza seria 2xx i radeonami pozostaje tylko quadro i firepro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko że na tych nowych gtx'ach są takie problemy w maxie i do tego ceny starych gtx'ów 2xx są jeszcze takie wysokie. Może z nowymi sterownikami się coś poprawi z tymi geforcami albo to jakiś spisek?

 

Szczerze wątpie. Polityka Nvidii jest taka że jak chcesz mieć kartę do 3D to musisz kupić Quadro. GeForce wykładają się na czymś co w grach nie jest używane - na rysowaniu linii siatki. Po wyłączeniu edged faces scena z 3 milionami faceów chodzi jak złoto w trybie smooth+highlights. Zakładam więc że problem nie będzie rozwiązany bo nie ma znaczenia dla graczy. Pytanie tylko czy wina leży w układach GeForców czy w sterownikach a właściwie ich części dla serii 4xx i 5xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności