Skocz do zawartości

Modelowanie 3D z Kinectem


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd pojawił się Kinect Microsoftu w internecie pojawia się coraz to więcej modyfikacji i pomysłów do czego może służyć to małe urządzenie. Jeden z australijskich grafików Sebastian Pirch postanowił sprawdzić czy da się modelować 3D z wykorzystaniem tego urządzenia.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1679

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No uważam, że sporo ciekawych pomysłów i rozwiązań pojawi się jak Microsoft opublikuje jakieś otwarte API do Kinecta dla komputerów (tylko nie wiem czy mi się o uszy nie obiło, że będzie coś takiego z nową wersję urządzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Adek mowisz,ze ciekawych rozwiazan bedzie duzo. Z tego co kojarze, kiedys obilo mi sie na internecie, ze firma ktora produkuje cale serce Kinecta dla Microsoftu, opublikowala juz open api do sterowania i programowania, tylko ze swojego urzadzenia, ktore malo co rozni sie od Kinecta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu zastanawiałem się kiedy zrobią coś takiego, właśnie do modelowania. Szybko jednak o tym zapomniałem jak sobie uświadomiłem jakie zakwasy by się miało na drugi dzień:D, a i ręce pewnie by odpadły po 1h. Pomijam osoby uczęszczające na dyskoteki. To rozwiązanie będzie wprost idealne. Każdy modeler używający takiego rozwiązania byłby nie do zajechania na technoparty:D. Jednak każda koncepcja z Kinectem jest mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzja koszmarna... ale jakiś tam pomysł jest. Chociaż nie widzę się w pokoju wymachującego rękami jak obłąkaniec jakiś jeden :P (ale buły by mi urosły jak Arnoldowi w T2 :D ). No może w połączeniu z kaskiem/goglami TV, czy co tam jeszcze wymyślą, to ma jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pewnie rozdzielczość/czułość jest jeszcze zbyt mała. Gdyby to ograniczyć do poruszania rękoma do jakiś 15 - 20 cali i dodać hologram to byłoby coś. Przed sobą mieć hologram przykładowo tej głowy i przelotem dłoni wygładzać całą czachę jakbyśmy po głowie jechali. Ale to pewnie kwestia czasu i takie cuda też zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia faktu ze i tak lepiej sie modeluje myszą lub tabletem. Nie rozumiem, jak coś jest sprawdzone to po co szukać czegoś nowego?.

Zamiast machać (czarować) w Kinekcie, wolałbym już rzeźbić w glinie.

Edit:

Wyobraźcie sobie tak nas w pracy, jak 50 osób macha rękami przez 8 godzin - jak jakaś sekta ;)

Edytowane przez Jonasz_Real
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że się lepiej modeluje myszką jest niezaprzeczalny, ale twierdzenie po co szukać czegoś nowego już raczej nie. Wiele rzeczy zostało wynalezionych przypadkiem, gdy twórcy widzieli coś zrobionego w zupełnie innym celu. Tutaj też może tak być. To tak jak z tabletem gdzie malujesz nie musząc mieszać farb zwykłym pędzlem, nie tracisz kartek itd. A robienie w glinie może też być jedynie kwestią czasu. Wyobraź sobie że ubierasz rękawice za setkami punktów, które są czułe na pole magnetyczne (każdy z osobna). Wyświetla się hologram skały i przysuwasz rękę i czujesz opór jaki stawia rękawica dzieki polu, i tak sobie rzeźbisz. Nie brudzisz się i możesz szybko zmienić koncepcję jak teraz malując tabletem. W tym momencie ogląda takiego rzeźbiarza medyk i widzi, że to idealne rozwiązanie dla studentów medycyny. Hologram człowieka gdzie mogą dosłownie wkładać ręce wewnątrz i czują opory z każdej strony itd. itd. Brzmi fikcyjnie ale dlatego właśnie lepiej jednak szukać czegoś nowego. Bo mogliśmy zostać przy pale i ogniu. Człowiek wtedy też dawał radę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzenie że słaba pracyzja, że powoli i trzeba sie namachać to w zasadzie to samo co narzekać że ford model t ma mało mocy i jest troche kanciasty. Sto procent prawdy tylko, że pare lat później można sobie pojeździć ferrari które ma mocy od ch.. i jest raczej mało kanciaste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności