Jump to content
maciek.m

Auto 2000-11 :Subaru Impreza WRX STi (2008)

Recommended Posts

Witam. A wiec i ja zakladam swoj watek :) Narazie jako taka baza caly czas cos mi nie pasuje i porawiam :) ale ile mozna robic baze... wiec zabralem sie od .... strony za felge :P

baza1g.jpg

baza2.jpg

baza3.jpg

materialy na feldze tak na szybko, napewno ulepsze. a i wentyl juz powiekszylem :)

felgaf.jpg

Edited by maciek.m

Ładnie, ale widzisz że masz pas na styku połówek :)?

No wlasnie widze i czesto tak mam, nie wiem czemu sie tak robi? pozycja symetry jest taka sama jak ostatnie punkty, w siatce tez nie ma zadnego wybrzuszenie tam. poniej jak lacze 2 polowki to to znika albo i nie:P

no cóż, dlatego najlepiej jak krawędzie które dotyczą bezpośrednio symmetry były na tej samej "wysokości" co krawędzie leżące obok nich:) pozdrawiam

dobra zagescilem baze i robie dalej, narazie tyle. Tylu nie pokazuje bo jest maly sajgon narazie:P

su1fc.jpg

su2m.jpg

su3n.jpg

Edit.

jeszcze tyle dorobilem, co do grila dopiero zaczalem dlatego tak odstaje tam :) na dzis starczy.

su5u.jpg

su44.jpg

Edited by maciek.m

Tak glupio post za postem ale co zrobic, nie bede dodawal editem caly czas :] ugryzlem troche lampy i poprawilem gril.

su6r.jpg

Wg mnie za szybko i bez porównywania ze zdjęciami, których przecież mnóstwo.

subarak.jpg

Akurat zdjec to mam pelno odpalonych jak modeluje. Co do bledow to z przednim zderzakiem sie zgodze mam plasko tam jest wybrzuszenie poprawie, poprostu wzorowalem sie na zdjeciu subaru od firmy tuningowej i tam jest prosto :) co do swiatla to nie wiem o co chodzi, jak dla mnie jest dobrze, linia maski no moze minimalnie tez postaram sie poprawic a slupka nie ruszalem jeszcze dlatego taki koslawy :)

Ze słupkiem to chodziło mi raczej o proporcje "płaszczyzn". Co do światła to brakuje u ciebie tych wyraźnych linii w części bocznej i spodniej- masz zbyt łagodne krzywizny. Na linię maski nie zwracałem uwagi ale od razu rzuciło mi się w oczy, że brakuje mi tego dość wyraźnego przejścia w wybrzuszenie nadkola.

Faktycznie dzieki, dodam kilka lini i powinno byc oki, walcze z wlotem na masce wiec odrazu to poprawie :)

Edit.

Dzieki eco poprawilem wszystko co mowiles :)

su7x.jpg

su8j.jpg

Edited by maciek.m

Jacie, chwilę mnie nie ma, uczę się, a tu łup! Brawo.

Z tyłu za nadkolem trochę faluje, bok mozna też jeszcze delikatnie uwypuklić. Na dachu ten dziubek poprawiłeś, który widać na screenach z przodem?

dzieki za dobre slowa :) Smoku prosze o to siatki, nie sa za piekne ale dzialaja, najbardziej balem sie o tyl bocznych szyb ale nic sie tam nie dzieje. Berger dzieki fakt jest cos tam krzywo poprawie, bok tez a dach juz poprawiony :)

siatk1.jpg

siatk2.jpg

siatka3.jpg

siatka4.jpg

Przepraszam że się tak czepiam tego przodu

1. Tak jak mówiłem nie chodziło mi o to, że słupek miałeś krzywy ale o proporcje płaszczyzn słupka- szczególnie u jego podstawy.

2. Faktycznie uwidoczniłeś to wybrzuszenie jednak proporcje nie są właściwe i patrząc na siatkę to dzieje się tak ponieważ zaznaczona przeze mnie powierzchnia nad nadkolem za bardzo się spłaszcza (jak bardzo- można to zauważyć po przeciwnej stronie kiedy linia wybrzuszonego nadkola przechodzi w krawędź zderzaka- na fotografii pomimo tego, że obiektyw kamery ustawiony jest jeszcze wyżej niż u Ciebie to linia ta zasłaniana jest przez linię bagażnika i lampę)

3. Wlot na masce nie przypomina oryginału- powinien być bardziej "pękaty" i ogólnie bardziej obły (porównaj linie na zdjęciu).

4. Krawędź lampy głębiej wchodzi w element nadkola i jest ostrzej zakończona.

Generalnie to coś się dzieje w okolicy przedniej lampy bo pomimo że siatka i fotografia nie są zgrane to wydaje się że u Ciebie dolna część za bardzo się rozjechała.

5. Te dolne linie lampy o których pisałem i które faktycznie mocniej zaznaczyłeś zbiegają się mniej więcej pod główną lampą w kloszu.

6. Przedni zderzak nadal wygląda płasko (siatka prawdę ci powie). Na fotografii wyraźnie widać miejsce jego zaokrąglenia.

7. Tu także za płasko.

subnr.jpg

Eco nie przepraszaj :) dobrze że tak wytykasz błedy :) 1 2 4 5 7 poprawilem, wlot minimalnie zaokraglilem wiecej juz nie dam rady na takiej siatce, moze w przyplywie nudy zrobie nowa maske :) A co do 6, wiem ze tu jest takie cus jak zaznaczyles ale nie widzi mi sie to wogole. Wzoruje sie tez na zdjeciach wersji tuningowej COSWORTH i tam jest plasko, ladniej to wyglada. Caly czas zastanawiam sie czy moze wlasnie jej nie zrobic. W tej wersji sa tylko dodane progi i inne siatki ale zobacze :)

http://img.netcarshow.com/Subaru-Impreza_STI_Cosworth_CS400_2011_1600x1200_wallpaper_01.jpg

Szczerze Tobie powiem, że nie wiem czy to nie kwestia takiego a nie innego oświetlenia podczas sesji w studio oraz tego półmatowego lakieru, który bardziej rozprasza i tak już "miękkie" światło z ekranów. Faktycznie na tej fotografii zderzak sprawia wrażenie płaskiego (patrząc na rozkład światła) ale jakoś nie wydaje mi się by był to przerobiony zderzak- spójrz na jego kontur z lewej strony - jest identyczny z fabrycznym , natomiast miejsca, które przy świeceniu z góry uwidaczniają zaokrąglenie nie mają zupełnie światła. Wydaje mi się, że Cosworth dodał tu jedynie siatkę ze swoim logo ;).

sub2f.jpg

jak pies pawłowa, przeczytam "impreza" i ciągle tu wchodzę. To napiszę, że fajnie wyglada. Autko samo tez niezłe widziałem ostatnio ostrego kocura na sprzedaż. Powodzenia.

hmm sam juz nie wiem, cien od tablicy zucany na zderzak jest prosto. Mam tych zdjec od cholery posciaganych i na kazdym wyglada to troche inaczej :P Chyba zostawie to juz jak jest, bo nawet na tym zdjeciu z bialym lakierem co dal Eco to wylada jak blad w modelu a co dopiero u mnie by to bylo:P I maly upik tylu i boku (wiem wiem rury tak pewnie nie wchodza do tlumika tylko sie lacza w jedna, ale tego i tak nie bedzie widac:P) A swiatel tylnich narazie nie pokazuje bo mam tam maly sajgon i narazie nie wiem jak to zrobic :P

Dzieki ola-f, fajnie ze sie podoba :)

su11k.jpg

su12.jpg

su13.jpg

su14m.jpg

Zderzak na dole sprawia trochę wygląd pokrzywionego i podział blach wokół drzwi wydaję się być za szeroki.

Nie sprawia.. tylko jest krzywo :P nie wiam jak tam ladnie oprowadzic linie, ale cos wymysle. Co do podzialu, moze ciutke ale bedzie to lepiej wygladac jak szczelina bedzie ciemna i render z jakiejs perspektywy, ale moge lekko pomniejszyc :) Dzieki za uwagi.

Edit.

Troche narobilem sie nad ta oponka:) wiekszy render postaram sie dac pozniej, bo teraz szkoda czasu zeby sie liczylo.

49847223.jpg

Edited by maciek.m