Skocz do zawartości

Kilka nurtujących pytań


thegame

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie modelowania. Szukałem odpowiedzi ale nie otrzymałem nigdy konkretnej.

1)jak modeluje się pojazdy/broń. Jak patrzę na większość prac na tym forum nie mogę po prostu oderwać oczu i nie uwierzę, że takie prace są robione za pomocą plane'ów i blueprintów czy podobnych zdjęć. Przykład - http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=69574

2)modelując jakiś przedmiot zawsze musi być on idealnie szczegół po szczególe odwzorowany?

3)pytanie będzie powiązane mocno z pierwszym. Jak modeluje się wnętrza domów czy też to co jest na zewnątrz jakieś sąsiednie domki, plenery itp.

4)jak robi się różnego typu naklejki np. jakbym chciał wymodelować butelkę piwa. Mam w jakimś programie graficznym wyciąć ze zdjęcia i nanieść to na model?

5)jak wygląda sprawa sprzedawania animacji różnym firmą marketingowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Co do pierwszego punktu i modeli pojazdów/wojskowych maszyn, najczęściej oprócz zdjęć i blueprintów używa się monografii, gdzie każdy mały detal jest dokładnie rozrysowany. Jeżeli nie ma takiej książki, to pozostaje analiza zdjęć.

 

Co do punktu drugiego to zależy od podejścia - są tacy którzy modelują detale których nawet nie będzie widać ( ;) ), są tacy którzy modelują "do widoku" i założonej rozdziałki renderingu. Każdy robi troszkę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności