Skocz do zawartości

Game of Thrones Breakdown


ApaczoS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Efekty bdb i w żadnym odcinku nie rzuciły się jakoś mocno w oczy.

plasti - ja się nie zgodzę, nie wiem czy oglądałeś serial, ale ja jak widziałem ujęcia z tymi smoczkami (bo w sumie były 3 smoki) to nie odebrałem tego w taki sposób. Może masz takie odczucie bo enviro to enviro, drzewka i budynki były i są ciągle, a smoczków raczej nie było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plasti,

z całym szacunkiem ale to nie forum filmwebu :)

Biorąc pod uwagę dotychczasowy dorobek serialowy HBO, widać, że z serialu na serial poziom się sukcesywnie podnosi, szczególnie w kwestii VFX. W Grze o Tron strona techniczna stoi na naprawdę wysokim poziomie i jak na tak młode studio, wykonali naprawdę kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli oceniamy smoczka tylko po tym co widać na tym breakdownie to faktycznie. To najsłabszy element, ale ta scena trochę inaczej wyglądała w serialu.

 

GoT bardzo mi się podobało i cały czas oglądając byłem pod olbrzymim wrażeniem - efekty, zdjęcia. Naprawdę świetnie zrobiony serial. Zresztą HBO naprawdę to wychodzi ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, byłem zachwycony tym serialem. Co do Vfx- nie były na pierwszym planie i ładnie montowały się z fabułą. Smok odstawał trochę, ale nie aż tak jak na making offie. Piękne kadry, świetna gra aktorska, dobry kawał reżyserii. Po prostu bardzo dobra produkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty w filmie są świetne. Jeśli chodzi o smoki, w serialu faktycznie nieco inaczej się to prezentowało - albo jakieś złudzenie. Tak czy siak oglądając te smoki w serialu właśnie zwróciłem uwagę na to, jak świetnie zostały wkomponowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zaliczyłem zonka jak pewnego dnia chciałem ustawić nagrwanie,a tu przerwa wakacyjna:D

 

plasti - nie wiem skąd wiesz jakie jest moje zaplecze ale luz, zwyczajnie Ci powiem, że jak oglądam serial to nie strzelam z wiadomo czego jak patrzę na efekty, a GoT to pierwszy serial z efektami, w którym widocznie się one nie odcinają za każdym razem.

 

Oby ludzie z BlueBolt dali radę do samego końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Spartakus to też HBO? Bo tam z vfx chudziutko..

 

Spartacus to Starz. Szału nie ma ale też i nie ma tragedii. Sam Raimi jest jednym z kierowników wykonawczych.

Edytowane przez ApaczoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle to bywa na tym polskim forum , krytyka miazdzaca (typowo polskie podejscie) zgnoic co sie da :).

A czy macie swiadomosc ze to serial i czas na zrobienie efektow jest raczje ograniczony drastycznie i trzeba ciac rogi bardzo czesto? No ale pewnie sie myle bo wiekszosc tutaj super wymiataczy 3d byt to zrobila w super jakosci w ciagu kilku godzin ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukx (jeżeli pijesz do mnie) jak krytyka się należy to można to skrytykować i nie ma tu za grosz złośliwości a już na pewno gnojenia (chyba, że zwrócenie uwagi na coś nazywasz gnojeniem) kogoś ale tylko i wyłącznie zauważenie tego, że jest nierówno. To forum dla grafików a więc ludzi którzy mają inne podejście do tematu. Co do czasu, kasy itp to każdy sobie zdaje sprawę, że wygląda to inaczej jak choćby w produkcji fabularnej ale nikt nie wie czy mieli oni na to więcej czasu czy mniej niż ci od vfx np w "Gra o tron"

Pozatym oceniamy efekt końcowy.. Ja będziesz jechał dziurawą drogą albo kupisz zakalca a nie chleb nie będziesz się zastanawiał ile czasu mieli ci którzy to wykonali ale po prostu pomyślisz, że spie... robotę (ja przynajmniej tak bym zrobił i nie byłoby w tym ani za grosz chęci zgnojenia kogoś a zwykłe zauważenie sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy jest rewelacyjny. Myślę, że nie powstydziłoby się takiej produkcji żadne z Polskich studio. Gdyby materiał był wyświetlany w kinie - trzymałby poziom LotR. Zobaczcie ile tracą FXy z trylogii na małym ekranie - medium na który nie była przeznaczona.

 

Abstra***ąc:

Kulki ;) nie masz prawa narzekać na chleb, jeśli kupujesz go w Tesco za 1,5. Chcesz zjeść dobry - znajdź małą piekarnię z tradycjami i zapłać 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywisie Gra o tron rewelacyjna produkcja, w której każdy ze składników stoi na wysokim poziomie.. Czyli spełnia podstawowy przepis na sukces:D

 

asblaze a znasz jakąś taka piekarnie we wro? (pytam serio) Jak znasz to się podziel będę korzystał choćbym miał na drugą stronę miasta samochodem jechać (po dziurawych drogach) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spartakus był serialem słabym nie z powodu vfx, tylko scenariusza i ogólnej realizacji. Natomiast GoT mnie zabił (w pozytywnym znaczeniu). Nie przepadam za fantasy, a tu wszystko w idealnych proporcjach a w dodatku znakomita story. Ale już o książkach Martina napisano, że to fantasy dla tych, którzy nie cierpią fantasy :) W każdym razie niecierpliwie czekam na drugą serię, pocieszając się Borgiami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale sama książka też jeszcze nie zakończona. A nawet do końca tego co jest już napisane wystarczy materiału na kilka sezonów jeśli nie zaczną ciąć historii za mocno.

Serial rewelacyjny. Prawie tak dobry jak książka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności