Skocz do zawartości

Nie wiem jak to ugryżć-potrzebna pomoc


azinsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam do zrobienia model i nie wiem jak obejść błędy, które wyskakują po nadaniu modyfikatora shell.

https://lh3.googleusercontent.com/-VTn21c92IOw/TnMcQKt7tRI/AAAAAAAAAI0/IURBmJLkjL8/s1024/scianki.jpg

 

Modelowałem za pomocą editable poly, następnie użyłem kilkakrotne pro boolean. Chciałem nadać modyfikator shell ale wychodzi lipa.

Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

problem w tym, że pro boolean narobił ci syfu w siatce. Nie widzisz tego, bo po wykonaniu cięć nie pojawiły ci się dodatkowe edge, ale one tam są i robią syf. Po za tym umówmy się shell to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie, on sam też zrobi niezły bałagan. Rada... uporządkować siateczkę i może zamiast ciąć booleanem lepiej będzie wymodelować poszczególne elementy. Nauczysz się szanować topo a i efekt będzie grubo lepszy. Z tego co widzę nie masz w tym modelu niczego, czego nie dało by się zrobić przemyślanym cutem i extrudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak wymodelować te półcylindryczne wypustki za pomocą extrude? Musiałbym stworzyć siatkę, którą później potraktowałbym turbosmufem jednocześnie pamiętając, ze ta wypustka jest dwustronna. Z tego Co piszesz wynika że najlepiej robić to bez shella tylko wtedy modelowanie jest o wiele trudniejsze. Może tak...od czego zacząć? Ale ten model mi wali plaskacze...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszą koledzy powyżej na pewno przyda Ci się na przyszłość, jak będziesz zaczynał nowe modele. Na teraz możesz z tym co masz zrobić tak: przekonwertować do editable poly, pododować kilka edge-ów w newralgicznych miejscach, i pousuwać zbędne vertexy pozostałe po probooleanie. Vertexy pojawiają się zwykle w połowie krawędzi i w narożnikach polygonów (bardzo blisko istniejących vertexów). Musisz dokładnie obejrzeć cały model (krawędź po krawędzi) i je pousuwać. Jak zrobisz takie porządki, możesz myśleć o shellu.

 

A na przyszłość ucz się modelować bez probooleana (w miarę możliwość) i pamiętaj o utrzymywaniu poprawnej topologii od początku modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj dodać modyfikator edit mesh, potem wybrać wszystkie krawędzie, z zakładki surface properties wybrać visible (ewentualnie jeszcze zaznaczyć wszystkie wertexy, dać weld i sprawdzić co się dziej przy zmianie parametru treshold od zera co jakieś małe wartości)i potem dać modyfikator shell z zaznaczonym straight corners

 

metoda 2 do skopiowac obiekt, (oczyścić ewentualnie siatkę z edit mesh jak wyżej) dać modyfikator push i potem przez bridge łączyć krawędzie zewnętrzne

 

zawsze tez możesz podzielić obiekt na mniejsze części, dać na nie shell lub jak w punkcie 2 push i łączyć to potem w całość (tylko nie boleanem :) )

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc, najbliżej rozwiązania na które wpadłem jest stormwind. O dziwo modyfikator shell działa prawie ok kiedy nie używany jest modyfikator symmetry. To co pokazałem w załączniku to tylko połowa modelu. (pokazałem Wam połowę żęby było 2 razy mniej błędów:) Nadal pozostaje mi kilka niedoskonałośći a ich ręczna naprawa to katorga. Zastanawiałem się nad nurbsami albo modelowaniu tego w zbrushu na podstawie tutoriala HandGun modeling. Jest tam kilka zabiegów,dzięki którym myślę że można to pocisnąć. I chyba jestem zdecydowany na tego zbrusha. Trochę się pomęczę ale czego się nie robi dla skilla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sproboj przekonwertowac to do editable patch i potem do ediable poly odrazu

i wtedy sproboj dac shell sproboj tez czy np shell in nie bedzie lepszy od shell out albo na odwrot ... i koniecznie wyresetuj polozenie pivota i jeszcze najlepiej reset xform i dopiero wtedy shell proboj ... a nastepnym razem zanim zaczniesz to przemysl siatke ... bo to duzo ulatwia

 

Pozdro

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności