Skocz do zawartości

Soulinka


Soulinka12

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło o konstrukcyjne szkice i załapanie o co chodzi wogóle,pare szkiców przerysowanych z bringmana,bo łatwiej tak mi to ogarnąć.

Dłonie własne jak zazwyczaj.

ostanio mało co wykańczam tylko łupam takie szybkie szkice...Ogólnie musze sporo popracować nad kreską bo jak to Rotcore stwierdził mało nad nią panuje i ciągle się teraz na tym łapie ;D także dziękuje za celne uwagi :D

syczen26szkicekonstrukc.jpg

syczen29szkickamery.jpg

syczen35bringam.jpg

file0050n.jpg

 

Wrzucam też pare starych szkiców z 2010r w któych aż oczy pali od błędów anatomicznych itd,ale wtedy biedna kobiecina ,nawet nie wiedziałam jakie są proporcje ciała...teraz niejako wiem ^^ XD Pierwsze z refki ,bo z komiksu .Reszta całkowicie z głowy...co wcale nie jest teraz moim zdaniem dobre na tym etapie rozwoju XD ;)

kevinlevin.jpg[/img]

ogrzpsem.jpg[/img]

genaj.jpg[/img]

darknessszkic.jpg[/img]

 

aktualnie staram sie trzaskać martwe ^^ takie postanowienie noworoczne:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany 15 minutowy speed z fotki...

martwanzfoty.jpg[/img]

 

Moja pierwsza tabletowa praca której nie pokazywałam :D:D:D kolory brudne ,włosy jak druty itd

prbakolorw.jpg[/img]

 

Portret ze zdjeca (dr house) ale na tym etapie to mogłby być i clooney ;p ) przymiarka do koloru,

drlauriehouse.jpg[/img]

 

i tak konstrukcynie i proba jakiejs kompozycji ;p

czarownicanastosie.jpg[/img]

 

To tyle jeśli chodzi o nieśmiałe próby digitalu...Póki co dziwnie się czuje maluja na tablecie i kolor tez nie jest moja mocna strona...

To wracam do tradycyjnych technik :D

Krytyka mile widziana i wszelkie rady (mam nadziejje ze nie padnie nie maluj wiecej ;p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy hausie już widać postęp moim skromnym zdaniem .Zostaw ta resztę ,ten 15 minutowy to nie wiem po co wogole coś takie zaczynać jak dla mnie to tak jakby dziecko coś namazało .Kończ ten portret hausa bo tu już trochę lepiej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhehe 2 metrowej :p nie wiem czy to takie pocieszające czy dołujące ^^ Ciesze że się podoba bo to w sumie to pierwszy speed,mysle że nie ostani bo trza wałkować podstawy.Choć jak dla mnie tto wszystko co robie jest mało warte ale mam nadzieje że zaprocentuje kiedyś

dziekuje Leszek_lenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwa.jpg[/img]

 

zimno,głodno a do tego co chce daleko ;) ale damy rade ,

mysle że elipsy są lepsze niz poprzednio ale daleko im do idealności,przegiełam z czarnym i blikami ,ale postaram się następnym razem poprawic ;) a o walorze to chyba szkoda gadac ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

po wyrysowaniu sporej części szkicownika i po wielu traumatycznych przeżyciach ,mam sumienie wrzucić pare rysunków na szybko ze szkicownika.

Ambitniej będe działać jak skończe zamówienie,bo kasa zawsze się przydaje a dobrze by było jakby rysowanie też na siebie zarabiało a nie tylko ciągło kase na szkicowniki,farby itp.

file0087.jpg

file0089.jpg

 

znalazłam mojego starocia węglem sprzed 5 lat ;p chyba jednak się cofłam bo jakoś wydaje mi się lepszy niż to co robiłam ostanio węglem ;p

oczyszczonamartwa.jpg[/img]

 

 

Tak apropos tego wykształcenia i graiki komputerowej.Zastanawiam się ostanio nad studiami informatycznymi ze specjalnością grafiki komputerowej albo kursem grafiki aby zapoznać się tylko z programami bo nie łudzę się że po takim kursie będe jakimś specem.Jak ktos obeznany w temacie to może mi pomoże i coś napisze o takich studiach tudzież kursach.

Pewnie głupie pytanie i wogóle bez sensu ale żyje tym dylematem od jakiegoś czasu...

Edytowane przez Soulinka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatyka ze specjalnością grafiki komputerowej to programowanie silników graficznych, sporo matmy i programowania - zawsze polecam ludziom którzy nie mieli matury z matmy

Kursy grafiki to gnioty za zbyt duże pienądze, a i tak nie nauczą cię digitala tylko składania ulotek

 

więcej rzeczy nauczysz się w necie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki noiprox za cenną rade.

Tak wogóle to ja właśnie nie mam matury z matmy :D: ale właśnie zaczynałam się zastanawiać nad jej zdawaniem.Znaczy się ja mature mam zdaną i to nawet dobrze ale byłam rocznikiem który matmy nie miał obowiązkowej.

Tylko pytanie dlaczego polecasz dla ludzi ktorzy nie zdawali matmy ? Póki co te studia to takie gdybanie bo nie wiem czy sobie poradze bo ponoc do łatwych nie należą , no i nie wiem czy to w takim przypadku jak mówisz nie rozmija się totalnie z moimi zamiarami odnosnie digitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tak myslałam ^^ ogólnie fajny kierunek i myśle że napradę ciekawy ,ale w moim przypadku to byłaby ciężka praca i to nie wiem czy dałabym rade.Przemyśle, ale mature z matmy i tak sobie zrobie XD Masochistka ze mnie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soulinka ja właśnie poszedłem na informatykę na na polibudę z myślą właśnie o grafice komputerowej, ale właśnie po pół roku rezygnuje z tych studiów...90% nauki to matma i programowanie...na początku studiów jak i na kierunku grafika podobno tak samo... i szukam innych opcji ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że fajny kierunek, dzięki temu, że ukończyłem informatykę ze specjalizacją grafika komputerowa poznałem na jakiej zasadzie działają różne algorytmy przy rendererach i jakie są algorytmy optymalizacji silników graficznych, co mi się przydało później przy pracy przy różnych projektach (znacznie ułatwia to rozmowę z programistami), ale chcesz nauczyć się digital paintingu czy być technical artist?

Nie wiem czy są jakiekolwiek opcje w Polsce, zastanawiam się czy w ogóle są jakiekolwiek inne poza nauką samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedż, rozjaśniło mi to co nieco na ten temat :)

 

@guffqa przykro mi ze tak się rozczarowałeś , no ja mogłam byc następna bo myślałam że tenn odstek matmy jest troche mniejszy

 

@ Noiprox myślałam o studiowaniu grafiki z tego względu właśnie, że nie wiem czy będe kiedys na tyle dobra w digitalu żeby się tym zajmować zarobkowo, a chciałabym się związać jakoś z tą branża ,że tak powiem i dlatego pomyślałam o grafice.Mam kilka podręczników o programowaniu C++ i takie tam każdy z innej beczki.Tak pobieznie je pare miesiecy temu przeglądałam i zainteresowałam się .Co nie znaczy że coś tam się naumiałam strasznie ,ale zaciekawiło mnie jak to wygląda od tej strony.

Tylko teoretycznie czytac w domu podręcznik jest inaczej niż iśc na studia i byc bombardowoanym matmą i róznymi jezykami jedynkowymi ,czy czym tam jeszcze.

Stąd dylemat.Dlatego mysle że dobrym pomysłem jest zdanie matury z i wtedy się zastanowic ,bo będe wiedzieć jak idzie mi samoodzielna nauka matmy i informatyki.I czy to mnie kręci wogóle.

Samodzielna nauka to chyba najlepsze wyjscie.

No i dzięki jeszcze raz.

 

@Pumax dziękuje slicznie za link :) na pewno skorzystam i myśle że nauka na własną ręke to jedyna alternatywa jaką mamy ;) Do Szanghaju trza migrować ^^ tam mają ponoć dobrą szkołe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak same studia nie nauczą cię rysować, tak studia same nie nauczą cię programowania, wymaga to tytanicznej pracy w domu, która bez pasji jest mecząca. Jeśli masz podręcznik to sama spróbuj ogarnąć materiał, jeśli zapał ci nie minie po 2 miesiącach to może te studia nie będą dla ciebie tak męczące

Z mojego roku właściwie nikt nie znalazł pracy jako programista w gamedevie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuje sama sie pouczyć tak jak radzisz i zobacze co mi z tego wyjdzie ;) dziękii za dobre rady.

Smutne jest to co piszesz ,że nikt nie znalazł pracy w Gamedevie.To co Ci ludzie teraz robią? Jest jakaś alternatywna praca ?

Pewnie robienie ulotek ;p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkicowo luźno dla rozluźnienia ręki i nie spinania pośladków nad portetem ;pppp

karykaturka.jpg[/img]

 

karakk.jpg[/img]

 

portret na zamówienie ale tylko póki co połowa...mam nadzieje że drugiej nie skopie totalnie.Z tej jestem nawet zadowolona jak na swój poziom rysunku.Ale ogólnie to jeszcze sporo pracy ^^

 

file0083a.jpg[/img]

 

94314347.jpg[/img]

 

Tablet lezy zakurzony póki co ^^ ale wróce do niego niebawem aby się dalej oswajać z jego uzywaniem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysuneczki w dalszym ciągu... digital jednak dalej lezy i w sumie kwiczy więc nie wstawiam ^^ bo i nie ma nawet co ;p

więc taka drobna karykaturka,pierwszy raz skanowałam nowym skanerem i nie wiem czy tam sie coś da skalibrować odnośnie kontrastów gamów ,więc jest jak jest.

 

karykaturka.jpg

 

no i w końcu zmierzyłam się z motoryzacją , bo chociaż jeździć lubie to autek malować nie umiem...

 

autkox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie propozycje, sporbuj ten portret albo taksowke, zrobic teraz z ciemnym tlem tak aby stopniem natezenia czerni grafitu/wegla wymodelowac ktorys z tych obiektow. Wtedy zmuszona bedziesz lepiej operowac poziomami waloru, gdyz zniknie biel, ktora z automatu dyktuje naj jasniejszy wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wstawiam ćwiczenia ,które udało mi się ostanio zrobić.Pierwszy jest malowany tylko okrąglakiem nie licząc tła .Jest malowany z natury i malowałam go ok. 1h ,drugi podobnie.Wszelkie rady mile widziane i jak najbardziej pożądane, nawet o ustawieniach pędzla itd.

W tej drugien pracy pouciekały mi oczy i proporcje ,co uświadomiła mi Betty bo jakoś mi samej na oczy padło i tego nie widziałam.

 

Pozdrowionka

 

 

 

domaxauto.jpg

 

 

karykaturka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczka w drugiej twarzy nie zgrały się za bardzo ;p Uszy podobnie, nie ma asymetrycznie idealnych ludzi, ale wydaje mi się, że różnica zwłaszcza w uszach jest troszeczkę za duża. W każdym razie i tak jest nieźle, mi tylko pozazdrościć niezłego skilla bo póki co siedzę na etapie podstawówki ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje :) miło jest usłyszeć ,że mam wogóle jakiegoś skilla hehe

Mam niejaki problem z tą symetrią , jak się nie pilnuje i maluje z partyzanta to zawsze coś mi ucieknie.Dziękuje za zwrócenie uwagi.

 

Skusiłam się na malowanie airbrushem ... Wszelkie rady jak zwykle mile widziane

 

autozlustra5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadłem, zobaczyłem i w czasie renderu postanowiłem machnąc ten over dla Ciebie. Trochę Cię przemalowałem ale mam nadzieje że mi wybaczysz :P

Wracając do obrazka - używaj więcej koloru, wyrzuć z palety czerń i nie brudź prac takimi "brudnymi" kolorami. Over który zamieszczam nie jest wysokich lotów ale chciałem Ci przez niego pokazać na przykładzie Twojego autoportretu, że czerń nie musi być czarna a kolor jest znacznie lepszy niż białe refleksy.

 

Mam nadzieję, że coś pomogłem :) Pozdrawiam.

 

autozlustra5over1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamczykarts - wybaczam bom nawet ładniejsza na Twoim overze XD a over wygląda dużo lepiej kolorystycznie , jest ciekawe i miekkie światło.Wygląda naturalniej. Dziękuje ;) dało mi do myślenia i postaram się omijać czernie.

 

@Pinokio dziękuje, ale teraz jak patrze po overze to tylko zamgliłam ten swój portret.

 

Pozdrofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym kolory są przepalone pod pachą i prawej dłoni (i dlaczego tors rzuca cień na rękę, a sam owego cienia nie posiada? ;D), takie jest moje zdanie, za to drugi już jest lepszy, kolor gra ze sobą pozdrówka ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy to piersze malowane jest z tego zdjęcia. Coś mi mówi słowo przepalone ,ale nie za bardzo kojarze (lol) możesz objaśnić? bo taki ze mnie łoś, że wiem że na pewno gdzieś czytałam co to znaczy ale nie moge skojarzyć gdzie XD

Pozdrofka

 

metahugomezczyznaboss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powielać mitów, nie ma nic złego w czarnym. Czarny tworzy dziury kiedy wszystko dookoła wskazuje, że czarnego nie powinno tam być.

 

To całość pracy jest za mdła by był tam czarny, refka za to nie. Mdły, znaczy wąski zakres waloru.

 

Twój czarny nie jest czarny i wygląda mdło tam gdzie go umieściłaś.

 

Ta ciemna plama ma abstrakcyjny kształt nie wiadomo co to jest, na refce widać, że opisuje formę i jest parę wystających włosków, u ciebie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dopiero teraz wpadłem na forum, ale to nic. Skorzy do pomocy, nawet o wiele więksi fachowcy niż ja dali sobie z tym radę i od razu wszystko wiadomo ;] n-pigeon dobrze prawi, nie ma co trzeba go słuchać ;p Dzięki także Kalberos za wytłumaczenie tego za mnie.

Edytowane przez Pinokio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam chłopaki za pomoc ;) nie mniej rozumiem ,że n-pigeon ma tu głos decydujący i tak czy siak musze poćwiczyć walor ;)

A więc poćwicze ,bo jest to mój powracający jak bumerang problem.

Mam to ćwiczenie ciągle w planach ,ale nadażyła się okazja popracować na tablecie trochę więcej ,więc żal było tego nie wykorzystać.Zwłaszcza ,że rzadko łapie się za ten przełomowy wynalazek ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Wipek i bardzo bym prosiła o konstruktywną krytykę ,bo nie za bardzo wiem czy dobrze dzialam.Przyznam że trochę się zmęczyłam i pogubiłam. Mało kiedy robie prace do końca ,a tu staram się ją jakoś wykończyć.Bardzo porządanym efektem jest aby wyglądał jak malowany na płótnie. No i nie wiem co zrobić z tłem aby portretowany wyglądał korzystnie. Myślałam o tym żeby ocieplić kolor tła.

 

kapitanek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności