Jump to content

Recommended Posts

• Replies 291
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Update XD Rzeczy z kursu z Konradem Czernikiem z Fenomenarium ;D Odkurzam teczkę XD 

Te płótno czekało 12 lat na to ,żeby zostać zamalowane XD prokrastynacja level hard 😅 Macie jakieś rady odnośnie malowanie akrylami ? XD 

Posted Images

Dzięki Kalberos ;)

nie chciałam gwałtownie ingerować w obrazek i stonowałam je na mniej nasycone oprócz zieleni na drugim planie.Kopytko lekko maźnięte.

Mam nadzieję ,że mniej się gryzą te kolory i są mniej oczojebne ^^

zmniejszeniesaturacji.jpg

Widzę, że coraz lepiej ci to wychodzi. Ostatnia praca trochę traci na uroku przez pustkę w tle. Dla mnie kompozycja i pomysł jakoś stoi na nogach i powiem ci tak, dalej są oczojebne ^^. Miło być znów na forum przy okazji :]

Głównym problemem jest brak decyzji w wyborze światła. Portret jest malowany z fotki pewnie, więc masz określone warunki oświetleniowe, do których powinnaś dopasować enviro/oświetlenie.

Teraz masz enviro którego nie wiedziałaś jak oświetlić.

Nie wiadomo czy postać jest w świetle, w cieniu itp.

Swoją drogą wybrałbym inną fotkę na twoim miejscu - jakoś takie wyszczerzenie nie do końca mnie przekonuje - może popatrz na screeny z Tangled i wybierz jakąś minkę bardziej w typie bohaterki - jakąś zadziorną, zdziwioną itp - cokolwiek ciekawszego niż "wyszczerzenie legitymacyjne":)

Przy okazji zdjęcie może w świetle które da się wykorzystać? Oczywiście o ile chcesz to robić jeszcze raz - ale tego powyżej raczej nie uratujesz...

Szybki over: tło dałem neutralne w miarę, warunki oświetleniowe to jakiś półcień. Tak żeby uprościć.

soulinka_tangled.jpg

Dłoń zrobiłem tak żeby miała jakiś gest, stań przed lustrem i popatrz jak ułożyć dłoń żeby była ciekawa - wyprostowane palce się nie sprawdzają. Zrobiłem tak żeby palce bawiły się pasmem włosów.

Poza u ciebie jest troszkę przyciężka - znowuż stań przed lustrem w "atrakcyjnej pozie" i zobacz że raczej przygarbiona pochylona do przodu poza nie będzie "atrakcyjna". W tym przypadku biodra wysunąłem troszkę do przodu, ale chyba drugiej ręki gdzieś brakuje. Włosy spadają do dołu, nie muszą być "dopasowane" do sylwetki jak u ciebie. Grawitacja robi swoje:)

Ogólnie staraj się używać łuków - zaznaczyłem na obrazku czerwonymi strzałkami - robią sylwetkę bardziej atrakcyjną, elegantszą.

Sukienka jest z jakiegoś atłasu, więc odbija światło jak atłas - czyli masz jakieś kolorki enviro odbijające się w materiale. Nie jest matowa.

I w skórze masz stosunkowo mniej kontrastu niż się wydaje:)

Dzięki Pinokio ,tak przy okazji właśnie dawno Cię nie było na forum ^^ Coś może wrzucisz?

DZIĘKI WIELKIE Gutekfiutek ! :) co do poprawek to już niestety obrazek został wydrukowany ,ale ten over i wszystkie rady są bezcenne dla mnie i nie wiem czy mimo tego nie pokuszę się o poprawkę choćby w imię edukacji.

Dzięki temu na przyszły rok może zrobię jej lepszy portret :D XD

Bardzo podoba mi się dłoń i kolory w Twoim overze . Hm...co do zdjęcia koleżanki to kolorowe mam tylko wyszczerzone :) taka wesoła z niej dziewczyna ^^

Co do kolorów pełne oświecenie natchęło mnie po tym artykule i po Twoim poprzednim poście

http://muddycolors.blogspot.com/2012/10/not-so-bright.html

A tak wogóle to winnam Ci piwo za te wszystkie rady ^^

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wrzucam mniej więcej chronologicznie, 3 pierwsze pracki są już na forum ,ale w innych działach ,a więc żeby wszystko było w jednej paczce wrzucam też i do teczki

warcraftspeed23copy.jpg

szkice na chalenge ,wszystko zrobiłam na ostatnią chwile ,bo niestety okoliczności nie sprzyjały mi (3 dni w szpitalu ;p) i w rezultacie szkic ilustracji ma moim zdaniem większy potencjał niż sama ilustracja ;)

szkicepodgld.jpg

finishmniejszy.jpg

a tu taki prywatny projekcik

concepcikcopy.jpg

i taki vipek w wolnym czasie dłubie ...

piratkamniejszyi.jpg

concept2copy.jpg

Edited by Soulinka12

@Piret dziękuję :) zastosuję się do Twojej rady ;) autoportrety są dobre ,bo model się nie wierci i zawsze pod ręką ^^ zrobię może jeszcze kilka portretów ,nie tylko z siebie.

@Kalberos dzięki za komentarz ,wiem ,że wygląda to może dość abstrakcyjnie ,ale w niektórym oświetleniu mają taki własnie odcień ;) nie ma to jak laser w oczach ^^ ;p

@Kamesanin dzięki ,że pytasz .Vipek czeka na lepszy moment, bo chciałabym go fajnie jakoś wykończyć. Muszę pozbierać jakieś refki i będe mieć też chłodniejsze spojrzenie przez te kilka dni na ten obrazek ;)

pozdr

• 3 weeks later...

stare pracki nieco odświeżone

soulinkaavatarcopy.jpg

kobietazduszaremake3.jpg

Znowu wipek ;D ciężko jest znaleść kobiete siedząco normalnie na motorze ,ale chyba ,albo pykne fote ,albo znajde siedzącą na krześle ,żeby zobaczyć jak te nogi mają być ^^ zmieniłam nieco kolorystyke ,bo coś mi za niebiesko było. Jeszcze na pewno wiele się zmieni. Krytyka mile widziana .pozdrofka

vipeky.jpg

vipek2y.jpg

Znajdź dobre referencje tego, co rysujesz. Budynki zrobiłabym lassem, żeby były konkretnymi bryłami. Nie wchodź na tym etapie zbyt mocno w detal. Refki i jeszcze raz refki- też dostałam taką radę i postaram się jej trzymać. Pozdrawiam, będę śledziła dalsze etapy :)