Skocz do zawartości

texturowanie kubka problem.


patq2012

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam problem juz pomijajac ze z klawiatura,ale w maxie jak texturuja za pomoca unwrap uv i w zaden sposob nie idzie nalozyc textury tak aby pasowalo do siebie,wiecie morze jak to zrobic/bo z textura jest ok,prosze o pomoc bo robie projekt pokoju i nie idze tego dalej zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chodzi o to ze widac ze koniec textury nie pasuje z poczatkiem,mimo ze na plaskiej to pasuje,po prostu wyglada to tak jak by dwie rozne textury byly nalozone.jak dalej nie rozumiecie to rendera zamieszcze,albo napiscie jak otexturowac cos typu cylinder,taka jaka sie w maxie tworzy,tak aby np. wzory ,ozdoby do siebie pasowaly,bo boki pasuja ale po modyfikatorze unvrap uv to wszystko sie popiepszyo,i tylko takie kwadraciki widac,prosze ogolnie o pomoc w texturowaniu takich figur jak kubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tą teksturę dobrze przygotowaną ?

Może dla pewności otwórz teksturę w Photoshopie, wybierz:

filters->other->offset (chyba tak to idzie kolejno)

i tu pobaw się suwakami.

Jak pojawia ci się na teksturze krawędzie to w maxie też będziesz miał problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słownik to jedno, dokładniejsze szukanie to drugie. tutoriali o UVW jest od holery. konkretnego linka nie podam bo mnie te tutoriale interesowały ładnych parę lat temu, a za Ciebie ich szukał nie będę :) wiem natomiast że jest ich naprawdę dużo

i jeszcze jedno: złość piękności (modelu) szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 16 lat

no jakoś się domyśliłem wcześniej

do 60 brakuje mi jeszcze kilkadziesiąt

wyobraź sobie że zaczynałem w twoim wieku, nie mając dostępu do internetu a jakoś sobie poradziłem . szok no nie?

syfem Cię nigdzie nie obrzuciłem, sugeruję tylko abyś dokładniej poszukał. wchodzisz w taki wiek że teraz już za Ciebie nikt nic robił nie będzie i trzeba to zaakceptować i sobie radzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty tak właściwie chcesz na ten kubek nałożyć za teksturę, że masz takie problemy ?

Kubek to najczęściej kolor + jakiś rysunek (bądźmy romantykami) np. róża z jednej lub po obu stronach. Do czegoś takiego wystarczy ci nawet sam uvw map z plainem / cylindrem i 2 material ID (jeden na środek kubka, drugi na część zewnętrzna)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności