Skocz do zawartości

Pentagram Designer


iniside

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie czy ktoś tego używał ? Nosze sie z zamiarem kupienia tabletu, ale nie mam zamiaru przepłacać, za np. Intuosa wiedzac, ze i tak nie wykorzystam w pełni jego możliwości.

O Pentagram Virtuoso były bardzo dobre opinie, ale kupienie go graniczy z cudem, nie mówiac już o kupieniu w rozsądnej cenie.

 

A może jakieś inne propzycje ? (w tym przedziale cenowym czyli do około 400zl).

 

Tablet jest mi potrzebny do Zbrusha, robienia tekstur ze zdjęć, rysowania tekstur i prostych szkicow.

Aha monitor to 23'', wiec nie jestem pewny czy tablet w formacie A6 byłby super wygodny, z drugiej strony myszką i tak w zasadzie nigdy nie wykorzystałem takiego obszaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

no virtuoso jest git. Jeżeli designer jest z tego samego rzutu (musiałbyś poczytać, bo tablety pentagrama to tylko brandowany chinśki wypust jakiejś firmy nie zainteresowanej budowaniem marki, moze to podobna seria) to polecam. Pracowałem na virtuoso w zbrushu jest spoko więc jest szansa ze designer Ciebie nie zawiedzie.

 

Każdy na tym forum powie Ci że tylko wacom jest sensowną opcją.

Bullshit. To tylko narzędzie i na obecnym poziomie technologii to bardziej sprawa maniery. Moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f - oprocz maniery dochodzi kwestia sterownikow, ktore wiecznie sa zapoznione w rozwoju, a tekstow typu "nie odczytuje mi nacisku w programie X" na forach nie sposob zliczyc (zakladam ze Tobie dziala wszystko ok, ale sa tacy ktorym nie dziala i nie jest to mala grupka dziwakow ktora moznaby zmarginalizowac). Kwestia wykonania - tutaj na forum pojawila sie kiedys entuzjastyczna recenzja nowego modelu Pentagrama (nie pomne nazwy - mial stanowic konkurencje dla Intuosa) po czym po jakims czasie pojawily sie wpisy o problemach ze sprzetem. To troszke tak jakby mowic ze HoopCola jest tak samo dobra jak CocaCola. Moze i komus smakuje ale to nie to samo.

 

Wacom zdobyl sobie tak ogromna i nieslabnaca popularnosc nie dla tego, ze Pentagramy sa rownie dobre tylko tansze. Przy tych cenach wacomow Bamboo bzdura jest kupno Pentagrama. Moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję korzystać w pracy z kilku różnych tabletów (głównie do digital paintingu) .

Produkty Pentagram są naprawdę dużo gorsze niż Wacoma - z kilku względów:

- jakość użytych materiałów (w pentagramie są o wiele gorsze),

- precyzja urządzenia (pomimo aktualnych sterowników Pentagram potrafił często zachowywać się w sposób dziwaczny "kapał", przerywał, gubił się (a nie był mocno zużyty), przez co praca stawała się udręką i jej skutki niekiedy były nieprzewidywalne.

Nie twierdzę, że produkty Wacom to jedyny rozsądny wybór. Porównując tylko te dwie marki Pentagram jest o kilka półek niżej niz Wacom, nie wyobrażam sobie pracy urządzeniami tej marki. Pentagram Virtuoso zbierał mocno pochlebne opinie. To był chyba pierwszy tablet marki Pentagram, którym można było coś zrobić, aczkolwiek do precyzyjniejszych rzeczy nadal był nie najlepszy.

Szczerze odradzam tę markę (tylko się zniechęcisz).

Oferta Wacom jest bardzo szeroka, są w niej tańsze wersje (seria Bamboo). Pracowałem również nimi i uważam, że za taką cenę są naprawdę przyzwoite. Więc jeśli celujesz w coś tańszego, warto to rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moze masz rację Nezumi ja wypowiadam się jako osoba, która nie ma problemów ze sterownikami do pentagrama i ogólnie miło jej się pracuje z tym narzędziem. Jeżeli faktycznie są to sprawa wygląda inaczej. Mnie w pracy z tabletem zawsze ogranicza zawsze procesor więc moze nie zwróciłem uwagi na jakieś mankamenty samego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności