Skocz do zawartości

RemapPSD - skrypt dla 3ds max


adek

Rekomendowane odpowiedzi

RemapPSD to darmowy skrypt dla 3ds max, który umożliwia mapowanie pliku PSD z uwzględnieniem wszystkich warstw do różnych ustawień/layout'ów UV. Skrypt może przydać się przede wszystkim osobom pracującym przy "Game Art". Zachęcam do obejrzenia wideo przedstawiającego jego przykładowe wykorzystanie.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2124

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Piękna sprawa. Istnieje coś podobnego do innych softów?

Ja się zastanawiam dlaczego jeszcze w PSie nie zrobili skryptu który pociągnięcia pędzla przetransferuje w inne miejsce na UV. OBJ czyta już od dawna, można je w nim teksturować, to jaki problem dodać do pędzelka przeskalowanie, translacje i rotacje. Tak bardzo by to ułatwiło życie wszystkim. Idealne wygładzanie seamów clone toolem, banalny do zrobienia padding. A wszystkie potrzebne do tego opcje są już w szopie od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze mowiac, nie widze tu zadnego skryptu.... tzn maxy same to potrafia, jesli dobrze zrozumialem. Tzn on jedynie co tu robi to wypala uv1 do uv2 i co niby w tym magicznego? naciskamy 0, nastepnie wybieramy warstwy ktore potrzebujemy, channel 2, guzior render i po zawodach: ]... nie chyba nie rozumiem o co tu chodzi: ] bo to wydaje sie za proste hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba, już pare razy musiałem się pierdaczyć ręcznie z przepalaniem na nowe mapowanie, a tu panie, nawet wartwy łyka, cudo-wianek:)

 

EDIT: ..repa chciałem dać ale nie wchodzi Adku... ale to sobie sam dostaw odemnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności