Jump to content

kryzysowa kartka świąteczna


walmord

Recommended Posts

z najleszymi życzeniami, animacja robiona w wolnych chwilach między jedną robota a drugą. Dużo było chęci, mało czasu i wyszedł z tego jakiś kompromis :) zapraszam, na vimeo tez w HD

 

 

[ATTACH=CONFIG]83563[/ATTACH]

Edited by walmord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ładna animacja. Trochę poświęciłeś niepotrzebnego wysiłku na animowaniu rozpadającego się bałwana, tworząc coś przypominającego animacje cząsteczek. Śnieg raczej nie rozpada się w ten sposób - zaoszczędziłbyś czas, oraz miał lepszy ostateczny efekt zwyczajnie "Krusząc bałwana".

 

Ładnie jest jednak.

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

CzAk1 - bynajmniej nie chodziło mi o realistyczny efekt rozpadającego się bałwana, gdyby iść tym tropem to trzeba by podkreślić ze nie ma takiej kulki śniegowej która rozwala taki obiekt, z tego wynika ze błędem moim jest właśnie za bardzo realistyczne podejście do tematu, bo w ten sposób oglądający może sobie pomyśleć że chodziło o zrobienie imitacji prawdziwej akcji, fizyki itp.

 

A za wszystkie miłe opinie dziekuję.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak oczywiście...kwestia odejścia od realizmu jest istotna. Niemniej pamiętaj, że animacja rządzi się wyjątkowymi prawami.

Przede wszystkim tworzysz świat, którego istnienie oparte jest na pewnych zasadach, co ma za zadanie wywołanie u widza wrażenia "prawdopodobieństwa" życia bohatera w danym uniwersum. Jednocześnie jednak, animacja pozwala na dowolną kontrolę nad zachodzącymi w tym świecie zjawiskami, przy czym wciąż ta zmiana "uprawdopadabnia" się podlegając nowym prawom, dzięki czemu nie wprowadza się widza w poczucie zagubienia i konsternacji.

 

Myszka Miki może użyć swojego ogona jako klucza, a Kot Felix nawet jako laski, lub haka...niemniej wciąż światem rządziło prawo grawitacji, woda była płynna, a ziemia twarda.

 

Dość dyskusyjne zagadnienie...

 

Kulka Śnieżna może zwalić bałwana, jednak niszcząc go zgodnie z właściwymi dla tego materiału cechami, upewniasz widza z czym ma do czynienia...

Link to comment
Share on other sites

hmm wydaje mi sie, że Walmord poswiecil swoj niewatpliwie cenny czas, zrobil i wrzucil tu ta animacje z intencja zlozenia wszystkim szczerych zyczen swiatecznych.. a wy rozprawiacie czy sie balwan rozpryskuje?? cieszcie sie ze ktos mial ochotę cos zrobic milego.. a skarpet od babci w tym roku tez nie bede ocenial pod wzgledem technicznym i wykonania ... a jesli tak, to z pewnoscia jej o tym nie powiem ;) Pozdro i wszystkiego naj:)

Link to comment
Share on other sites

Marakesz - ależ mnie to rozprawianie bardzo cieszy bo jest to forum dla fachowców i pasjonatów i każdy wrzucając tu swoje prace wystawia sie niejako na strzał, na krytykę - oby zawsze pozytywną, i najcenniejsze są właśnie rozprawy jak powinien być animowany rozpadający się śnieg i ile jest grawitacji w animacji, cieszy mnie że ktoś ma ochotę zawiesić na tym oko dociekać błędów, gorzej by było gdyby wszyscy to olali. A przy okazji życzenia :) No i zaczyna się wysyp kartek świątecznych, tu znaleziona od Human Ark

http://human-ark.com/#/pl/inne/60

Edited by walmord
Link to comment
Share on other sites

walmord: Twoja animka ciekawsza, niż HA

 

 

 

Co do "rozpadu" bałwana, w tej stylistyce mi to nie przeszkadza (przecież to nie jest realistyczne 3D)

 

Poza tym rozpad w lewą stronę JEST WIELCE UZASADNIONY tym że akcja przenosi się w LEWO.

 

 

CzAk1: Co do rozpadu bałwana, jesteś w stanie zrobić to lepiej ?

 

Może mini bitwa "Rozwal bałwana" skoro spadł już śnieg i można porobić referencje ;]

 

Ja mam ochotę rozwalić kilku bałwanów ;]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy