Skocz do zawartości

Karta graficzna - studio reklamoweB


MezmerizeStudios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Na imię mi Samuel.

 

Otwieram studio reklamowe w Warszawie i potrzebuję porady co do karty graficznej. Oto stacja w której będzie siedziała:

CPU: Intel i7 3960x 5,0 GHz OC 15MB L3

MB: Asus Sabertooth x79

RAM: Corsair Vengeance 8 x 8 GB DDR3 1600 MHz XMP

AC: CoolerMaster Silent Pro Gold 1200 W

CPUCooling: Corsair Hydro Series H100

GraphicCard: ????????????

 

No i właśnie na ostatniej pozycji się wykładam...na kartę mam 4000 zł.

 

Potrzebuję karty, która z powodzeniem pozwoli mi na render dość dużych scen, dodatkowo nie będzie się wykładać na After Effects i od czasu do czasu na jakiejś grze.

Na pierwszy ogień idzie Sapphire Radeon HD 7970 Toxic 6 GB vRAM - tyle, że to karta gamingowa.

Potem chciałem wsadzić Quadro 4000. Po przeczytaniu kilku tematów zaczynam się zwracać ku GF GTX 560Ti. Proszę o poradę co w tej konfiguracji najlepiej się sprawdzi przy renderingu animacji 3D oraz 2D i sporadycznie w grach.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam Samuel Wójciak Mezmerize Studios Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten procek jest na sockecie 2011, który z kolei jest na sabertooth x79, która to z kolei płyta ma 8 banków pamięci zdolnych uciągnąć 64 GB pamięci. EDYCJA: Dodatkowo ma 15 MB Cache czyli dwa razy więcej od 2600k.

Z całym szacunkiem ale nie prosiłem o komentarze na temat procesora tylko o poradę na temat karty graficznej. Z góry dziękuję za dobrą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalPL, gdzie widziałeś Quadro 5000 za 4000zł?;)

 

MezmerizeStudios, poczytaj sobie forum i zobaczysz, że każdy poleca coś innego, trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Gdybym miał tyle przeznaczone na kartę i składał kompa do pracy, to kupiłbym pewnie Quadro 4000. Sam mam Quadro 2000 i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalPL, gdzie widziałeś Quadro 5000 za 4000zł?;)

 

MezmerizeStudios, poczytaj sobie forum i zobaczysz, że każdy poleca coś innego, trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Gdybym miał tyle przeznaczone na kartę i składał kompa do pracy, to kupiłbym pewnie Quadro 4000. Sam mam Quadro 2000 i bardzo sobie chwalę.

 

Hmmm RafalPL i jacob dzięki za utwierdzenie mnie w Quadro. W sumie pewnie coś koło 6000 zł udałoby mi się kupić Q5000. Ale znowu za tę cenę kupię 2 sztuki Quadro 4000 i połączę obie przez SLI co w sumie będzie chyba bardziej wydajne. Jak myślicie?

Co do zestawu to składam z najmocniejszych części obecnie na rynku (oczywiście bez przesady cenowej) by stacja nie była do wymiany po 2 latach :D

Może trochę w tym momencie offtopnę, ale co myślicie o monitorach IIYAMA ProLite 27" LED? Zamierzam kupić dwa takie monitory, bo słyszałem, że świetnie odwzorowują kolory. Czy to prawda? W dodatku ich cena nie jest straszna. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w USA po przeliczeniu na zl wyjdzie 4600zl

 

a quadro 4000 bardzo dobre a w usa po przeliczeniu na zl kosztuje 2600zl

 

 

do monitorow to polecam dell z IPS posiadam owe i sobie chwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Potrzebuję karty, która z powodzeniem pozwoli mi na render dość dużych scen, dodatkowo nie będzie się wykładać na After Effects i od czasu do czasu na jakiejś grze.

Na pierwszy ogień idzie Sapphire Radeon HD 7970 Toxic 6 GB vRAM - tyle, że to karta gamingowa.

Potem chciałem wsadzić Quadro 4000. Po przeczytaniu kilku tematów zaczynam się zwracać ku GF GTX 560Ti. Proszę o poradę co w tej konfiguracji najlepiej się sprawdzi przy renderingu animacji 3D oraz 2D i sporadycznie w grach.

 

jak rendering po gpu to chyba raczej jakis zestaw 2x gtx 580...

chociaz mam nieodparte wrazenie ze chyba nie chodzi o rendering po gpu...

 

Swoja droga mala render farma to naprawde jest nieglupie rozwiazanie.

 

pytanie, co to sa "dosc duze sceny" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jezeli do tego potrzebujesz procesor ktory ma cene niewspolmierna duza w stosunku do jego wydajnosci, oraz 64gb ramu to gratuluje. Skad pomysl ze potrzebujesz 64gb? Bedziesz odwzorowywal wszechswiat w 3D? Napisalem gdyz mocno mnie to uderzylo po oczach, no ale dobra, nie wnikam.

 

Wracajac do tematu kart, to uwazam tak jak kolega wyzej.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm RafalPL i jacob dzięki za utwierdzenie mnie w Quadro.

 

Jeszcze coś dodam... nie wiem jaki masz poziom, ale jeżeli taki, jak na tamtym filmiku + pracujesz w maxie, chcesz pograć czasem, to lepszym rozwiązaniem będzie taki GTX560Ti albo GTX580. Ja mam to Quadro 2000, ono dało wyraźnego kopa (w porównaniu do GTX580), ale nie maxowi tylko programowi maya + jest kilka razy mniejsze:) może to 4000 znacząco przyśpiesza maxa;), nie wypowiem się, bo nie miałem tego w rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Traitor

Jesteś blisko - zamierzam renderować sceny filmu animowanego o nadprzyrodzonych mocach (szczegółów nie mogę zdradzić) i będą to ogromne sceny i duża ilość polygonów.

Do tego fotorealistyczne wizualizacje (animowane) wnętrz i landscape'ów. Przemyślałem ilość RAMu. Tyle właśnie będzie mi potrzebne.

@Uzumakishadow

Raczej render CPU będzie aczkolwiek chciałbym nie mieć przycinek podczas vray'a przy dużych scenach, więc GPU też będzie obciążone właśnie poprzez Viewport i vRay.

 

Raczej skuszę się na Q4000 w tym momencie a po udanych projektach dokupię Q5000 i połączę (jeśli się da) obie karty SLI. Tak będzie chyba najprościej i najbezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że Traitor ma sporo racji co do procesora i RAMu :) jeśli chcesz usłyszeć dobrą radę od kogoś doświadczonego to weź pod uwagę wypowiedzi kolegów, bo dobrze piszą z budową prostej "render farmy" niż jeden kosmiczny komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik, który wykopał Traitor to stare promo z początków przygody z AE ;)

@Chrupek3D - dziękuję za "konstruktywną" krytykę ;) - przyda się ;)

Co do tematu dotacji - sam finansuję sobie ten sprzęt i wszystko po kolei, więc poirytowanie kolegi Chrupek3D jest co najmniej nie na miejscu i trochę czuję się urażony zawistnoscią przedmówcy...nawet jeśli staralbym sie o owe dotacje to co komu do tego komu sie należą a komu nie? Tak jak i każdemu z Was tak i mi należy sie szansa by w życiu robić to co sie kocha a rynek zweryfikuje moje umiejętności, tak więc "haters gonna hate" ;)

no ale cóż...

Zaczynam spory projekt do którego na sam początek muszę zrobić wizualizacje i dlatego potrzebuję szybkiego renderu. Zaczynam tak na poważnie traktować Maxa i w nim działać, wcześniej była niezbyt udana wizualizacja standu na butelki.

Apeluję o wyrozumiałość dla każdego - każdy kiedyś sam zaczynał z pasją i starym kompem na którym Shrek powstawalby nie 2 lata a 20...

Moim skromnym zdaniem pasja i miłość do tego co sie robi pozwalają przekraczać nowe granice i wytyczac nowe ścieżki, tak więc pozdrawiam wszystkich artystów z pasją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze sa checi, pasja, i milosc, ale po prostu w tym wszystkim co zamierzasz kupic, brak jest zdrowego rozsadku. Piszesz, ze chcesz liczyc ogromne ilosci klatek, i rownoczesnie komfortowo pracowac, a stawiasz na jedna, przesadnie droga jednostke. Gdyby bylo tak jak mowisz, to Pixar nie mialby renderfarmy, a kazdy pracownik puszczalby finalny render na kompie na ktorym pracuje. Co innego gdybys na samym poczatku napisal, ze chcesz taki sprzet bo masz taka fanaberie, ale jezeli piszesz, ze potrzebujesz dokladnie tego zestawu, gdyz wymaga tego projekt ktory beedziesz robil, to sprawa stala sie bardzo interesujaca.

 

Odnosnie filmu ktory umiesciles na youtube, to widze, ze zamieszczony zostal dnia 3 maja 2011, wiec calkiem niedawno. Uwierz mi, nie wyciagalbym flaka sprzed 15 lat. Po prostu z ciekawosci chcialem zobaczyc Twoj dorobek artystyczny, by zweryfikowac twoje potrzeby sprzetowe. Na forum umiescilem to co znalazlem najlepszego na Twoim profilu. Z rzeczy nowszych (wrzuconych 4mies temu) widze taki oto film

 

Moglbys wrzucic jakas referencje internetowe scen ktore bedziesz robil? Moze poziom jakosciowy ktory bedzie od Ciebie oczekiwany.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam spory projekt do którego na sam początek muszę zrobić wizualizacje i dlatego potrzebuję szybkiego renderu. Zaczynam tak na poważnie traktować Maxa i w nim działać, wcześniej była niezbyt udana wizualizacja standu na butelki.

 

Wow. Po prostu Wow.

 

A żeby nie było offtopu.

 

Dobra w miarę stacja robocza plus mała renderfarma przy animacjach to jest podstawa. Na jednym kompie przy komercyjnych animacjach(jak mówisz "dużych scenach") to jest strzał w stopę przez kolano. No chyba, że masz termin oddania za kilka lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic 2600k do tego GTX'a.

Dziesiec lat swietlnych zajmie ci projektowanie tej fotorealistycznej grafiki, jak juz z nia sobie poradzisz to chetnie udostepnie swoja renderfarme by to wyrenderowac.

 

Totalny przerost formy nad trescia jesli chodzi o ten sprzet, bo zanim bedziesz w stanie wykorzystac chocby 30% z jego mocy to jego wartosc spadnie 2 krotnie.

 

Bardziej sensowne jest kupic sobie 2600k oraz gtxa a jak bedzie trzeba mocy to dokupuc dodatkowa jednostke a pozniej moze i jeszcze jedna, Bedzie to o wiele lepsza opcja i bardziej energooszczedna.

 

Z kart graficznych to jesli na powaznie traktujesz 3d studio to tylko quadro ale pytanie brzmi czy jestes w stanie zrobic scene z tych miliardow polygonow by mialo sens ladowac w taki sprzet by wyswietlic sama siatke. Rendering na GPu to narazie odpusc sobie bo jest z tym sporo problemow i ograniczen zwiazanych z korzystaniem tak naprawde albo z vray albo z Iray lub podobnymi renderami. Jesli Twoje doswiadczenie wynosi rok lub 2, to nie podolasz - takie rozwiazania wymagaja konkretnego zaplanowania co chcemy zrobic.

 

Nie warto porywac sie z motyka na slonce a po przeczytaniu Twoich postow tak to wyglada. Takze chetnie zobacze jakis zaawansowany projekt ktory by wymagal choc 16gb ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi ktoś mnie sprowadza na ziemię z obłoków...

@Traitor - filmiki są wrzucone o wiele później niż były wykonane. Animacja, a raczej prezentacja PowerPoint przekonwertowana na avi niedługo dorobi się sporej brody. Co do referencji to jakość renderu trochę lepsza od Naszej polskiej "Katedry".

Może to moja wada ale jestem perfekcjonista w tym co zamierzam robić, siedzę przez tydzień nad jedną duperela by wyszła jak najlepiej...

@jacenty - tekst chrupka nie był konstruktywną krytyką tylko próbą obrażenia a najwyższy jak dotąd poziom krytyki ma jednak Traitor.

 

Nie jestem zauroczony grafiką, to moja pasja i będę dążyć do mojego celu.

 

@UzumakiShadow - trafiles w samo sedno - terminu tej animacji nie mam, to mój cel i mój pomysł.

 

Dobra, czas przestać się zacietrzewiac we własnych pomysłach i skończyć robić z siebie idiotke zanim wyjdzie się na większego.

Stacja robocza - co w środku?

Renderfarma - dobre mam przeczucie że chodzi o kompa do renderu CPU? Co tam wsadzić, ile RAMu? itd.

 

Czasem warto poddać się doświadczeniu kogoś innego, więc proszę o rady, pomysły, wskazówki. Z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas tworzenia czegokolwiek w 3d a szczegolnie animowanych sekwencji, bardzo duzo czasu spedza sie na pracy nad siatka gdzie gigantyczna moc tak naprawde nie jest wymagana bo wiekszosc elementow i tak robi sie segmentowo. Podobnie jak i sam rendering (robi sie poszczegolne ujecia osobno a pozniej sklada razem). Dzieki takiemu podzialowi pracy nie sa wymagane uber hiper zasoby.

Jako workstation wystarczy Sandy 2600k +16gb ram + dysk SSD ok 120-200Gb + grafika na poziomie quadro 2000 lub GTX560 (w zaleznosci od tego co potrzebujemy)

 

Pozniej mozesz postawic sobie renderfarme i tu juz masz super dowolnosc - mozna rozwazac cos na 2x xeon lub dolozyc cos na single CPU w zaleznosci od tego jakiej mocy bedzie trzeba. Mozna tez zbudowac renderfarme w oparciu o GPU ale to jest juz dla bardziej zaawansowanych i konkretnie ukierunkowanych ludkow bo jednak rendering na CPu jest bardziej uniwersalny.

 

Prawda jest taka ze kazdy projekt mozna zrobic rownie wydajnie na sprzecie o 2x slabszym, o ile ma sie dobra organizacje pracy bo to tutaj najwiecej czasu spedzamy i sam mega super uber komputer tego nei zalatwi,

 

Ja uzywam renderfarmy gdzie mam ogolnie 22 wątki i lacznie i ok 36GB ram, i ciezko jest zrobic projekt ktory to zapcha, zwlaszcza ze jak juz mowilem pracujemy segmentowo nad wiekszymi projektami a nie nad caloscia jednoczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie a na amd ktoś robił? Bo tani 8 rdzeniowy fx 8120 ma 16MB cache i w trybie normal 3.1 GHz i przy wodnym chlodzeniu można się spodziewać tych 4.5 GHz...do tego 16 GB RAM i gtx560 na mb gigabyte 990xa ud3...

co myślicie o tym? Do tego SSD OCZ 64gb na system i 3ds oraz Adobe a na dane i projekty wd 1tb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie - a ile przeznaczasz kasy na samo oprogramowanie bo ja kwiadomo Adobe Premiere + photoshop + 3d studio max kosztowac beda o wiele wiecej niz sam sprzet.

 

Co do dysku SSD to minimum 90GB, bo na 64GB szybko zacznie brakowac miejsca po zainstalowaniu waznych programow.

 

Co do AMD to hmmm, u mnie w domu jest amd 6rdzeniowy i nie jest zly, jednak przy tych samych zegarach wydajnosc I7 2600k jest wyzsza ale, jako workstation nie ma to wiekszego znaczenia, roznica byla widoczna dopiero przy renderingu ale tez nie byla dramatyczna ale cena jest bardzo przystepna.

Nie mysl tez o chlodzeniu wodnym - jest to zabawa dla entuzjastow, z doswiadczenia wiem ze z czasem jest wiecej z tym problemow dla normalnego uzytkownika niz korzysci, pomijam tez fakt ze dobre chlodzenie wodne jest baaaardzo drogie (trzeba liczyc minimum 1000zl na cos dobrego, o wynalazkach typu H100, H50 nawet nie wspominam to o jest pseudo WC).

Lepiej zainwestowac w przewiewna obudowe i dobre chlodzenie powietrzne. Osobiscie uzywam Scythe gradn kama i jestem zadowolony bo bez problemu kreci sie powyzej 5Ghz i nie osiaga wsokich temperatur (gorzej juz z zasilaczem).

 

Jesli planujesz w przyszlosci miec render farme to warto pomyslec o sieciowym rozwiazaniu jesli idzie o przechowywanie projektow itp. bo bedzie to potrzebne przy renderingu sieciowym, czy to w backburnerze, czy vray lub mentalrayu (wszystkie maszyny musza miec fizyczny dostep do map) dlatego najlatwiej przechowywac je na serwerze do ktorego podpiete sa pozostale maszyny a w tym Twoj workstation. W miare potrzeb mozesz uruchomic dowolna ilosc maszyn dopiero wtedy gdy renderujesz, a jesli zalezy Ci na dobrej organizacji pracy to wystarczy uzywac backburnera i renderowac poszczegolne sekwencje podczas gdy Ty pracujesz nad nastepna na swoim PC.

Organizacja pracy i zasobow pozwala zaoszczedziec kosmicznie duzo pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zapytanie - a ile przeznaczasz kasy na samo oprogramowanie bo ja kwiadomo Adobe Premiere + photoshop + 3d studio max kosztowac beda o wiele wiecej niz sam sprzet.

 

Adobe After Effects + Adobe Dreamweaver + Flash + Photoshop = 10770,716 zł (na dzisiejszy kurs dolara)

Adobe Creative Suite Masters Collection 5.5 = 10532,26 zł (na dzisiejszy kurs dolara)

 

Więc adobe tak czy siak koło 10 tysięcy - czekam aż dolar spadnie to kupię za równe 10 tysi :D

 

Autodesk 3DS Max Design 2013 = 16746,70 zł

 

Potem Krakatoa i inne dodatkowe oprogramowanie, ale to w przyszłości, więc na licencje planuję przeznaczyć 30 tysięcy zł i to jest główny wydatek. Tak na prawdę to pracuję teraz na C2Q OC 2,9 GHz i Radeon HD 4850 4 GB DDR2 800 MHz więc nie jest źle. Ale jestem świeżo po odzysku danych i jednak chcę przejść na lepszy sprzęt. Chyba że dokupić do niego SSD i nowy dysk i już złożyć sobie renderfarmę a z tego zrobić stacje roboczą...jak myślicie?

 

Co do AMD to hmmm, u mnie w domu jest amd 6rdzeniowy i nie jest zly, jednak przy tych samych zegarach wydajnosc I7 2600k jest wyzsza ale, jako workstation nie ma to wiekszego znaczenia, roznica byla widoczna dopiero przy renderingu ale tez nie byla dramatyczna ale cena jest bardzo przystepna.

Nie mysl tez o chlodzeniu wodnym - jest to zabawa dla entuzjastow, z doswiadczenia wiem ze z czasem jest wiecej z tym problemow dla normalnego uzytkownika niz korzysci, pomijam tez fakt ze dobre chlodzenie wodne jest baaaardzo drogie (trzeba liczyc minimum 1000zl na cos dobrego, o wynalazkach typu H100, H50 nawet nie wspominam to o jest pseudo WC).

Lepiej zainwestowac w przewiewna obudowe i dobre chlodzenie powietrzne. Osobiscie uzywam Scythe gradn kama i jestem zadowolony bo bez problemu kreci sie powyzej 5Ghz i nie osiaga wsokich temperatur (gorzej juz z zasilaczem).

 

Ok, w takim razie jeśli zdecyduję się na nową stację roboczą to wezmę FX8120 i cały tamten zestaw. Co do chłodzenia to myślałem najpierw o ZALMANie i jak bym się uparł to może i bym znalazł na podstawkę AM3 - i tu cena faktycznie rośnie.

Co do zasilacza to zostawię sobie spory zapas biorąc 800 W klasy 80+, więc z OC nie będzie myślę problemu.

 

Jesli planujesz w przyszlosci miec render farme to warto pomyslec o sieciowym rozwiazaniu jesli idzie o przechowywanie projektow itp. bo bedzie to potrzebne przy renderingu sieciowym, czy to w backburnerze, czy vray lub mentalrayu (wszystkie maszyny musza miec fizyczny dostep do map) dlatego najlatwiej przechowywac je na serwerze do ktorego podpiete sa pozostale maszyny a w tym Twoj workstation. W miare potrzeb mozesz uruchomic dowolna ilosc maszyn dopiero wtedy gdy renderujesz, a jesli zalezy Ci na dobrej organizacji pracy to wystarczy uzywac backburnera i renderowac poszczegolne sekwencje podczas gdy Ty pracujesz nad nastepna na swoim PC.

Organizacja pracy i zasobow pozwala zaoszczedziec kosmicznie duzo pieniedzy.

 

Chyba zainwestuję w przyszłości w to rozwiązanie i wybiorę wtedy dyski AV do rejestratorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole chcesz pracowac w domu ? czy bedzie to juz jakas konkretna firma zalozona, wraz z miejscowka ?

Jesli planujesz bawic sie w 3d i robic to metoda chałupnicza , i nie bedzie to zarobkowe przez najblizszy czas, to zwroc uwage na energooszczednosc calej zabawy. Pomijam fakt iz w pomieszczeniu gdzie trzymam farme mozna jajko gotowac trzymajac w dloni, do tego dochodza spore rachunki za prad. dla przykladu :

 

i72600k @ 5.2Ghz + karta na fermi bociazony na full zjada ok 260W energii przy obciazeniu tylko CPU. jak zapuszcze w IRAY rendering z wykorzystanie mjeszcze GPU zuzycie energi wzrasta do blisko 320W,

3 Takie komputery renderujace to juz ok 1000W energii.

 

Dlatego miedzy innymi nie warto ladowac w workstation Bog wie ile sprzetu by sie nie przejechac na jego utrzymaniu. Workstation przez wiekszosc pracy pracuje w Idle, ale jest uzywany nonstop przez caly dzien pracy.

 

Jesli ktos zaklada firme na 20 pracownikow ktorzy siedza i dlubia przy grafice, warto pomyslec o jak najbardziej energooszczednych rozwiazaniach.

Do tego buduje sie mocna renderfarme ktora renderuje poszczegolne ujecia albo z backburnera, albo przy wykorzystaniu rownoleglego przetwarzania wraz z innymi odnogami.

Na ogol stosuje sie backburnera jesli workstationow jest wiecej i pracownicy ich uzywaja.

 

Jesli planujesz pracowac samodzielnie mozesz uzywac tego c2duo owszem jako workstationa, ktory za pomoca backburnera by wysylal informacje do servera gdzie juz siedzi porzadna maszyna i czeka na przydzielona prace. Zyskujesz wtedy wieksza responsywnosc bo nie blokuijesz sobie na czas renderingu workstationa. jednak wymaga to bardzo dobrze zorganizowanej pracy.

Druga metoda jest raczej bardziej uzyteczna do statycznych ujec - wykorzystanie DR, czyli distributed rendering.

Jest to rownolegle wykorzystanie mocy podlaczonych jednostek i przydzielenia im pracy podczas renderingu poszczegolnej klatki. O ile backburner rozdziela pojedyncze klatki na wszystkie podlaczone maszyny, tak tutaj informacja o jednej klatce wysylana jest do wszystkich maszyn rownolelgle.

Plusem jest dosc dobra praca jesli planujemy zrobic poszczegolne krotkie ujecia lub statyczne obrazy. Dobrze sprawdza sie jako szybki preview naszej pracy. Dla pojedynczych osob ktore nie sa jeszcze dobrze zorganizowane jest to w miare wydajne rozwiazanie.

Wada jest to ze wymaga korzystania albo z Vray albo Mentalray (nie wiem jak wyglada praca z iray).

 

Wszystko to tyczy sie 3d studio max (w Maya wyglada to nawet podobnie).

Co innego Adobe photoshop i aftereffect. Tutaj mam mniejsza wiedze, ale w AE mozesz skorzystac z mocy GPU, a takze wymagany bylby szybki dysk i raczej nie trzeba wiecej niz 16GB ram bo rozdzielczoscia powyzej full hd nie wychodzisz.

nie wiem jak wyglada praca na renderfarmach dla After Effect , musial by wypowiedziec sie ktos kto to robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma na sam początek (pierwszy rok) będzie jednoosobowa. Szkoda mi pieniędzy na osobny lokal skoro mogę trochę więcej płacić za prąd. Renderfarma dobrze brzmi ale dopiero gdy moje zlecenia 3D będą stanowić więcej niż 60% wszystkich zleceń. Na razie nie opłaca mi się ten zakup gdyż celuję bardziej w grafikę 2D (animacje itd, postproducing), do tego jest też CPU raczej.

Jednak czasem przyda się wymodelować coś nawet na własne potrzeby i wtedy będzie epicki czas renderu :D

Jest to Core 2 Quad nie Core 2 Duo :P

Swojego pomieszczenia do renderu dorobię się aczkolwiek w przeciągu 5 lat myślę (taki sobie daję czas na zrealizowanie projektu filmu).

Na ten moment jest mi potrzebny render 15 sekundowej animacji 3D pewnego pomieszczenia na cele strony internetowej.

Moje pytanie brzmi czy ktokolwiek byłby w stanie mi udostępnić renderfarmę na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zakladasz firme, to wez takze pod uwage bufor finansowy jaki powinienes posiadac na czas niewyplacalnosci klientow. Coraz czesciej slyszy sie, ze klienci potrafia nie placic pol roku lub nawet rok.

 

Jezeli masz scisk terminowy, a nie posiadasz wystarczajacych jednostek na miejscu, zawsze mozesz wynajac farme zdalną, np Rebusfarm lub podobne(czasami bardziej konkurencyjne cenowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zakladasz firme, to wez takze pod uwage bufor finansowy jaki powinienes posiadac na czas niewyplacalnosci klientow. Coraz czesciej slyszy sie, ze klienci potrafia nie placic pol roku lub nawet rok.

 

Jezeli masz scisk terminowy, a nie posiadasz wystarczajacych jednostek na miejscu, zawsze mozesz wynajac farme zdalną, np Rebusfarm lub podobne(czasami bardziej konkurencyjne cenowo).

 

Bufor finansowy mam - trafił mi się niedawno intratny projekt i stąd pieniążki na firmę, sprzęt, licencje itd.

Nie jestem aż tak głupi, wiem co się dzieje na rynku i jacy są klienci.

 

Co do farmy to aż takiego ścisku nie mam aczkolwiek im szybciej skończone zlecenie tym lepsza reputacja. Myślę, że te 20 sekund nie będzie zajmować dłużej jak 2 doby (mam nadzieję) więc to nie problem. Ale na przyszłość pomyślę właśnie o zdalnych farmach - dzięki Traitor.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to i sie zastanawiam czy autor to napewno wie o czym mówi zaczynał od sprzetu idacego w tysiace a teraz dowiadujemy sie ze ma składaka z hipermarketu plany na przyszłośc typu pixar i zakup I7 bo tak mu powiedziano, a równoczęsnie prace tu pokazane nie wymagajace praktycznie mocy obliczeniowej. Sam mam kompa z 16gb ramu i AMD 6 rdzeniowego i szczerze mówiąc nie narzekam nie mówiac że robiąc naprawde dózego formatu wizki jeszcze mi maszyna wtrakcie pracy nie zjadła nawet 1/3 ramu. Autorze zacznij liczyc siły na zamiary lepiej zainwestuj na poczatek w szybkie stabilne łacze i odłuz kase na renderfarmy które sa dostepne.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam biuro architektoniczne sam robie wizualizacje a i tak za chiny bym nie wsadził takiej kasy w jeden komp za jeden mozna całkiem przyzwoite sprzety postawic na AMD ku i zrobic z tego małą renderfarme. I wcale nie dziwie sie Chrupkowi ze wyraził swój osad o ciagnacych kase z dotacji , co przwda autor zarzekał sie ze to z własnych to jesli tak to tylko pogratulowac mu trafienia dzianych i naiwnych klientów bo za to co pokazuje to raczej nie da sie nawet na maxa zarobic nie mówiąc o pozostałym oprogramowaniu i osprzecie. Z dotacji to sie mozna ledwo na oprogramowanie wyrobic ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to co tutaj wypisujecie staje się trochę śmieszne. Umówmy się że temat powstał po to by Stworzyć komputer do pracy, a nie po to by urządzać sąd kapturowy nad userem, który dostał dotację z urzędu. Trzymajmy się tego, że gentlemani nie spierają się o pieniądze i zakończmy tę dziecinadę. A teraz do każdego z osobna.

 

Chrupku: Nad weryfikacją kandydatów na dotacje winni czuwać urzędnicy. Skoro kolega dostał to ma prawo sfinansować z tego sprzęt i koniec.

Mezmerie: ty także nie bądź małostkowy i nie schodź do takiego poziomu dyskusji bo aż nie wypada. Poza tym przeczytaj regulamin i zedytuj swoją sygnaturkę łamiącą regulamin.

 

Proszę was o zachowanie stylu dyskusji jaki przystoi dorosłemu mężczyźnie. Takie przekomarzanie się nie wyjdzie nikomu na zdrowie.

 

Co do komputera to sądzę że kasa w błoto. Powinieneś kupić przede wszystkim dobry monitor i w miarę mocny komp z dużym dyskiem w raidzie gdyby coś padło. Jak chcesz poważnej odpowiedzi to napisz jak wyobrażasz sobie swoją działalnośc i jakie produkty chcesz robić. W innym wypadku nie ma to sensu.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności