Skocz do zawartości

pojazd 3d: 92' Mitsubishi GTO


KraZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niekoniecznie sam lakier jest problemem - bardziej chodzi o zestawienie material+otoczenie+swiatlo. Ogolnie chodzi o to, ze paskudnie wyglada odbicie jednolitego, bialoego otoczenia - lakier wyglada jak wyblakły. Brakuje jakis zdecydowanych rozbłyskow, blikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cienie, zwroc uwage na to ze samochod nie jest oswietlony rownomiernie, twoj ma tez za duze refleksy, o texturach oopon juz chyba byyla mowa gdzies wyzej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze moj problem tkwi w tym, ze to co widzicie w tle (ten parking) to jest zdjecie na plane ;] a samochod jest ustawiony tak zeby to jakos wygladalo, natomiast w environment mam ten sam parking tyle ze spherical environment zeby sie porzadnie odbijalo w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po dodaniu lekieru samochod stal sie przezroczysty, dlatego ze odbicia na lakierze w 100% odbijaja sie w samochodzie. Ale jak wywalimy z environment ta bitmape, to ona sie nie wyrenderuje, i cienia tez nie bedzie. Dlatego najlepiej bedzie chyba wymodelowac parkink i nadac mu teksture asfaltu z liniami, a za nim postawic plane z tymi drzewami i cala zielenina, do tego zrob to co poradzil zipper i wg mnie to chyba bedzie najlepsze rozwiazaniae

 

PS: nie pytaj skad wziac asflat :P

PS: nie pytajcie skad wzialem taki realistyczny model samochodu

 

Tomek Januszkiewicz dodaj do swoich obiektow jakis material odbijajacy (chrom itd) a zobaczysz w czym problem, bardzo interesuje mnie jak to rozwiazac, ma ktos jeszcze jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skilo jedynym wyjsciem w tym wypadku jaki ja znam to local environment przy oczyzwiscie mentalu itp. oprocz vraya ktory posiada swój wlasny taki kanał. jeszcze mozna z HDRI czy LDRI(zalezy czym sie renderuje) sferycznym zrenderowac a potem skomponowac to w ps czy temu podobnym przy uzyciu alpha channel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie jest takie: na environment wrzucasz mape typu screen, tak samo do materialu mattre/shadow, natomiast w opcjach reflection materialu samochodu zaznaczasz odbicia nie od environment tylko od tej samej mapy tylko, ze typu spherical environment. Na obrazku widac o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś idealne zdjęcie do tego typu sztuczek. Masz narysowane linie, teraz tylko tak ustaw kamerę, aby rogi plane`a pokrywały się z rogami pola parkingowego (nie wiem jak się to nazywa).

Następnie stosujesz odpowiednią mapę hdri i ustawiasz rendering. Pewien problem jest z cieniem drzewa, ale i z tym można sobie poradzić. Zauważ że bardzo mocno świeci słońce. Ustaw sobie spota tak aby oświetlał auto i daj mu odpowiednią projekcję symulującą cienie rzucane przez korony drzew.

Pamiętaj również o tym że cienie nie są czarne... zresztą tak jak widzisz na zdjęciu są one wyraźnie zabarwione na niebiesko (widocznie niebo jest bezchmurne).

Jest przy tym trochę roboty.. ustawienie koloru światła, mapy hdri, koloru cieni i refleksy, ale da się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhhhhhh podjolem decyzje, rezygnuje z fotomontazu bo mnie juz wyprowadza z rownowagi :> to mam samochod przezroczysty , to znowu cos sie pieprzy ;] ja i moj komp nie wytrzymujemyj juz tego :P sorry ze tak wyszlo ;] pozniej zapodam ostatnie rendery ;]

 

woz zostanie w takiej formie w jakiej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modeling.. spoko ale opony chyba za wysoki profil maja... i popracuj nad lakierem bo ten jest straszny.. moze zainteresuj sie brazilem, on chyba najfajniejszy do renderowania samochodow ;) ale to tylko msz (moze piszmy to tak, bo tego chyba wszyscy uzywaja a msz jest wygodniejsze niz MojeSkromneZdanie ;)

 

pozdrawiam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności