Skocz do zawartości

Scena 3d: Kościół wnętrze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni modelowałem i ogólnie bawiłem się z wizualizacją wnętrza. Tak naprawde to moja pierwsza wizualizacja wnetrza budynku. Jakoś nigdy mnie nie ciągneło żeby takie coś zrobić. Soft jak zwykle 3ds max vray i photoshop. Renderki miały normalnie po 3tys pix. Zapraszam do oglądania, komentowania i wytykania błędów :)

 

66013993.jpg45255835.jpg57119661.jpg65224452.jpg96243748.jpg47639237.jpg

 

 

A tu taki mały "bonus" jak ktoś chce może wykorzystywać do oświetlania scenki itd :)

 

panorama1r.jpgpanorama2y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze ujęcie kościoła (nr 4) - super!

W zbliżeniu na ławki ostrość chyba lepiej by spasowała na tej prawej ławce.

Na pierwszych 3 obrazkach za dużo przepaleń, drewno zbyt wściekłe i jeszcze widać color bleeding.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda, szczególnie, że piszesz żeś nie "wnętrzarz"; może faktycznie w niektórych ujęciach ławki za bardzo przepalone, ale ogólnie dał bym 4+/5.

Chciałbym też zobaczyć bryłę tego kościoła z zewnątrz, bo wnętrze jest dość ciekawe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja jest fajna. Ale mnie się projekt nie podoba. Dlaczego? Już mówię. Kościół, jak zapewne wszyscy wiedzą, od samego początku ma formę hali lub bazyliki. Dziwi mnie tendencja do łamania tej zasady ze względów czysto praktycznych. Chodzi o samą rolę jaką odgrywać ma budowla - w budownictwie sakralnym naprawdę liczą się takie kwestie jak akustyka, rodzaj oświetlenia wnętrza, konwencje w designie wnętrza. Podchodząc do zagadnienia z punktu widzenia potencjalnego kultysty zadumie i religijnemu nastrojowi takie design nie sprzyja.

Sam całe życie mieszkam 500m od pięknego neogotyckiego kościoła, w którym zawsze panuje odświętna atmosfera - w miękkim świetle twarze są ledwo rozpoznawalne, zawsze mocno pachnie kadzidłem, a nawy są świetnie nagłośnione nawet bez użycia mikrofonów.

Każdemu kto zna temat polecam udać się do sanktuarium w Łagiewnikach - w tej perle designu nawet siedząc w pierwszych ławach nie da się zrozumieć co mówią celebrujący księża. Wszyskto zlewa się w kompletny bełkot. Ludzie stoją jak kołki oświetleni równo jak w supermarkecie i gapią się jeden na drugiego. Niestety twój projekt posiada IMO te same mankamenty i obawiam się że byłby podobnym kościołem "bez Boga". Nie chcę krytykować samej pracy bo to dobra robota. Chcę tylko wyrazić swój pogląd na zagadnienie architektury sakralnej, bo łatwo w twórczym szale zabić najważniejszą funkcjonalność budynku. Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Touch fakt z tą ostrością troche nie miałem pomysłu, a co do tego drewna kurcze mi się podoba hehe takie chciałem zrobić mocno lakierowane. A od takiego to sie ostro odbija..

@mirass miło że się podoba. Co do drewna eh, moze jednak macie racje :) :)

@FF też mi się podobają dlatego zrobiłem ten projekt.

@Lucek na wstepie powiem że to nie mój projekt, robilem ze zdjęć "Zhongguancun Christian Church By gmp architekten in Haidian District, Beijing, China" Co do akustki itd wsumie nie wiesz jak to się w tych pomieszczeniach rozchodzi ja wsumie też. Co do designu jest minimalistyczny. Teoretycznie w takim pomiesczeniu łatwiej skupić się na modlitwie niż w napstrzonych złotymi ozdobami i innym przepychem pomieszczeniach. Ale to moje takie zdanie ateisty. Nie chce się tu z nikim kłucić na ten temat :)

@Necro no troche tak jest:P U mnie w mieście mógłbym wskazać kilka nowych kościółków które z powodzeniem mogły by służyć za bunkry. Ale niektóre jak moim zdaniem ten są prawdziwymi dziełami architektury, nowoczesne formy i futurystyczny wygląd, dziś oddają monumentalizm i wzniosłość jak kiedyś gotyckie sklepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym ujęciu widać bardzo mocno (szczególnie na najniższej, poziomej desce) lustrzane odbicie tekstur. Dla mnie również ilość światła we wnętrzu jest zbyt duża ale jak piszesz jest to wizualizacja istniejącego budynku. Jednak fakt, że zbudowano go w Chinach wiele tłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek: Nie chodzi o kłótnię. Zwracam uwagę na to, że projektant olał funkcję kościoła i zaprojektował wg własnego uznania. Nie napisałeś że to cudzy projekt i myślałem że to twój po prostu. Skoro twoja tylko wizka to pozostaje mi powtórzyć że trzyma poziom. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności