Skocz do zawartości

Problem z maxem 2012 przełączanie z vertex na edge lub poly długo trwają


Stillatwork

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam ogromny problem myślałem że to wina maxa po przednio miałem 13 więc stwierdziłem że przejdę na 12 ale to nic nie dało.

Problem polega na tym że podczas zmiany z vertex na edge albo na poly obojętnie bez jakiej kolwiek kolejności wczytywanie wybranego przez zemnie rzeczy trwa trochę mam tutaj na myśli ( 1,5 do 2 sekund )mega denerwuje mnie to. Myślałem że to wina karty radeon 6770 totalny złom ale pomijając to. Z robiłem format kompa po czym zainstalowałem maxa ciesząc się tym że działa jak należy lecz nie na długo problem powrócił. Czy ktoś ma może jakieś rady. Nie wiem czym to może być spowodowane.

Jeśli ktoś zna sposób na zaradzenie problemu proszę o pomoc

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To samo było chyba na 2010, co dziwne częśc ludzi tego nie zauważała (mnie to irytowało strasznie).

Chodzi ci o takie miganie interfejsu przez jakąś sekundę podczas przełączania?

Jeśli się przy wybranym editable poly ponaciska szybko np. 12121212121212 żeby powybierać vertexy/edgesy - max będzie jeszcze dobrą chwilę zamulony:/

Nie sądzę żeby to była karta, ja miałem ten problem chyba na dwóch dosyć dobrych kartach.

 

Może jest jakaś różnica między wersjami 32/64 maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie gutek o miganie intefejsu tutaj chodzi co widać jak zamula maxa podczas zmiany 2,1,2,1,3,1,2,1 nawet powoli jak będe zmieniał przypuśćmy robię coś na edge z 1minute przesiadam sie na verteks i już widać jak sie wlasnie interfejs wczytuje z takim opoźnieniem. Shadow spróbuje twojego sposobu jeszcze nigdy nie używałem ccleaner na moim kompie :D.

 

 

Dobra robilem tym cclenerem ten rejest ale nic z maxem nie było związane... co to może być ?

Może jakiś krasnal w komputerze ? :D ooooojjj to może być to :D. Nie no ale tak naprawdę to nie wiem co może być.

Edytowane przez Stillatwork
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ściągnięte zainstalowane iii ...................... wielki klops bombel pierdyknoł dpa..... nic nie pomogło dalej jest ta zamuła na interfejsie i dalej tak samo. Nie wiem o co chodzi. Może wina sprzętu.

proc e8400 3.0

plyta asus pro turbo

ramu 4 gb ddr2albo3

grafika radek 6770 od asusa

Ale co to ma do tego jak nawet na zwykłym boxie to sie tnie ;/. Nie wiem mi się już pomysły wyczerpały

A czy to może być coś wiazanego z tym ze mam dyski zriobione na raid 0 ?

Hmmm jak komuś przychodzi coś na myśl jakiś pomysł pisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ci sie muli nawet jak wyłaczysz nitrousa? Jeszcze jedno pytanie jak zachowuje sie pamiec w trakcie tego spowolnienia ogólnie przy systemie 64 bitowym i axie właczinym nie powinno ci zjadac wiecej niz 2gb i to górna granica nie wiem co masz powłaczne w kompie bo tu moze znikac wtedy wiecej pamieci ale zobacz co sie bedzie działo z ramem w momencie zacinania.

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wyłancza tego nitrousa ? bo nie wiem nawet co to jest szczerze mówiąc. A co do zużycia ramu nie wzrasta powyżej 2 gb jest poniżej dokładnie 1.67 ramu wtedy zużywa. Właśnie naklikałem tych 1,2,3 tak mega szybko puscilem nic nie klikałem i odtwarzało według kolejności którą wklepałem i tak sobie skakało jak ja już nic nie klikałem. Mega dziwna sprawa. Tak jak by wiecie rozbujałem cos puscilem a to sie dalej bujało. No na takiej zasadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitrous silnik graficzny maxa customize - preferences - vievports zmien driver display na directa lub opengl jesli to by poskutkowało to sciagnij sterowniki nowe do karty graficznej tylko polecam pamietac przed instalcja warto wywalic stare sterowniki a nie robuić upgrade przez wgranie jesnego na drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Nitrous tez sie cieło. Parametry kompa raczej wskazuja na to ze max powinien u ciebie dobrze chodzic, tylko że nie wiem co masz jeszcze właczone np zauwazyłem ze komunukatory typu aqq, skype potrafia sie ciac w nie wyjasniony sposób z maxem. Próbowałes przeinstalowac samego maxa? Bo pisałes ze najpierw miałes 2013 czy usunołes po nim wszytkie smieci które instalował ? Czyli wszytko co jest autodesk max z roszerzeniem 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaczynacie przerazać własnie nosiłem sie ze zrobienim na drugim kompie porzadków ale jak sie takie cuda zaczynaj dziac to chyba zostane przy wszytkim jak jest. Cucsoniuss a moze to wina vraya skoro pytasz sie frame buffer która wersje posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dałem sobie spokój z tym bo to szkoda naszego czasu czas leci a czas ucieka także ja sie wczuwam w maye bo jest to samo co max tyle ze inaczej interfejs ustawiony ale do takich pierdol idzie sie przyzwyczajic. A jeśli chodzi o ludzi z takim problemem jak ja mam to dodam jasno od siebie że problem występuje od razu na samym początku idzie go dostrzec nie trzeba patchowac by stwierdzic ze już coś jest na rzeczy. Takie coś widać gołym okiem. No także ja powiem tyle żegnaj zbugowany maxie witaj niezawodna mayo :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem w firmie (max2012, pierdyliard rdzeni i 16 ramu). W domu mam 2010 i działa normalnie, aż przyjemnie siada się do pracy:). Problemu w firmie nie rozwiązałem nawet z pomoca informatyka. Królestwo za rozwiązanie problemu!

Trzeba wyczaić wspólne parametry kompów z tym problemem. Ja tu mam 2 Xeony czterordzoeniowe i quadro 2000, 16gb i nic rzucającego się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ja " pracuje " na słabym sprzęcie w porównaniu do ciebie Dimaxion. A Dimaxion powiedz mi jakie dyski tam masz może to wada dysków ? może starość je już dopada :D. Bo problem jest z wczytaniem danych jak klikasz zmiany pewniej rzeczy dysk oddaje dzwięk jak by sie pocił bo coś cieżko trybi. Możliwe że to dyski. Ja dyki mam zrobione na raid 0 jak ty masz Dimaxion ?

 

Cocsoinuss - Nie bede sie bawil w żadne tam pluginy bo max ma dzialac 123 ma wskakiwać raz dwa a nie ze ja będe kombinował bo jakiś uparty program ma focha :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyski standardowe 7200rpm nic nadzwyczajnego. żadnych kontrolerów, sama klawiatura, myszka i trochę paprochów na biurku:). Licencja jest na serwerze, ale nie sądzę, żeby to miało znaczenie. Wkurza mnie to mruganie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ciebie jednego... ja przesiadłem się na inny program i nawet dobrze. Teraz nie patrze na jakieś wnerwiające mruganie które jak by nie było spowalnia prace w programie bo np modelujesz coś z Plane-a i ciagniesz edge tu pach pach przenczasz na vertex chcesz to szybko zrobic to NIEEE !!! bo max ma focha i wczyta sobie vertex w ciągu 2 sekund dopiero potem będzie można coś dalej robić. Strasznie irytujące to jest zwłaszcza że nawet jak wgrałem wszystkie " Patche " do maxa to nic mi to nie dało nawet nie poprawiło choć by troche. Na prawdę nie wiem o co tu chodzi ale pewnie jak zwykle w życiu to chodzi o pieniądze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności