Skocz do zawartości

Zestaw PC do 7000 zł


kowalskikamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zakupu komputera stacjonarnego. Studiuje architekturę a właściwie prawię ją kończę dlatego też komputer będzie używany głównie do projektowania 3d (programy: 3ds max, photoshop, autocad)

głownym zadaniem będzie renderowanie, dlatego nie zależy mi (przynajmniej narazie) na mocnej

karcie graficznej. Na zestaw chciałem wydać do 7000 zł. Oto zestaw:

 

Pamięć DDR3 Patriot 16GB PC1600 2x8GB CL9 G2S ELK 437 zł

OCZ Vertex4 128GB (VTX4-25SAT3-128G) 460 zł

Western Digital CAVIAR (WD10EURX) 1 TB 356 zł

Scythe Chłodzenie Procesora Ninja 3 CPU Cooler, socket 775, 1156, 1366, 754, 939, AM2, AM2+, AM3 (KSCA0117/ SCNJ-3000) 170 zł

Gigabyte GA-X79-UD5, X79, QuadDDR3-2133, SATA3, RAID, GBLAN, E-ATX 1109 zł

Procesor Intel Core i7-3930K 3.2GHz 12MB LGA2011 BOX (bez chłodzenia) 2294 zł

Karta graficzna Gigabyte Radeon 7870 2GB (GV-R787OC-2GD) 1149 zł

zasilacz Corsair TX 650W 317 zł

Obudowa fractal design Core 3000 234 zł

Nagrywarka LG SuperMulti SATA DVD+/-R22x 70 zł

Monitor LG IPS225V-BN 515 zł

 

Razem wychodzi 7111 zł więc i tak troche za dużo

 

proszę o ewentualne porady lub zamiane części które mogłby by być 'lepsze' niż te i przy których mógłbym troche zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie bardzo wiem co tu zmieniać. Miesiąc temu składałem sobie podobny zestaw ( w sumie jedynie procesor jest identyczny) i działa. Może karta graficzna jest dyskusyjna bo z tego co się orientuję w maxie jest iray a ten chyba potrzebuje CUDA (czyli nvidia się kłania). Może mocniejszy zasilacz by się przydał (ja mam 700 OCZ). Nie podałeś pod jakim systemem będzie zestaw chodził. Osobiście polecam dołożyć do wersji 7 Pro bo z tego co słyszałem to wersja home obsługuje do 16GB ram a na płycie jest 8 banków pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max Ci będzie i tak mulił więc nie wiem po co taka droga karta, lepiej zainwestuj w monitor (no chyba że chcesz mieć RT, ale wtedy bym z kolei wziął tańszy procesor).

 

Naprawdę, weź porządny duży monitor, to jest w grafice ważniejsze niż np. dysk SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozo co masz na myśli mówiąc że max i tak będzie mi się mulił ? Raczej zależy mi na szybkości renderowania i komfortu szybkiego działania systemu np przy obróbce dużych plików tif w photoshopie na tym mi też zależy. Czyli radzicie lepiej w geforce jakiegoś iść ? w podobnej cenie kupie GeForce GTX 570 ale czy będzie dosyć wydajna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika powinna teoretycznie podnieść wydajność viewportu, tym samym zwiększając komfort pracy. W praktyce nie ma dużej różnicy w wydajności pomiędzy kartą za 500 zł a kartą za 2000 zł.

 

Ja mam GTX'a 560ti i nie ma problemu w photoshopie na wielkich plikach, a i Wiedźmin śmiga w full HD :)

 

Rendering to zupełnie oddzielna para kaloszy i najważnieszy będzie tutaj procesor, a potem RAM. Grafika nie ma znaczenia.

 

Zastanawiam się czy warto brać 2 ramy po 8GB jak na płycie masz 8 slotów - 4x4GB będzie taniej. Jeśli myślisz o rozbudowie - trzeba się nieźle nastarać aby zużyć przy renderingu więcej niż 32GB - mi się osobiście jeszcze nie zdarzyło.

 

Alternatywnie, możesz wziąć prostszą płytę główną - kombinuję jak tu przyoszczędzić na monitor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor do bani, nie oszczędzaj na nim.

Grafika do wymiany. Weź jakiegoś GForce. Jeśli nie zależy ci na GPGPU czyli między innymi renderowaniu na grafice to weź coś tańszego. Mozo ma trochę racji z tą różnicą w wydajności (chociaż te 5 stów to jednak przesada według mnie).

Jeśli mimo wszystko decydujesz się na Radeona to zaopatrz się od razu w zestaw stoperów do uszu. ;) Większość kompów na ATI z którymi miałem do czynienia po odpaleniu byle gierki w softu do 3d wyje jak mamut w rui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dzięki za info Mozo też otworzyłeś mi umysł przybyłem tu z forum komputerowego gdzie wszyscy radzili 2 x 8 gb niekoniecznie sprawdzając ile wolnych slotów ma płyta główna. A co sądzicie o montowaniu kompach na dwóch procesorach jak to się ma potem do pracy w 3ds maxie ? i W ogóle jak wygląda zmontowanie takiego kompa (powiem szczerze że słyszałem o tym ale nigdy się w to nie zagłebiałem)

 

 

Ok po wielu konsultacjach zdecydowałem się na platformę z jednym procesorem, nie stać mnie obecnie na zakup podzespołów do komputera wieloprocesorowego. Zestaw wygląda następująco:

 

 

1 Lite-On iHAS124 SATA CZARNY BULK NERO (iHAS124-19) 1 69,00

2 Scythe NINJA 3 (SCNJ-3000) 1 189,00 189,00

3 Karta graficzna Hewlett-Packard NVIDIA Quadro 2000 1GB (WS094AA) 1 1594,00

4 Monitor iiyama ProLite E2409HDS-B1 (30 dni bezpłatnej gwarancji na badpixele) 1 648,01

5 Obudowa Fractal Design Core 3000 ( FD-CA-CORE-3000-BL ) 1 264,00 264,00

6 Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP, Blu (KHX1600C9D3B1K2/8GX) 3 561,00

7 Zasilacz OCZ ZS Series 750W non-Modular, 80 Plus Bronze, ATX12V v2.2 and EPS12V (OCZ-ZS750W-EU) 1 324,00

8 Płyta główna Gigabyte GA-X79-UD5, X79, (QuadDDR3-2133, SATA3, RAID, GBLAN, E-ATX) 1 1113,00

9 Dysk Western Digital AV-GP 1 TB WD10EURX OEM 1 373,00

10 Dysk SSD OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G 470,00

11.Intel Core i7-3930K 3.20GHz BOX BX80619I73930K ) 2336,00

Do zapłaty: 7904,0

 

Wyszło dużo za dużo, ale większą część wezmę na raty więc dlatego pozwoliłem sobie dać trochę więcej swobody.

 

Karta graficzna

Po wielu przeczytanych postach, tematach i konsultacjach skłaniam się ku quadro 2000, swój wybór uzasadniam Tym że komputer będzie renderował w programie 3ds max przy użyciu CPU, nie będę zajmował się renderowaniem GPU, a bardzo zależy mi na komfortowej pracy we viewporcie, zależy mi na płynnym działaniu modelu z milionami poligonów. Było by bardzo fajnie gdyby znalazła się jakaś osoba która działa w 3ds max i posiada takową kartę. Gdybym jednak się mylił to innym wyjściem jest wtedy Ge force GTX 560 Ti z 2 gb pamięci

Monitor

Była zagorzała dyskusja odnośnie monitora, jednak póki co wybieram optymalnie kiedy będę potrzebował czegoś droższego i lepszego to się zdecyduję. Gdyby ktoś miał inną lepszą alternatywę W TEJ CENIE i z 24 calami to proszę pisać.

Edytowane przez kowalskikamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności