Skocz do zawartości

Monitor dla grafika


Gość ant-3d

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Nadszedl ten czas kiedy to musze wciagnac nowy monitor. Zielony jestem w te klocki wiec pytanie do Was.

 

Jaki monitor polecilibyscie do 1500 zl. Chce miec dobre odwzorowanie kolorow, dobre katy, matryca PVA lub IPS, matowy ekran.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W okolicach tej ceny mieszczą się tylko dwa:

- szerokogamutowy NEC Multisync P221W ( rozdziałka niestety 1680 x 1050), możliwość sprzętowej kalibracji.

- Eizo Foris FS2331 - (rozdz. 1920x1080), bardziej monitor multimedialny, domowy, ale przynajmniej idzie patrzeć.

Radziłbym brać ten pierwszy. Tylko że on bywał bardzo nierówny - z łatwością można wpaść na nieciekawy egz. Znajdź dobrego sprzedawcę (RSC, Mastiff) i pogadaj z nimi żeby ci wybrali w miarę dobry.

DELL. HP, itd mają tylko monitory biurowe. Lepiej dać sobie spokój.

Najlepiej nazbierać/wziąć na raty na coś z serii NEC PA lub EIZO SX (nawet od biedy serii S).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ant-3d: Dell na IPS poniżej tysiąca. Ja mam ponad rok u2311h i super sobie chwalę, podobno nowe jeszcze lepsze. Szczerze mówiąc jak nie robisz rzeczy do druku albo filmu to już wolałbym kupić 2 duże monitory niż jednego superPVA. Jeżeli twoja praca ma wisieć np. w necie albo co gorsza w TV to i tak mała szansa by ten co ogląda miał lepszy i skalibrowany monitor;)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się co do "biurowego monitora". :) Pomijając takie rzeczy jak wygodna regulacja pozycji monitora, orientacji (co przydaje mi się naprawdę bardzo często). Kolorki naprawdę dobre, przygotowywałem na nim wielokrotnie prace do druku i wszystko na papierze wyglądało tak, jak miało wyglądać. Wszystko oczywiście zależy od tego, co chcesz na nim robić. Jedyne wady to nagrzewanie się monitora - przeszkadza to w utrzymywaniu go w czystości, czasem brudki tak się podgrzewają że trudno schodzą :) no i prądożerność.

 

Lucek tutaj ma sporo racji co do przygotowywania obrazu tak, żeby każdy na świecie widział go tak, jak sobie tego życzysz. Nie do zrobienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iiyame'e 24" x2472 hd matryca m-va. Jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobre kąty, dobre odwzorowanie kolorów. Z minusów to brak pivot'a oraz matryca pół matowa. W pracy mam jakiegoś eizo na s-pva i nie widze za bardzo różnic w odwzorowaniu kolorów itp. Niech się specjaliści wypowiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, jeszcze caly czas miele rozne info ktore znajduje. Z tego co mi podaliscie to najbardziej chyba bym sie sklanial do tego asusa: http://www.asus.com/Display/LCD_Monitors/PA246Q/ ale nie wiem czy to dobry trop. Powiedzcie mi jeszcze czy o tych modelach cos wiecie:

 

http://www.komputronik.pl/product/138648/Sprzet_komputerowy/Peryferia/21_5_Dell_U2212HM_16_9_IPS_4xUSB_90_Rot_DVI_D_HDCP_DP_VGA_3YPPG.html

 

http://www.komputronik.pl/product/134743/Sprzet_komputerowy/Peryferia/23_Dell_U2312HM_IPS_4xUSB.html

 

http://www.komputronik.pl/product/136988/Sprzet_komputerowy/Peryferia/24_Dell_U2412M.html

 

BLADE: iiyame'a to powiem Ci ze byla pierwsza firma jaka sie zainteresowalem. Wiem ze kiedys miala b dobre monitory ale to bylo pare lat temu i teraz nie mam pojecia jak to wyglada.

 

Jak macie jakies rady jeszcze (na co zwracac uwage bardziej, czemu sie przyjrzec itp.) to dawajcie tu. Kazda rada sie przyda. Sorry ze wolno odpisuje, urwanie glowy mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napiszę, że do rozdziałki 1920x1080 nie polecam monitorów mniejszych jak 24", sam siedzę teraz na 21,5" Full HD i plamka jest jak dla mnie stanowczo za mała. Oglądanie filmów czy zdjęć na nim to przyjemność dzięki takiemu zagęszczeniu pixeli, ale już przykładowo czytanie tekstu na stronach internetowych sprawia, że o wiele częściej korzystam z powiększania w Operze niż wcześniej na monitorze 19" 1280x1024.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Asus PA246Q http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=336

 

Obraz monitora z białym tłem nie powinien być jaśniejszy od kartki papieru przyłożonej obok. Dlatego regulacja jasności powinna nam dawać możliwość zejścia przy nowym monitorze do min. 80 nitów. Niektóre monitory mają możliwość automatycznego zejścia jasności dostosowania się to warunków oświetleniowych otoczenia - wieczorem ciemnieją a w dzień podwyższają jasność ale oczywiście o tej półce nie mówimy. Wystarczy defaultowa odpowiednia jasność czy ręczne obniżenie. Do tego trzeba elektroniki której niestety monitory robione dla Della, HP, Asusa, Banq'ua, Iiyama itd nie posiadają. Dlatego trzeba na nich pracować z jasnością min. 120 nitów a często dużo, dużo więcej. A to już jest lampa żarowa. Z drugiej strony nie do takich rzeczy ludzie się przyzwyczajali.

 

IIama to już nie ta firma która robiła CRT. To już inny twór przejęty kilka lat temu przez inny koncern MCJ.

 

Jak nie pozwala budżet to trudno, nie ma wyjścia ale NEC Multisync P221W się jako tako mieści. Chyba, że do gier to w ciemno tego Forisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego monitor? No tak dla grafika to moze malo mowic :) Na tym monitorze glownie bedzie shop meczony. Zona glownie na nim bedzie pracowac - wywolywanie zdjec z RAWow i obrobka dla studia fotograficznego ktore to pozniej leca do labow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam forum mva.pl gdy sam szukałem monitora znalazłem tam sporo ciekawych uwag. Też się zastanawiałem nad dellem ale jednak wyperswadowali mi go. Bardzo profesjonalne zestawienie monitorów do grafiki jest tu: http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152

Generalnie z "tanich" monitorów mogę polecić EIZO FS2331W.

Sam pracuję na EIZO S2243W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności