Skocz do zawartości

LOOM - krótki film Luke'a Scotta i Ridley'a Scotta


adek

Rekomendowane odpowiedzi

W internecie pojawił krótki film Luke'a Scotta i Ridley'a Scotta pt. LOOM. Warto wspomnieć, że to co możemy zobaczyć w internecie to wersja webowa. Film był kręcony w całości w formacie 4K w tonacji i stylizacji Blade Runnera Ridley'a Scotta. Film pierwotnie miał prezentować możliwości prototypu playera REDray 3D. Film został również przygotowany pod 3D. Operatorem kamery jest Dariusz Wolski.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2550

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ktoś wie dlaczego na yt jest wersja 720p, bez 3d?

 

Skoro już udostępniać to w całości.. tak to trochę jakbyśmy dostali półprodukt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia po prostu cudne, wlepiłem gały i zamarłem, ambient dźwiękowy też fajnie podbudował klimat choć w niektórych ujęciach mnie trochę męczył, niestety reszta nudnawa.

 

Trochę mnie zabolały dwa bugi, rozmowa w pokoju była tak cicha, że z głośnikami na maxa nie byłem wstanie usłyszeć słów.

Druga dziwna akcja, skoro była taka słaba, to jakim cudem powaliła faceta, aż stracił przytomność i jak udusiła tamtą babkę, choć może to czepialstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorem obrazu a nie kamery jest Wolski. Mały błąd ale zmienia wszystko.

Dyskusja jest czysto akademicka ale wydaje mi się że "operator obrazu" to trochę za mały kaliber jak na taką produkcję.. W czymś takim jak "Interwencja" Polsatu lub "Uwaga" TVN owszem ale tutaj proponowałbym jednak użyć słów "autor zdjęć"

 

Przepraszam za mały offtopik ale blisko mnie mieszka profesor Miodek i nie mogłem się powstrzymać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek nie bedem siem kucił.. Mówię z pozycji raczej telewizyjnej.. Może w holiłudzie troszkę inaczej to wygląda:)

 

Natomiast co do realizatora wizji to jesteś w absolutnej czarnej dziurze:) Realizator wizji to pan, który ma przed sobą dużo guziczków a jego zadanie polega na ich naciskaniu i rzucaniu łaciną:)

 

Czasami guziczki naciska switcher - ale to raczej nie w Polsce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki: Ty jesteś w czarnej dziurze. Wiem trochę jak wygląda ekipa telewizyjna bo studiuję produkcję tv właśnie. Człowiek, który siedzi przed mikserem wizji to właśnie realizator wizji. W telewizji właśnie to on odpowiada za to obraz z której kamery idzie do playoutu można więc go uznać za autora zdjęć. Nie szukaj w filmowej grupie zdjęciowej takich funkcji jak w ekipie tv bo i tak nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek jak napisałem w tv może to inaczej wyglądać a więc tutaj się zgadzamy, co do realizatora to własnie potwierdziłeś to co napisałem. Co do tego że realizator jest jednocześnie autorem zdjęć to tak i nie..

 

Bo z reguły nie miesza się on do świecenia (albo robi to w sposób bardzo ogólny - najczęściej ale nie zawsze) a poza tym wyobraź sobie że bywają takie produkcje, w których jest i autor zdjęć i realizator i są to dwa różne pany albo panie albo pany i panie i co wtedy? Ale generalnie mamy i nie mamy racji:)

 

Pozwól że zacytuję klasyka:)

Lucek nie bedem siem kucił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności