Skocz do zawartości

Konferencja Blendera (Bydgoszcz 3 listopad): Call for papers


szczuro

Rekomendowane odpowiedzi

No i już się skończyło.

Dzięki wszystkim zarówno wykładowcom jak i uczestnikom za przybycie.

Dla tych co niebyli mam złą wiadomość materiał wideo jest marny :|

na nagraniach z komputera (moje i avengera) dzwięk nie zgrywa się z obrazem, nagrane z aparatu wykłady Bartka i Piotra są w 640x480 do tego Piotra jest urwane, bo mi bateria padła. I nie wiem co będzie z nagraniem Wojtka pod koniec komputer się zawiesił, wiec mam wideo ze strasznymi artefaktami i audio oddzielne.

 

Na koniec zdjecie z konferencji :)334813_322957767811488_1298589866_o.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla tych co niebyli mam złą wiadomość materiał wideo jest marny :|

na nagraniach z komputera (moje i avengera) dzwięk nie zgrywa się z obrazem, nagrane z aparatu wykłady Bartka i Piotra są w 640x480 do tego Piotra jest urwane, bo mi bateria padła. I nie wiem co będzie z nagraniem Wojtka pod koniec komputer się zawiesił, wiec mam wideo ze strasznymi artefaktami i audio oddzielne.[/img]

Ja i tak bym z chęcią obejrzał :) .Gdyby jednak ktoś dysponował nadmiarem czasu i chciałby przedstawić swój wykład w formie tutorialu to też bym się nie obraził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie poprowadzone wykłady - lekkie tematy, za to omówione w szczegółach :)

Szkoda że miałem busa o 17tej, bo musiałem lecieć zaraz po świetnej prezentacji VeTiego.

 

Pozdrawiam wszystkich, z którymi udało mi się zagadać w przerwach. I szacun dla ludzi z Dark Reactor, że wpadli na cały dzień posłuchać o Blenderze :D

 

 

Mój wykład:

wersja Scribd (przeglądanie on-line)

http://pl.scribd.com/doc/112069835/OswietlanieSwiataGryWBlenderze-OskarSwierad

 

alternatywnie, PDF (prawy klik > zapisz jako)

http://oskarswierad.com/OswietlanieSwiataGryWBlenderze.pdf

 

Może być niezrozumiałe bez komentarza - trzeba było przyjeżdżać! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz mówię dziękuję! Szczególnie na twoje oczy szczuro. Może taki tutek od pomysłu na konferencje do realizacji. ;) Dziękuję także wszystkim prelegentom za poświęcony czas i pomysł na wystąpienia.

 

 

 

Z wniosków na zaś widać warto przećwiczyć sprzęt pod obciążeniem w tym zbierania dźwięku oraz obrazu z pulpitu przy pracy kilku dodatkowych aplikacji. Ewentualnie alternatywne formy rejestrowania kamera z mikrofonem czy aparat z mikrofonem lub dodatkowy komputer z kamera i dobrze zbierającym mikrofonem nie obciążony innymi procesami. :)

 

Dodam, że jeśli ktoś chciał mieć pewność zobaczenia i usłyszenia to powinien dojechać na konferencje.

 

 

Aż niebo płakało, że się wszystko skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Shak-al

Hej, bardzo chciałem wpaść, ale początek listopada to urodziny mojej babci - nie mogłem odpuścić! :D

Dlatego też podpisuję się pod prośbą o próbki prezentacji :)

 

Kiedy następna konferencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa... dobrze było poznać chociaż niektórych forumowiczów... tak sobie myślę - trochę spóźniona propozycja, ale może do zastosowania następnym razem (kiedykolwiek będzie)... uczestnicy mogliby przywieźć na penach pokaz swoich najlepszych prac i można by puścić to na rzutnik i przedstawiać osobę która to zrobiła (powiedzieć nick - osoba wstaje i wita wszystkich)... w ten sposób wszyscy poznaliby się nawzajem i zarazem poznali poziom współuczestników, no i skojarzyliby ich z konkretnymi pracami... powiedzmy 3-4 minuty na osobę... "witam wszystkich nazywam się Papa Pio... jestem anonimowym grafikiem..." -"Cześć Papa!" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie byli, co przegapili:

 

Hubert Niećko (szczuro) - Zdawało mi się, że o elastyczności blendera wiem dość i nie oczekiwałem wiele po wykładzie, ale okazało się, że nie wiem wszystkiego i przepis na usunięcie guzików (których nigdy nie dotykam, bo skróty...) się przyda, a na tych panelach czasem miejsca nie wiele. Wykład dobry, ale podziękowania należą się przecież Hubertowi za całość imprezy.

 

Bartek Skorupa (bartekbartek) - zwierze sceniczne jak Rollingstonesi, chyba najciekawszy wykład. Gdybym się brał za stereoskopię, to zrobił bym błędne założenia, które Bartek wypunktował na samym początku i dzięki niemu każdy z obecnych będzie wiedział od czego zacząć, jeśli przyjdzie mu się zmierzyć z tym tematem.

 

Oskar Świerad (Avenger) - bardzo na temat, przystępnie i całościowo potraktowane zagadnienie lightmap. Też mam trochę do czynienia z gamedev, wprawdzie w UDK i kto inny w teamie się tym zajmuje bo ja robię tylko postacie, ale dobrze wiedzieć jak to działa. Gdyby przyszło mi zrobić dobrą lightmapę, to myślę, że po wykładzie wiem już sporo.

 

Piotr Arłukowicz (piotao) - Przyjemne rozluźnienie. Nie sprawdziłem sobie wcześniej co to jest ta "gra w życie" Johna Conway'a. Jak ktoś nie wie, to proszę sobie poszukać. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem (i moja dziewczyna też) po przyjeździe do domu to było zainstalowanie Golly. Wykład także świetny - co zawodowy wykładowca, to zawodowy wykładowca.

 

Wojciech Klimas (VeTi) - wypalanie normalek, to dość upierdliwa sprawa. zawsze sobie radziłem w blenderze choć nie raz trzeba było dodawać dodatkową tymczasową geometrię do lowpoly i wypalać 2x większej rozdzielczości, żeby uniknąć antyaliasingu, więc nie mogłem się jakoś przekonać do xnormal. Jak się dowiedziałem o tym cage, to teraz widzę sens i na pewno spróbuję.

 

Bydgoszcz jest dla mnie trochę za daleko (z Małopolski), żeby dojechać tam na 10 i wracać o 17, więc nie było by mnie, jak by nie baza wypadowa w Wielkopolsce, gdzie byłem z okazji "wszystkich świętych" więc się złożyło, że mogłem i bardzo się cieszę. Bydgoszcz z niczym mi się nie kojarzyła wcześniej, na prawdę z niczym, a teraz kojarzy mi się bardzo ciepło, więc można powiedzieć, że w pewnym, może i wąskim kręgu, szczuro wypromował to miasto :) (przy okazji może trochę poszerzając ten "wąski krąg")

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym, sponsorom (smyczkę z blenderowni mam, więc nie wyjechałem bez suwenira), MCK i wszystkim przybyłym. Świetna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że za jakiś tydzień, cały materiał wideo umieszczę w sieci. Jak na razie chcę chwile odpocząć i sprawdzić czy nie da się tego jakoś obrobić, aby wyciągnąć więcej. Cieszę się, że się podobało i zapraszam na następną konferencję/zlot gdziekolwiek będzie :)

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papa Pio - faktycznie, mi jakoś wypadło to z głowy, a tak kiedyś było! na konferencji 2008 był slideshow z najlepszymi pracami uczestników

zgadzam się z wypromowaniem Bydgoszczy przez szczuro, ikkiz, bo chociażby jakość sali bardzo pozytywnie zapamiętam :) (i knajpę amerykańską koło Maca ;>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności