Skocz do zawartości

Maniek32


maniek35

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Od dłuższego czasu przesiaduję na tym forum i przeglądam zawartość Waszych teczek. Naprawdę można dostać depresji jak na niskim poziomie są moje prace. Postanowiłem jednak założyć tu teczkę, i wrzucić parę swoich starszych i nowszych prac. Liczę, że możliwość czytania Waszych przeróżnych uwag i komentarzy, pomoże mi podnieść nieco poziom i zmotywuje mnie do dalszej pracy.

 

 

minipies.jpg

Edytowane przez maniek35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

siema,

 

tak po pierwsze to nie używaj miniaturek tylko wrzucaj link "forum" łatwiej się ogląda

 

wiesz nastawianie sie że twoje prace są na niskim poziomie są nikomu nie potrzebne szczególnie tobie...

 

prace masz wykończone, powiedz korzystałeś z refek?

i generalnie pokaż więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega nalezy do Grona "lubie dziergac kazdy wlosek x1000" ;)

 

Za duzo dlubiesz, mozna pokazac wlosy siersc, trawe i wiele innych rzeczy jako jedna mase i gdzie niegdzie zaznaczyc detal by dodac realizmy, ladniej sie to czyta.

 

Prosze, stary ale jary tutek:

 

http://www.cgsociety.org/index.php/CGSFeatures/CGSFeatureSpecial/tutorial_how_to_paint_realistic_hair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli malujesz ze zdjecia, to odradzam przemalowania w sposob podlozenia sobie zdjecia jako tlo. W tym byku to juz tak pojechałeś co do piksela że ło! Ustaw sobie zdjęcie obok i maluj patrząc na nie, więcej się nauczysz. Też tak robiłem kiedyś, ale skrótami tego nie obejdziesz. Obserwuj! Nie będę się powtarzać, osobiście nie lubie takiego "wylizanego" stylu. Spróbuj podziałać plamą, materią malarską, odpóść, nie zamęczaj, przy takim detalu u Ciebie w pół namalowany obraz będzie pewnie skończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmita 1.

Postanowiłem się podszkolić z rysowania postaci i stworzyć serię takich dziwolągów. Proszę o komentarze, co w nich niegra, czyli co spaprałem i na co powinienem zwrócić uwagę przy kolejnych. Nadal się uczę i dlatego każda uwaga będzie dla mnie cenna.

 

0bcy5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja uwaga:

 

jeśli chcesz się szkolić z rysowania postaci to na pewni nie tworząc dziwolągi z wyobraźni

 

najlepiej zorganizuj sobie http://www.vilppustore.com/anatomydvd.htm

ostatecznie książke też możesz, ale cytując za bardziej doświadczonym rysownikiem

"ogladając nie ucieka ci tak wiele niuansów jak w momencie gdzy tylko czytasz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia praca ma potencjał. Postawa kobiety jest bardzo naturalna, niewymuszona; ładnie operujesz kolorem i dajesz radę uchwycić niuanse tkanin. Bardzo miłe dla oka, ale są dwa momenty, które rażą. Pierwszym jest twarz. W porównaniu do reszty postaci wygląda trochę płasko, myślę że musiałbyś inaczej podejść do cieniowania. Drugą sprawą jest tło. Jest jakby wyjęte z zupełnie innej konwencji, z innej bajki co mnie w tym wypadku razi w zestawieniu z realitycznie potraktowaną kobietą. Przede wszystkim jest całkiem płaskie. O ile "ściana" za płecami jeszcze się broni, to mam wrażenie, że postać siedzi na zawieszonej linie, a nie kamieniu/parapecie/ławce... właściwie ciężko określić na czym siedzi. Cokolwiek to jest, powinno być lepiej zdefiniowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki karola-j za komentarz. Po paru dniach jak spojrzałem na ten rysunek to rzeczywiście tło i twarz strasznie rażą. Za szybko go wrzuciłem, przy następnych muszę pamiętać żeby go odłożyć na jakiś czas, i wtedy wyłapywać takie niedociągnięcia.

 

Przy okazji załączam kilka ostatnich szkiców.

szkicet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż używasz symboli, które masz mocno utrwalone w pamięci do malowania ust, czy nosów. Malujesz bardziej to co wydaje Ci się, że jest, niż rzeczywisty obiekt. Sądząc po aspiracjach, chcesz malować realistycznie dlatego uznam to za po prostu błąd, a nie świadomy zabieg. Sam często łapię się na tym, jak głowa oszukuje mnie podczas malowania np. portretu. Co pomaga? Myślenie o malowanym/rysowanym obiekcie w kontekście najprostszych brył i kształtów - często bardzo abstrakcyjnych. Czyli nie malujesz oka, a malujesz ciemny trapez (który okazuje się np. cieniem pod powieką), nie malujesz policzka, a malujesz uproszczoną płaszczyznę w formie trójkąta. To jest trochę myślenie formą, a nie słowem, podczas procesu malowania. Rysując/malując oko myślisz 'rysuję oko' - i gdzieś tam mamy zakodowane symbole, które z którymi kojarzymy oko i w momencie, w którym nasza głowa wie, że rysuje oko, tymi symbolami strasznie nam przeszkadza. Za przykład podam to jak próbowałem namalować portret - do góry nogami. Właśnie dlatego, żeby wyłączyć myślenie o określonym obiekcie w tak konkretny sposób a skupienie się na kształtach i formie. W pewnym momencie nie miałem pojęcia, czy rysuję oko, czy usta. Ale to nie miało znaczenia, a wręcz mi pomagało. Zobacz jak proste figury powstają na samym początku filmiku. I nie karzę Ci rysować do góry nogami :D To tylko eksperyment, którym pomogłem sobie udowodnić sposób w jaki sami robimy sobie pod górkę :)

 

Filmik:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :D Fryzura?

 

Pierwsza twarz, super. Widzisz, trochę analizy daje efekt :) W ostatnim sporo rzeczy poległo. Perspektywa, anatomia, walor... Kolorki za to fajne. Odnośnie rysunku twarzy, polecam mocno książkę Michaela Hamptona na temat rysunku anatomii. Masz tam bardzo łopatologicznie przekazaną ideę rysunku głowy zgodnie z proporcjami krok po kroku. Napisz na priv to się podzielę, jeśli masz ochotę.

 

A i kocia maryja... Jezu, dawno tak dobrej schizy nie widziałem. Na okładkę jakiegoś dubstepowego krążka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności