Napisano 22 Październik 201212 l Witam:) od dłuższego czasu przeglądam forum i w końcu postanowiłem założyć wątek. Rysunkiem zajmuję się już jakiś czas, od kilku miesięcy próbuję sił w digitalu, nawet udało mi się załapać na praktyki w Vinci Games przez chwilę. Wrzucam moje ostatnie wypociny oraz bardzo byłbym wdzięczny za konstruktywne zjechanie ich:) Edytowane 7 Sierpień 20159 l przez motyl
Napisano 23 Grudzień 201212 l Autor kilka ćwiczeń z refek filmowych: dwie podmalówki na bazie 3d: i pierwsza akrawelka:)
Napisano 26 Grudzień 201212 l Fajne. Krasnoludy opracowujące plan wojenny podobają mi się najbardziej bo jest story telling :) W pierwszych pracach troche nadużywasz czerni, ale potem już lepiej. W tych ćwiczonkach z refek filmowych bardzo ładnie sobie radzisz z values. W zasadzie nic tylko cisnąc dalej!
Napisano 27 Grudzień 201212 l Autor Dzięki wielkie za uwagi, pracuję nad czerniami obecnie :P Miło że ktoś w końcu odpisał. Jeszcze wrzucę jedno ćwiczenie z wczoraj
Napisano 2 Styczeń 201312 l No no no co scrollem za turlam to coraz lepiej:] tylko te podmalówki jakieś...;) dajesz dalej
Napisano 9 Marzec 201312 l Autor tak wrzucę chociaż średnio zadowolony z tych rzeczy jestem jakiś żołnierz komiks tak zupełnie for fun i zombiak
Napisano 10 Marzec 201312 l Czyli użyli w grze Twoich "testowych" obrazków i nic Ci (Wam?) nie zapłacili?
Napisano 10 Marzec 201312 l Nie używali testowych prac do niczego :D Te rendery były z gier już wydanych
Napisano 11 Marzec 201312 l Autor tak pomyślałem, że jeszcze starsze ołówkowe rzeczy wrzucę tańczący kościół :D
Napisano 1 Kwiecień 201311 l Autor bardziej skomplikowana scenka (dla mnie:)), będę bardzo wdzięczny za krytykę
Napisano 2 Kwiecień 201311 l Właściwie to nie wiem za bardzo co Ci napisać. Widzę, że pracujesz nad wszystkim nad czym powinieneś pracować. Więc trzymaj tak dalej ;3
Napisano 8 Kwiecień 201311 l Witam! To co od razu rzuciło się w oczy to brak bryłki. Coś tam próbujesz, ale generalnie bez zastanowienia. Nie określiłeś źródła światła, albo zmieniałeś je w trakcie malowania i to główna przyczyna problemu. Druga sprawa to, że nie myślisz o bryle. Pociągnąłeś linie na hełmie, przecinając go na pół, a potem przez cały tułów leci ona w tym samym miejscu. Głowa nie jest w tym samym położeniu co przód zbroi, więc idąc za ciosem "linia" też nie będzie. Poprawiłem oświetlenie i stworzyłem focal point. Zasugerowałem zmiany w perspektywie (nie, nie mówię, że teraz jest w pełni idealnie, bo nie taki jest tego cel - nakreśliłem tylko mniej/więcej). Ustawiłem Ci też nogi, które miałeś jakoś dziwnie połamane. Stopami się za dużo nie bawiłem, bo wydaje mi się, że musisz jeszcze przemyśleć ich design, który w stosunku do reszty wypada biednie. 1. Postaraj się używać większego pędzla, przechodząc do mniejszych gdy zagłębiasz się coraz bardziej w detal. 2. Wyznaczaj sobie linie perspektywiczne do takich conceptów. 3. Oświetlenie! 4. Bryłka (polecam malowanie kulek, daje dużo do myślenia i w przerwach od innych rzeczy daje dużo fun'u) Pozdrawiam i powodzenia.
Napisano 8 Kwiecień 201311 l Autor dzięki za pomoc i poświęcony czas :) Bardzo fajna inicjatywa z Waszej strony (i do tego ekspresowa!). No nic, no to do roboty..:P
Napisano 29 Kwiecień 201311 l Autor trochę Robertsona: martwe z biurka: strasznie mi kolory zjechało przy kompresji tego pierwszego... no i WIP studium Caravaggio, za bardzo się zagłębiłem w twarz Judyty, ale będę naprawiał bo wygląda źle
Napisano 5 Maj 201311 l no nawet bardzo dobre , kolorystyka i ten stajl .Fajne możesz iść w tą stronę :D
Napisano 6 Maj 201311 l ostatnie naprawdę fajne:) chętnie w jakiejś gierce zobaczyłbym tych kowbojów:)
Napisano 6 Maj 201311 l kowboje fajne :) chociaż ten drugi mógłby mieć "lepsze" dłonie tzn palce dłuższe o np jeden paliczek.
Napisano 6 Maj 201311 l Serio??!! Stary pierwszy raz widzę, że ktoś naprawdę wziął rady do serca, wyłożył to wszystko na blat, zrozumiał i wziął się za siebie. Efekt niesamowity. Gratuluje.
Napisano 7 Maj 201311 l Autor dzięki wielkie za komentarze:) bardzo mi pomógł Twój over oraz ostatnie komentarze EC w wątku Kalberosa
Napisano 7 Maj 201311 l Ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze w temacie robota bo byłem na Iron Manie i mi podpasowało. Status pisał o designie, ja skupię się na prezentacji. Tło - Białe tło ma swoje zastosowania i nie potępiam go w czambuł (zastosowanie go w pierwszym hitmanie pamiętam do dziś) ale w robocie sie nie sprawdza po prostu. Po pierwsze, jak masz ozdóbki typu lampki, które emitują światło, to białe tło tylko osłabi efekt. Po drugie, drastycznie zawęża ono Twoj wachlarz możliwości jeśli chodzi o prezentację. Ja zastosowałem poniższe rozwiązania: kontrast koloru - wybrałem barwę kontrastującą z barwą robota. Dotatkowo jest delikatny gradient od czerwieni do pomarańczy, co współgra z lampkami kontrast waloru - mój punkt na którym skupiam uwagę (głowa i bark) jest oświetlony. Dla kontrastu tło jest ciemniejsze. Również poteguje to siłę lampek. krawędzie - zróżnicowanie krawędzi może dużo dać. Porównaj sobie krawędzie między tłem a robotem na oświetlonym barku z tymi na nogach. W ten sposób skupiasz uwagę tam, gdzie chcesz. To oczywiste, że moje zainteresowanie spadało od głowy w dół, z zainteresowaniem widza będzie podobnie. Parę uwag odnośnie oświetlenia - Twój robot jest bardzo monochromatczny. Powinieneś bardziej różnicować emperaturę barw, otoczenie powinno odziaływać na kolor i walor. Nauczysz się tego na martwych naturach. Możesz sobie pojeździć próbnikiem kolorów po mojej wersji, np porównać zieleń z jednego barku który jest oświetlony z tym drugim, na który bardziej działa światło ambientowe (z tła). Podobnie z kolorem lampek. U Ciebie były pomarańczowe i tyle. U mnie żarówki są niemal białe a im dalej od nich to barwa się zmienia, przechodząc delikatnie przez żółć do pomarańczy, ale światło czyta się jako pomarańczowe. Różnica jest taka, że bardziej wygląda na emitujące światło. Tło tu też gra sporą rolę. Odnośnie samego designu to już mi sie nie chciało za dużo bawić, ale przydałoby sie trochę to zróżnicować, bo na całej powierzchni robot jest pokryty tym samym walorem, tym samym kolorem, tym samym materiałem i robi sie bardzo nudno. Zróżnicowałem to tak troszeczkę, dodając kilka ciemnych kształtów, zaczątki innych kolorów (ciemnozielony) i materiałów (rysy) ale to jedynie początek, możnaby zrobić o wiele ciekawiej. Zrobiłeś jeden krok dodając żółte paski. Ja zrobiłem drugi, ale przydałby się trzeci, czwarty, piąty... Powodzenia w dalszym rozwoju! Pozdro
Napisano 7 Maj 201311 l Wszystko racja i jest boost robota i kawał obiektywnej wiedzy, rozdzieliłbym tylko temat sprzedania pomysłu na koncept robota, a jego roboczą wersję dla trójwymiarowca, który ma wykonać takiego. Najlepiej gdyby była możliwość wykonania właśnie takich dwóch wersji. W 1 kolor lokalny dominuje wystarczy pobrać pipetą, wszystko widać jak na dłoni itd, a w drugiej mamy go jak działa z klimatem itd, Świetny wątek się zrobił, a te roboty razem fajnie wyglądają.
Napisano 7 Maj 201311 l Nie no, wiadomo, że jakby ktoś miał później rzeźbić te nogi na podstawie obrazka to zrobiłbym je "troche" inaczej. ;] Ale chciałem poruszyć temat tła bo były już 3 obrazki z białym, chciałem przypomnieć, że są inne opcje.
Napisano 7 Maj 201311 l EC- Przy okazji poruszyłeś kilka fundamentalnych zagadnień. Za co dziękowałem. Warto myślę zdawać sobie sprawę jakimi środkami się gra i co one dają, żeby nam motyl nie odfrunął.
Napisano 7 Maj 201311 l Autor uau! ale fajnie zadziałałeś tym tłem rysami i kolorem, kurde.. no nic, wdzięczny jestem przepotwornie i pędzę dokształcać się:)
Napisano 7 Maj 201311 l to ja z racji tego że jestem znany z dealowania sznureczkami zapodam taki link. polecam przy kolejnej pracy ten sposób http://texahol.blogspot.com/2012/09/12-step-program.html zdrówko
Napisano 7 Maj 201311 l Autor dzięki Coyote, nie widziałem nigdy takiej metody:P martwa bez lokowania produktu mam taki problem.. po wyjściu z photoshopa do jpg obrazek blaknie, jakby przy kompresji po saturacji pojechał, wie ktoś czego to kwestia?
Napisano 8 Maj 201311 l dzięki Coyote, nie widziałem nigdy takiej metody:P kwestia troche po czytania o 3d i o tak zwanych "render passach" fajny sposób dla ludzi którzy lubią swoje problemy rozdzielac na czynniki pierwsze i do nauki :) mam taki problem.. po wyjściu z photoshopa do jpg obrazek blaknie, jakby przy kompresji po saturacji pojechał, wie ktoś czego to kwestia? kwestia tego jakie masz wyświetlanie w photoshopie pogmeraj w opcjach kolorów/kalibracji w shopie w shopie wyświetla ci kolory z programu a jak juz zapiszesz masz kolory "monitor colors"
Napisano 8 Maj 201311 l Motyl leciii.. aż miło popatrzeć :) Świetny progres w ostatnim czasie. BRAWO :)
Napisano 27 Maj 201311 l Autor dzięki wielkie:) ilustracja do bajek lema, na studia. Ktoś pomoże jak to pociągnąć dalej?
Napisano 30 Maj 201311 l Zamierzasz polecieć później w kolorze, czy zostaje walor? Mnie Lem zawsze kojarzył się właśnie z walorem nie wiedzieć czemu xD
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto