Jump to content

Program się wylącza..


bogdans85

Recommended Posts

Zrobiłem model w zbrushu,wyeksportowałem mapy i model, zaimportowałem do blendera.Chciałem go tu wyrenderować i wogóle ale w trakcie pracy program się wyłącza.W ustawieniach patrzałem ale nie znalazłem nic ciekawego.Mam spory dysk i kompa tez niezłego.Może ktoś wie o co chodzi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak sobie radzi Blender z gęstszymi siatkami, ale skoro tam jest jakiś sculpt upchnięty to jakoś musi sobie radzić - ale na pewno lepiej sobie radzi z zagęszczanymi przez siebie siatkami niż z obiektami, które są gęste i które importujesz z innego softa. Może Zjedź do niższego poziomu czy pojedź ogólnie retopologię i pobaw się albo normalkami/displacementem?

Link to comment
Share on other sites

a do jakiego formatu wyeksportowałeś?

Można by sprawdzić, czy to wina formatu, eksportując jakąś zwykłą kulkę i spróbować ją zaciągnąć do blendera. jak się wywali, to wina formatu, jak nie, to musisz poszukać co tak na prawdę w tym pliku wywala blendera. czy za dużo geometrii, czy jakiś modyfikator, jakaś specyficzna właściwość ...

 

Ale najpierw zobacz coś trywialnego, bo może trzeba wykombinować jakiś inny format pliku, żeby obejść problem.

Link to comment
Share on other sites

Wyeksportowałem normalnie obj ze zbrusha a mapy to tiffy.Spróbuję przerobić je na inny format,chociaż wątpie,ze to coś da.Aniu włączyłem to okno ale jak chciałem wyrenderować to po prostu zaczyna i nagle program się wyłącza i dopiero później wyskakuje ikona ten tam,że moge wysłać raport błędów..

Link to comment
Share on other sites

U mnie podobne sytuacje zdarzały się losowo ale jednak przy sporych scenach, gdzie głównym obciążeniem była chyba geometryczna trawa. Działo się dokładnie to samo jak opisujesz - klik na render i nagle Blender znika.

 

Radziłem sobie w prosty sposób - ukrywałem wszystkie (albo największe) obiekty tuż przed renderingiem przy pomocy klawisza "H".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy