Jump to content

V-ray - światło


LaCrimosa

Recommended Posts

Witam, temat pewnie banalny ale nie mogę uzyskać takiego efektu, jaki bym chciał. Chodzi o to, że materiał przezierny nie przepuszcza światła, tzn. patrząc na element widać, że jest prześwietlany ale światło nie pada na płaszczyznę poniżej, przez co jest wrażenie, że materiał jest nieprzezierny. Jaki może być tego przyczyna? Światło standard omni, materiał zwykłe V-ray material z ustawioną refrakcją niemal na max. Reflection/refraction w zakładce V-raya Global switches włączony

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 16
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale to nie chodzi o szybę drzwi, tylko o pergolę (czyli ten daszek właśnie, a właściwie belki pomiędzy którymi rozpięty jest przezierny materiał). Światło świeci z góry, na dole daszku widać, że prześwietla a na taras i ścianę cień od belek nie pada (powinny być paski). Jak ukryję te tkaninę i zrobię render to ładne paski od samych desek mi wychodzą a potem tak jaki dach normalny tam był.

Link to comment
Share on other sites

Nie działa niestety :( Czy ktoś ewentualnie mógłby mi zrobić zrzutkę z takiej prostej scenki, gdzie są tylko 2 elementy szyba rzucająca częściowy cień i płaszczyzna i screena ustawień materiału, światła i ewentualnie konsolki renderera? Byłbym bardzo wdzięczny

 

- - - Połączono posty - - -

 

@ ptaszek

 

Szyba grubość 0,5 cm nadana Shellem

 

@pressenter

 

Shadow Map, bo ten cień ma zdecydowanie lepszą jakość, nie jest taki twardy

Link to comment
Share on other sites

A po co w ogóle stosujesz tutaj światło typu omni przy zastosowaniu vraysun i vrayhdri nie powinno być żadnych problemów bo podejrzewam że chodzi ci o taki efekt, w załączniku masz ustawianie materiału użytego na dachu. co do ustawień to wrzuć swoja scena na jakiś serwer to pewnie ktoś ci poprawi ustawienia rendera :)

Edited by shadowsexpe
Link to comment
Share on other sites

@shadowsexpe - wielkie dzięki za podpowiedzi :) No właśnie o coś takiego mi chodziło

 

Muszę popróbować na jakiejś prostszej scenie ustawienia cieni, bo nie udało mi się osiągnąć takiego efektu jak chciałem przy użyciu własnych ustawień na zwykłym VrayMaterial. Cały czas szyba, mimo, że była przezierna dawała cień 100% i nie mam pojęcia dlaczego (ustawienia refract nic nie zmieniają). Na chwilę obecną obszedłem to na szybko dając gotowy materiał z biblioteki i jest tak jak powinno.

 

Pytanie mam tylko inne - ten materiał, który wstawiłem w viewporcie jest nieprzezierny a na renderze wychodzi przezroczysty. Czy w takim przypadku da się ustawiać stopień przezierności tego materiału? Bo refract jest 0 a efekt na renderze taki jakby było z 85% (mapy z materiału w reflect na 100% i w opacity na 100%). Materiał nazywa się Architectural Glass DRR ze strony vray materials.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy