Skocz do zawartości

Monitor 24 dla GRAFIKA 3D Eizo FlexScan EV2436W-FS


floo

Rekomendowane odpowiedzi

@ptaszek bierz spokojnie 24. Od czasu zmiany monitora nie wiem co to zmęczenie oczu. Teraz już wiem co znaczy wypalarka, jak porównam mój poprzedni monitor z Eizo. Jedynym minusem jest smużenie przy szybkich ruchach, ale skoro ma być głównie do grafiki to w sam raz.

Daj znać po testach jakie są twoje wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki Panowie.. nie wiem co z tego wyjdzie bo Zona naciska, zebym brac Apple Cinema Display 24 :/ Mamy malo miejsca, a wizja dodatkowych kabli, kamerki, glosnikow itp. jest malo optymistyczna i troche musze jej przyznac racje. Pomijajac problemy z plamami i glossy, mial ktos okazje pracowac na ACD dluzej? Az tak zle jest? :(

 

edit: W razie czego zupelnie zrezygnuje z kamerki i glosnikow :) i upre sie na to EIZO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że liniowość i kolor nie są najważniejsze to można brać ACD. Ale tylko jeżeli priorytetowe są dodatki multimedialne no i design (tu EIZO może się schować). Jeżeli ważniejsza jest cena - to wybrać coś z nowych EV - tu regulacja jasności jest najlepsza w branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że liniowość i kolor nie są najważniejsze to można brać ACD. Ale tylko jeżeli priorytetowe są dodatki multimedialne no i design (tu EIZO może się schować). Jeżeli ważniejsza jest cena - to wybrać coś z nowych EV - tu regulacja jasności jest najlepsza w branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się jakiś czas temu z użytkownikiem FLOO pisząc że gdy kupię monitor zamieszczę tutaj od siebie opinię. Na monitor troszkę poczekałem jednak nie wymienię tutaj nazwy firmy która postanowiła zagrać sobie ze mną w ciuciu babkę, z pewnością kto szuka eizo na nią trafi. Tak więc po długim czasie oczekiwania i nerwów z opóźnieniami oraz czy w ogóle dostanę co dostanę. Polecam sprawdzać na opineo opinie o sklepach zanim coś się zamówi ja tego nie zrobiłem...

 

Do rzeczy.

Model: Jak w temacie EV 2436W

Monitor przyszedł z rozszerzoną gwarancją na 5 lat.

Kolory hmm pierwsze zaskoczenie jest takie że mój lapek całkiem nieźle je odwzorowywał. Nazwę to subtelnymi różnicami jeżeli chodzi o barwę na potrzeby cyfrowe. Co do druku nie wiem nie zajmuje się tym.

Przeglądanie internetu: zdecydowanie ustrojstwo za duże. Forum elektroda czyta się tragicznie przez cały ekran.

Praca z NetBeans-em: Zdecydowanie więcej miejsca widać sporo linii kodu, gdy potrzeba jest miejsce by przedzielić ekran i otworzyć 2 pliki.

Praca z Photoshop-em: Również wygodna, widzimy wiele warstw oraz całkiem spory obszar roboczy.

Praca w 3d: brak danych.

Praca z tekstem MS OFFICE: Dużo szarej pustej, zimnej jak kosmos przestrzeni ;)

Praca z pulpitem: modlę się by sprzątać na pulpicie... ;)

Rozrywka Gry: jak to gry zmienisz rozdzielczość na 16:9 + tryb "normal" i się ekran ładnie dopasuje.

Rozrywka Filmy: Cóż mieszane odczucia. Z jednej strony wyraźne z drugiej koniecznie w HD inaczej lipia ;D.

 

Tryb NORMAL a moja praca.

Dla mnie 24 okazał się chwilowo zbyt duży nawet jak na pracę więc zjechałem z rozdzielczości oraz ustawiłem tryb na NORMAL dzięki temu mam 3 cm-rową ramkę wokół pulpitu ale też da się pracować z internetem.

 

Problemy. Ramka się bardzo brudzi ;). Oraz gabarytowo dość spory. Delikatna obudowa od góry więc lepiej nie naciskać tam by opuścić monitor.

 

EIZO bardzo niesłusznie założył że nie warto wypuszczać monitora 22" o plamce 0.270 (taka tak?) ja bym kupił ;D

 

Z mojej oceny dla programisty oraz grafika 2D i osoby kochającej internet polecił bym 22" x 2 lub nawet x1. Niż 24"

 

Z monitora jestem zadowolony gdyby nie powyższe przemyślenia może dozbieram a ten sprzedam.

Co do oczu jeszcze nie wiem czy bolą czy nie ;) Faktem jest że ładnie przyciemnia. Może nie do zera jak wszyscy piszą ale z całą pewnością nie da się już wiele zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 za duzy? Mysle, ze po miesiacu zmienisz zdanie:)

Spory to jest 30";) Tam to dopiero jest kosmos 2560x1600

 

ps. Osobiscie uwazam, ze gloryfikowane jakosci obrazu EIZO jest nieco na wyrost. Wiele "zwyklych" monitorow swieci tak samo. W firmie w ktorej jakis czas temu pracowalem bylo bardzo duzo monitorow tej marki, i wlasciwie nigdy nie mialem wrazenia, ze posiadaja one jakis szczegolnie dobry obraz. Ot zwykle pudlo jak wiele innych na rynku.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca z tekstem MS OFFICE: Dużo szarej pustej, zimnej jak kosmos przestrzeni ;)

 

Ustaw 2 strony obok siebie. Ja nie wyswobadzam sobie teraz formatowania teksu inaczej, i tak jak piszą inni: przywykniesz do wielkości, a po jakimś czasie zacznie Ci brakować miejsca.

 

 

Co do szerokości przeglądania internetu: zwęź sobie okno przeglądarki, zwiększy to tez szybkość przeskakiwania miedzy oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja opinia po przejściu z laptopa więc nic dziwnego że jest wielki. Co do samej recenzji ważne było dla mnie zwrócenie uwagi na miejsca w których taki sprzęt chcemy nabyć. Inna kwestia że nie lubię zmian, cóż przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. 2 karty w office to takie dziwne :D Co do przeglądarki tak właśnie robię ale nie jest to dla mnie komfortowe (a przynajmniej nie na dzień dzisiejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności