Skocz do zawartości

no... teczka no... 2D teczka


asdaq

Rekomendowane odpowiedzi

Z miliona powodów dla których powstają teczki 2D.

 

I od razu:

 

20 min dzisiejszego poranka przed wyjściem do roboty - siedział mi w głowie taki ktoś i trzeba go było wypuścić.

 

concepttroll1.jpg

 

concepttroll.jpg

 

Pozdrawiam,

AQ

Edytowane przez asdaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie ołówek masz 1mln x lepszy niż te malarskie... może skanuj i na tym maluj zachowując fakturkę. No i może więcej rodzajów pędzli niech pójdzie w ruch funkcja przezroczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy tawerny - szkic skończony, zostało cieniowanie.

 

innwip3.jpg

 

innwip5.jpg

 

innwip4.jpg

 

@SunRider: dzięki, masz rację pisząc o tym co przede mną. Walczę, ale początki jak to początki: trudne i bolesne. I tak, działam na tablecie.

 

Pozdrawiam,

AQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jet

 

czas: 25 min

 

quickjet.jpg

 

Idę na spacer, bo mi się oczy gotują. Wrócę i jadę dalej.

 

P.S. zajrzyjcie na koniec poprzedniej strony, pocę się nad malowaniem i przyda mi się komentarz.

Edytowane przez asdaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ panRebonka

Dzięki za komentarz, jak płasko to płasko. Widać zbyt delikatnie próbowałem to zrobić. Następny będzie wyraźniejszy.

 

A ja prę dalej:

Dłubię zestaw konturów pojazdów, z którego wybiorę co pociągnąć dalej. Wrzucę dziś wieczorem, a pomiędzy konceptami takie coś mi się narysowało:

 

flagk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza praca jest bardzo klimatyczna, ma się wrażenie "czegoś" takiego. Choć na takim etapie to i tak robi wrażenie, wydaje mi się że dolna część nosa jest trochę za duża. Jak masz apdejta do wrzucaj, chętnie zobaczę.

 

Tawerna trochę jakby się rozchodziła na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MacOG:

Dzięki. Pierwsza praca - czyli rogaty kolega, tak? Czy będzie ciąg dalszy to nie wiem. Podstawy malowania muszę ogarnąć zanim będę się rzucał na takie tematy. Boleśnie się o tym przekonałem.

A co do tawerny to skarpa z prawej strony jest niepotrzebna. Miał być brzeg jeziora, ale odpuściłem i zostało tylko coś co sprawia wrażenie nadsputej perspektywy. Nauczka na przyszłość.

 

Pozdrawiam,

AQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

 

Concepty pojazdów, jeden z nich będzie dłubany dalej, jeszce nie wiem który:

 

conceptsn.jpg

 

Dalej garść rysunków ze szkicownika (rysowane w pociągu, więc trochę się to wszystko telepało):

No i przepraszam za jakość - htc quietly kruca brilliant wildfire...

 

imag0218tv.jpg

 

imag0217o.jpg

 

imag0216yu.jpg

 

imag0215ud.jpg

 

A na koniec skan szkiców ze zdjęć:

 

africanbullcleaned.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne szkice, chłopak na Vespie wygląda cool :) linię trochę mało precyzyjne, chyba rysowałeś go na małym formacie. Drugi oraz trzeci też niczego sobie, chociaż dodałbym trochę więcej cienia za tą postacią siedzącą za ławą, jest to sędzia? Trzecia chyba najbardziej mi się spodobała, twarz, nakrycie, postawa, jedynie co trochę boli to te "ponczo". Sprawia wrażenie płytkiego, powinieneś bardziej dobrać bryłę, i nie tak mocno akcentować.

Woły są chyba najlepszą pracą, bo są proste.

 

To tyle, asdaq, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewichan:

Po weekendzie wracam do tych conceptów, wybiorę jeden i nad nim dalej popracuje. Na razie wypad do stolicy.

 

@MacOG

Dzięki. Te szkice były robione na kolanie w pociągu. Precyzja kończyła się na trafieniu do właściwego przedziału.

Pracuję nad panowaniem nad liniami, jak się rozpędzę i zapomnę to bezmyślnie piłuję każdą krechę.

 

Woły były dłubane ze zdjęć już na spokojnie przy biurku, z niebieskim podrysem, więc udało się nie narobić bałaganu.

Tylko nie mogę wypracować metody skanu szkiców żeby sensownie wyglądały.

 

ciąg dalszy po weekendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę dalej:

 

Na początek kilka chwil z pose maniacs, 60 sekund na sztukę.

 

sketch20130312.jpg

 

Potem walka z malowaniem na żywo. Bolesne, ale jest lepiej niż bywało wcześniej.

 

sketch201303122.jpg

 

I apdejt pracy "Nap" którą tutaj będę kontynuwował. Temat zaczął się

tutaj

 

napwip4.jpg

 

Pozdrawiam,

AQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka podejść do martwych, ale tak żałośnie to wygląda, że nie wrzucam tylko robię kolejne podejścia.

 

Wrzucam natomiast:

Efekt studiów anatomii głowy i kolejne podejście do malowania. Nie umiem płynnie przejść do blendowania kolorów. Co nie zrobię wychodzi papka.

 

headrn.jpg

 

I koncepty sklepiku z miksturami. Widać na nich jak się czlowiek rozkręca w trakcie rysowania.

1.

magicshop1rough.jpg

magicshop1.jpg

 

 

2.

magicshop2rough.jpg

magicshop2h.jpg

 

3.

magicshop3rough.jpg

magicshop3.jpg

 

Komentarze mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa praca:

 

"War room"

 

Rough:

 

warroomwip1.jpg

 

Początek konturu:

 

warroomwip2.jpg

 

I kolejne podejście do waloru:

 

krok pierwszy

 

valueexcercise1.jpg

 

i drugi

 

valueexcercise2.jpg

 

Jest lepiej. Niewiele, ale jest.

Perspektywa się wali, wiem. Rysowałem to zaraz po "war-room-ie" i miałem dość pilnowania linii, musiałem od tego odpocząć. No i wybaczcie durne kadrowanie.

 

Komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne wychodzą Ci te linearty, zostałem zainteresowany conceptem: "Rough:" - czekam z niecierpliwością na jego wykończenie :)

W #29 1szy domek fajnie się prezentuje, podobają mi się Twoje luźne szkice, polecam robić rzuty pod różnymi kontami, co by nie popadać w stereotypy i pracować nad persp. Kolejne podejście do waloru ma krzywoproste ściany? czy to ja mam skośne oko ? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PeterK: Dzięki za komentarz. "War-room" będę kontynuował, jak tylko będę w zasięgu tabletu. A perspektywa w walorze jest pogięta jak diabli, wiem.

 

Znowu w rozjazdach, więc układam właśnie martwą którą narysuje ołówkiem. A tymczasem szkice z pociągu:

wariat na rozgrzewkę:

imag0247qe.jpg

 

danie główne: pół orka -(pół, bo do drugiej połówki nie było się jak złożyć na fotelu)

imag0246t.jpg

 

i na koniec:

imag0248bo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wstyd z takimi pracami patrząc na teczki innych. Jadę dalej z nadzieją, że okres wstydu kiedyś minie.

 

1. Walka z walorem, głowa rysowana z... głowy.

 

Szkic:

head1y.jpg

 

i walor:

 

headov.jpg

 

2. i coś szybkiego dla rozluźnienia:

"Hero"

herosc.jpg

 

Komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok minął odkąd coś tu wrzuciłem.

 

Zahaczyłem się przy grze - pomagam w 2D i 3D.

Poniżej wstępne koncepty - pokazuję bo założenia całości się zmieniły i te pomysły wylądowały w szufladzie.

 

złośliwy stwór:

 

kQcB4rr.jpg

 

Hefajstos

LeEk28j.jpg

 

Meduza:

ESVB5sR.jpg

 

Proces zazwyczaj taki sam: mniej lub bardziej dokładny szkic ołówkiem. Skan, linie i kolory.

Nieśmiało próbuję zamalowywać linie, ale jak przestaję je widzieć to tracę kontrolę nad bryłą i światłem.

 

Komentarze mile widziane.

 

AQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności