Skocz do zawartości

Prośba o opinię nt. portfolio


Pawlito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Założyłem sobie taką galerię, a teraz postanowiłem zaryzykować i zasięgnąć Waszej opinii. Co Wy o tym sądzicie?To jest pierwsza tego typu moja inicjatywa więc nie mam bladego pojęcia jakie to jest w odbiorze i stąd moja prośba.:)

 

http://pawlito.weebly.com/

 

Będę chciał zaprezentować swoje prace potencjalnym pracodawcom, i byłybym wdzięczny gdybyście wypowiedzieli się czy to jest, jak to się mówi, "do przyjęcia". Opis na stronie wykonałem angielszczyną jaką znam jeszcze ze szkoły średniej i jeżeli jest dużo kwiatków, nie ma problemu z przerobieniem na język ojczysty.;) Zresztą nie wiem czy angielski opis jest dobrym pomysłem i zastanawiam się czy nie zrobić tego po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Poruszanie się po stronce łatwe i intuicyjne, layout nie zepsuty zbędnym badziewiem, ogólnie schludnie i miło dla oka ale szału nie ma. Auta wyglądają zacnie, widziałem gorsze i lepsze ale nie siedzę w tym za bardzo. Na razie pustawo ale lepiej dać kilka dobrych prac niż kilkanaście średnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wejściu do Galerii denerwuje strasznie automatyczny pokaz slajdów każdego auta. Chyba lepiej by było załadować pojedynczy render do każdego samochodu, a na dole zostawić miniaturki tak jak są, z możliwością kliknięcia i powiększenia ich w głownym widoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siwy: Miło mi, i takie też było założenie aby wybrać co lepsze prace i w miarę postępów później uzupełniać galerię.

@Valerius1990: Sposób o którym mówisz był początkowo. Później postawiłem się w roli osoby która ma rutynowe podejście, czyli wchodzi, przewija stronę i idzie dalej. To miał być sposób na zatrzymanie kogoś na dłużej - wydłużę w takim razie czasy trwania slajdów, mimio to z pomysłu całkiem nie zrezygnuję bo chcę żeby stronka "żyła".

@pressenter: I nie wiem, co jest przyczyną. Zauważyłem ten problem, bo wrzucałem lekkie jotpegi.

 

I jeszcze raz wszytkim: dziękuję dziękuję dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktoś napisał wyżej że jest schludnie, trochę za schludnie moim zdaniem. Nie jestem zwolennikiem "oczoje...ch" stron ale parę detali, subtelnych ozdobników, powinieneś umieścić. Kolorystyka odrzuca, odcienie szarości przytłaczają. Wprowadź jeden dodatkowy kolor kontrastowy, mały element w logo, jeden wyraz w napisie wymyśl. Lakiery samochodów słabe. wyglądają jak plastik, lub świecą się jak.... Strona tytułowa - model ok ale znowu lakier to jakaś pomyłka - szary, dla sportowego samochodu ?!!! , światła na asfalcie w ostrym słońcu ?

Na szybko, coś w tym guście.

[ATTACH=CONFIG]89586[/ATTACH]

Edytowane przez Idaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób o którym mówisz był początkowo. Później postawiłem się w roli osoby która ma rutynowe podejście, czyli wchodzi, przewija stronę i idzie dalej. To miał być sposób na zatrzymanie kogoś na dłużej - wydłużę w takim razie czasy trwania slajdów, mimio to z pomysłu całkiem nie zrezygnuję bo chcę żeby stronka "żyła".

 

Pomysł jest dobry, tylko że skutkuje zamulaniem łącza niestety. Automatyczna zmiana slajdów sprawia że galeria bardzo długo się ładuje. Po załadowaniu screenu z pierwszego renderu ładuje się 2 itd, i zanim wyrenderuje się ostatni już następuje zmiana pierwszego.

pressenter ma tutaj rację, po dodaniu następnych modeli problem będzie coraz większy.

 

Co do reszty jest całkiem dobra i miła dla oka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf ma rację - popracuj nad samymi renderami. Co stronka jest spoko, ale główny punkt programu czyli auta bardzo przeciętne. No i może coś zrób oprócz samochodów. Żeby jakaś różnorodność była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz pracy jako modeler to dodaj siatki, claye (ale takie połyskliwe) i zbliżenia na detale, ale takie żeby można było się nimi chwalić np. idelanie odwzorowany znaczek ferrari, czy skomplikowaną i pełną detali tylną lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Więc tak, sam temat renderów i prac jako takich które juz zamieściłem uważam za zakończony. Napewno pojawią się nowe prace i na bank będą lepsze od już zaprezentowanych. Mówiąc nieskromnie, uważam że w samej galerii widać progres, prace zamieściłem chronologicznie. Co do różnorodnej tematyki i obecnego braku różnorodności, teraz mogę jedynie zapewnić że to się zmieni. Chcę żeby kiedyś samochód mógł poprowadzić kierowca, ale marzy mi się też stworzenie postaci oderwanej od tematyki moto. Już nad tym pracuję i mam pewne, sądzę że niezłe, pomysły, ale na efekty trzeba będzie poczekać.

 

Z ostatnich zmian to przeredagowanie treści na język ojczysty i powrót do statycznych galerii. Czy według Was teraz wyłączony autoplay w galeriach spowodował skrócenie czasu ładowania się strony?

 

Edit: @pecet: Na takie zbliżenia o jakich mówisz będę musiał poczekać na lepszy sprzęt, ale dodam chyba jeszcze zakładkę z obrazkami z wipów które wrzucałem na forum. BTW Przejrzałem sobie Twoje pf, inspirujące ;)

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, stronka fajna. Zauważ, że czcionka się wysypuje na polskich znakach, więc musisz chyba ją zmienić. Możesz napisac, z którego szablonu korzystałeś, jak bardzo go modyfikowałeś i czy musiałeś grzebać w kodzie? Serwis do robienia stronek mi odpowiada, jest dużo możliwości ustawiania galerii, ale szablony są trochę "surowe" :P

Acha, masz tam możliwość dania numerków zamiast miniaturek, więc może to chyba jeszcze bardziej skrócić czas ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace zamieściłem chronologicznie.

 

zamiesc prace w odwrotnej kolejnosci, na gorze najnowsze/najlepsze. Jak ktos wchodzi na folio to jest duza szansza ze zobaczy tylko kilka pierwszych obrazkow, jak beda marne to stwierdzi ze nie warto patrzec dalej.

 

Jeszcze jedna uwaga co do tesktu. Jesli szukasz pracy, warto by bylo gdzies napisac na stronie ze jestes otwarty na zlecenia/oferty pracy.

 

pozdrawiam

 

edit:

Zauważ, że czcionka się wysypuje na polskich znakach

 

u mnie polskie znaki wygladają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Aglo: Wybrałem szablon i spersonalizowałem pod swój użytek, w kodzie nie grzebałem, ale edytor html też jest. Strona nie jest uciążliwa w stworzeniu, korzysta z edytora drag&drop. Sprawnie stworzyłem galerię mimo że jest to moje pierwsze takie przedsięwzięcie. Mi się literki pisane z altem nie rozłażą, sprawdzałem pod Explorerem i Firefoxem. Slideshow można wykonać z miniaturkami ulokowanymi powyżej, ponizej, z prawej strony, bez miniatur, i tak jak pytasz - też.

 

@mirach: Tak też uczyniłem :) Masz na myśli kolejność galerii? Bo jeżeli tak, to na górze są najnowsze. Chyba że chodzi Ci o obrazki w danej galerii, mozna je przestawić. Trafna uwaga z tą informacją o poszukiwaniu pracy.

 

Pilotażowo dorzuciłem dział z Wipami, wg Was to dobry pomysł?

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIP - work in progress, a nie WIPY - do poprawienia. Jeśli strona, artysta interesujący to im więcej materiału tym lepiej, aczkolwiek headhunterzy zwracają bardziej uwagę na to co już wykonałeś no i jak wykonałeś, jaki skill obecnie reprezentujesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności