Jump to content

Tygodniowy Speed Modeling #77


Recommended Posts

Na upartego to mozna tak ustawic viewport w blenderze, pytanie tylko czy matcapy sa dopuszczalne. Szwadron z tym helmem sie troche pospieszyles bo to mial byc temat na nastepny tydzien ^_^

Link to post
Share on other sites

Chasdiel w Zibraszu też można modelować :P nawet jeśli był tu użyty zb, to pracę Szwadron'a można zaliczyć jako robotę wykonaną w dowolnym sofcie, tak jak jest w regulaminie, jeżeli tylko połączy dwa obrazki w jeden zawierający siatkę i screeny z viewportu.

Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko w shadowbox dana osoba wszystko robiła. Chyba, że masz na myśli jakieś funkcje Zbrusha, których nie znam, bądź których nie utożsamiam z modelowaniem (retopologii wyrzeźbionego modelu nie uznałbym za modelowanie). Co miałeś Indian an myśli?

 

Znając życie zaraz się znajdzie kilka osób, które stwierdzi, że do TSM należałoby podpiąć Zbrusha.

Link to post
Share on other sites

Tak rozumując nie powinno się klasyfikować prac ludzi którzy wymiatają, bo.... mogą zrobić wszystko w jakimkolwiek sofcie, a inni nie, więc to niesprawiedliwe.

 

Shadowbox w ZB, to jak robienie ze splajnów w maxie, nie ma tam super bajerów, które zrobią wszystko za ciebie.

W zibraszu można zrobić wszystko, w maxie można zrobić wszystko, kwestia kto siedzi za komputerem. Nie spotkałem się z softem, który zrobi wszystko za ciebie :/ Fakt jest że nie znam specjalnie dużo programów do grafiki, więc może coś pominąłem.

 

Podpięcie zibrasza do tsm to jakaś opcja żeby kilka osób nauczyło się tego softu :) tss dawno temu umarł a to była by szansa żeby wbić mu strzykawkę z adrenaliną w serce :)

 

 

s.

Link to post
Share on other sites

Pytanie postawione przez rice wciąż pozostaje bez odpowiedzi - a jest ono moim zdaniem bardzo istotne. Przyzwolenie na wykorzystanie matcapów tworzy precedens, który może pociągnąć za sobą dalsze odstępstwa od ogólnie przyjętych konwenansów (bo zważywszy na swobodę interpretacji faktów, trudno jest je nazywać regułami). Jeżeli przyjmiemy, że matcapy są dozwolone, to dlaczego ktoś miałby się ograniczać jedynie do wykorzystania jednego, skoro posiadając ich całą bibliotekę jest w stanie błyskawicznie zwiększyć wartość wizualną swojej pracy, vide:

 

zbrushdocument1p.jpg

 

Druga kontrowersja związana jest z użyciem kompozycji z wielu screenshotów. Zarówno ja, jaki i rice, wykonaliśmy proste zrzutu viewporta, nie dokonując zmiany rozmiaru uzyskanego obrazu. W przypadku pracy Szwadrona, mamy do czynienia z kompozycją 9 zrzutów, które zostały znacząco zeskalowane, aby można było z nich uzyskać pojedynczy obraz. Jak wiadomo zmniejszenie rozmiarów obrazu wiąże się z wystąpieniem anti-aliasingu, który może nie jest najdobitniej widoczny we wszystkich elementach pracy Szwadrona ale jednak jest, a którego brakuje w pozostałych pracach (również z poprzednich edycji). Oto przykład (porównajcie ten zrzut do tego z poprzedniego akapitu):

 

zbrushdocument2.jpg

 

Na koniec pragnę zaznaczyć, że nie kieruję mojej krytyki personalnie wobec Szwadrona. Chcę jedynie zwrócić uwagę animatorów eventu na szereg kontrowersji, które w przyszłości mogą zaowocować dalszymi odstępstwami od przyjętych zasad. Jednocześnie zdając sobie sprawę, że moja praca może być oceniana przez pryzmat niniejszej wypowiedzi, chcę poinformować, że rezygnuję z udziału w bieżącej edycji konkursu, pozostawiając mądrzejszych od siebie z kwestiami proceduralnymi do rozstrzygnięcia.

Wiem, że to tylko zabawa, ale nawet nią powinny kierować jasne reguły.

 

---------------------------------------------------------------------

 

pytanie poza tematem, dreamlovekit, ja trzymać taką rękojeść miecza? :D

 

W ręce. Nie uważam, żeby elementy obramowania, biegnące wzdłuż rękojeści w jakiś znaczący sposób miały utrudniać posługiwanie się mieczem. Szczególnie w przypadku wirtualnej postaci.

Link to post
Share on other sites
Nie uważam, żeby elementy obramowania, biegnące wzdłuż rękojeści w jakiś znaczący sposób miały utrudniać posługiwanie się mieczem

 

Hmm... porównałbym te ramki to spodni, które się wrzynają w dupe ;) nie mówiąc o tym co by się czuło przy parowaniu mieczem.(tak nie wiem do końca Cię wyczuć, więc jakby co to jest to żartem powiedziane aczkolwiek walczyć to by się tym nie dało).

 

Właśnie się zabieram za pracę, więc wrzucę jeszcze dzisiaj screeny do tego postu :)

Link to post
Share on other sites

W ręce. Nie uważam, żeby elementy obramowania, biegnące wzdłuż rękojeści w jakiś znaczący sposób miały utrudniać posługiwanie się mieczem. Szczególnie w przypadku wirtualnej postaci.

 

Ale nie mówię że mi się nie podoba :P Biorąc pod uwagę że to ma być broń fantasy czyli mało użyteczna i bardzo efektowna broń można zaakceptować ale w prawdziwym życiu blok takim mieczem byłby bardzo bolesny dla dłoni, a i wogle nie wiadomo czy by do bloku doszło bo spocona dłoń z taką rękojeścią ładnie by się wyślizgiwała :D

Link to post
Share on other sites

Pierwsza praca która wyszła poza mój komputer :) Tak wiem że ostrze aż kłuje w oczy ale chciałem zmieścić się w czasie. Proszę o nieumieszczanie w ankiecie bo to tylko tak żeby poćwiczyć modelowanie(a tego jeszcze dużo przedemną)

 

 

mieczz.jpg[/url]

Link to post
Share on other sites

Widzę, że temat znowu powraca...

Kiedyś był pomysł, żeby wrzucić TSM do osobnego podforum i przykleić ogólne zasady dla każdej edycji.

 

Więc skoro to mój temat, pozwolę sobie dopowiedzieć co nieco.

Zbrush raczej odpada, bo tak jak powiedział Indian, dla Zbrusha jest osobny SpeedSculpting. Chociaż ja nie znam zbrusha na tyle i jak ktoś się uprze, że modelował, a nie rzeźbił, to ok, w końcu to nie gra o złote majty...

Co do materiału, to raczej trzymajmy się konwencji prostego, szarawego materiału w jednym odcieniu na cały model.

Bądźmy po prostu uczciwi względem siebie i kolegów ;)

 

 

DreamLoveKit, dlaczego nie brać Twojego modelu do konkursu? To bardzo ładny miecz!

Szwadron, połącz proszę oba obrazy w jeden i zedytuj swój post, zapomniałem tego dodać, przepraszam.

 

 

Prezentacja w jednym pliku ułatwia i przyśpiesza po prostu tworzenie sondy, a wycinanie i sklejanie screenshotów nie wlicza się do czasu modelowania ;]

Link to post
Share on other sites

Max nie jest moją mocna stroną, ale kiedyś się trzeba go nauczyć. Nie powiem, żeby wyszło jak chciałem no ale uznajmy, ze to kościany topór:)

PS

Jeśli kilkukrotne zaczynanie tej samej rzeczy liczy sie do czasu ogólnego to nie bierzcie mej pracy pod uwage. Wpierw sprawdzałem sobie różne sposoby zrobienia "ostrza" i kilka okazało się ślepymi uliczkami.

 

6433402.jpg

794vit

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy