Skocz do zawartości

Nieprecyzyjny snap


dimaxion

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem ze snapem. W trakcie modelowania lepiej jest go użyć zamiast wpisywać współrzędne, ale jak się okazuje - nie zawsze. Kiedy przybliżam edytowane vertexy widzę między nimi dosyć spore odległości. Normalnie nie byłoby problemu, ale kiedy mam bardzo rozbudowaną siatkę i snapuję do jednego punktu 10 razy, to robi się bałagan (chmura punktów), przez którą nie mogę poprawnie skorzystać np z quick slice ze snapem. Czy jest gdzieś możliwość ustawienia precyzji przyciągania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiesz co, snap jest precyzyjny ale jest kwestia nauczenia się jego używania. Od którejś wersji maxa zmienił się trochę sposób snapowania. Przeżywałem męki próbując to ogarnąć, tym bardziej, że miałem w firmie pracę "na wczoraj". Ale wystarczyło 15-20 minut ćwiczeń i nagle wszystko zaczęło działać i układać się jak chciałem. Zrób sobie jakąś bardzo prostą scenkę i poćwicz różne

sposoby snaowania a po piętnastu minutach będziesz w tym dobry. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, ale to trochę bardziej skomplikowane niż przećwiczenie używania snapa i nie ma możliwości snapowania oddzielnie dla każdej osi przez wzgląd na czas. Potrzebuję jakiegoś pomysłu, żeby snap przyciągał się bezwzględnie, punkt do punktu... pivot też jest ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! Niestety kiedy chcę przesunąć 1 punkt, nie mam możliwości niekliknięcia na strzałki, a snap tak czy siak jest niedokładny. Czy jest w jakichś opcjach stopień, próg dokładności... procentowy czy wymiarowy... już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie im wieksza odleglosc od punktu 0,0,0 tym bardziej nie dokladny robi sie snap. wiec moze w tym tkwi problem?

zeby to sprawdzic utworz dwa boxy blisko punktu, 0,0,0 i sproboj snap, nastepnie zaznacz obydwa i przesun o 1000000 jednostek, sproboj snap jeszcze raz i zobaczysz spadek dokladnosci.

 

nie wydaje mi sie, ze mozna zmienic dokladnosc snap ale moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! Niestety kiedy chcę przesunąć 1 punkt, nie mam możliwości niekliknięcia na strzałki, a snap tak czy siak jest niedokładny.

 

To sobie powiększ gizmo w preferences, ja łapie za vertex bez problemu.Jak złapiesz to kursor zmienia się w takie 4 strzałki a strzałki gizmo gasną. Spróbuj wyłączyć gizmo - wciśnij X i wtedy łap vertexa.

 

 

Nie włączyłeś przez pomyłkę 2,5 D snapa zamiast 3D?

 

Może jak t0m3k napisał masz coś namieszane ze skalą obiektu, odległością od origin albo system units?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, wszystko mam ustawione deafultowo i używam różnych rodzajów snapa. Wiem też na czym te różnice pomiędzy snapami polegają:) wiem też kiedy przy łapaniu vertexa chwytam za punkt, a kiedy za strzałki - nie zrozumiałem wcześniej. Umiem korzystać ze snapa, ale pewnie chodzi o coś w stylu teorii t0mka... takie rzeczy wychodzą podczas wielu prób i umiejętności ich wyłapywania.

do 0,0,0 mam ponad 755000cm - trochę sporo, ale nigdy nie pomyślałbym o takiej zależności. Dzięki Panowie!

Edytowane przez dimaxion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności