Skocz do zawartości

Pytanie o procek.


Mulholland

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam takie pytanie.

 

Obecnie pracuję na procesorze Intel Core 2 Quad Q9550 2.83. Chciałbym kupić nowego kompa i tak założyłem sobie że dobrze by było gdyby był ok. 4 razy szybszy. Tzn render któy szedł u mnie 2 h szedłby około 30min.

 

Jaki w takiej wystuacji procesor powinienem kupić? Czy procesor Intel Core i7-2600 3.4GHz, podkręcany, wystarczy żeby taki plan spełnić?

 

Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jak kupisz coś co wyciąga 10pkt w cinebench (np. 3770k w podobnej cenie i podkręcisz) to masz mniej więcej 3x przyspieszenie.ALe jezeli masz podkreconego swojego to nadal więcej niż 2x nie wyciagniesz z 1cpu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzięki za odpowiedzi. Te 3x to już jest coś. Teraz nie podkręcam mojego kompa ale mam zamiar. A ile by kosztowało kupno np dwuprocesorowego Xeona tak żeby było 4x szybciej? Zależy mi bo biorę zlecenia i te ostateczne rendery mnie wykańczają trochę. Muszę sporo czasu na nie doliczyć na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze zainwestuj w drugiego z nowych ivy 3770k. Jeżeli info o myk na podkręcanie jest do wykonania, to spokojnie wyciągniesz z niego 4x tego co masz teraz + obecna maszyna Ci jeszcze zostanie. Pozniej sie zastanowisz czy tamtą starą wymieniać na podobną do tej i po kłopocie - teraz będziesz miał 4x tego co teraz (czyli wlasny komp + nowy, albo 5x jak podkręcisz nowy). 5x w stosunku do tego co teraz już ma sens, a koszta nadal nieduże (licząc tylko hardware).

 

edit: zobacz na ile mozna kręcic 3930Kbo to lepsze do renderingu na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trochę źle liczycie, ponieważ dopóki rozważania tyczą się pracy na jednym komputerze to ok, wszystko trzyma się kupy, ale przy pracy na dwóch komputerach, przy czym drugi tylko do renderingu służy, to nie można liczyć normalnie ile razy szybciej jest, ponieważ w czasie renderingu możesz pracować już nad następnymi rzeczami, więc wzrost jest nawet przy dwóch takich samych komputerach wynikowo dużo większy niż x 2. Logistyka pracy i wykorzystanie efektywne dnia pracy bez bycia zmuszonym do robienia sobie kolejki render-tasków na noc jest nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 razy szybciej nie bedzie, ale chyba jest to max jaki mozna na I7 wyciagnac jesli chodzi o rendering.

 

By wyciagnac powyzej 10k punktow to niestety chyba tylko na SB, chyba ze drozszy Ivy.;)

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności