Skocz do zawartości

Speed Modelling, modeling 3D, modele testowe.


Salvator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

simple man - no sliczne, tylko nijak to sie ma do hasła "speed modelling"

Może by wprowadzic taką niepisaną umowe - to co pokazujemy w tym wątku to GŁÓWNIE modele, materialy i render to tylko dodatki? 3-punktowe oswietlenie, clay rendery, bez tekstur... IMO wiecej tu nie potrzeba

 

PS: wiem, ostatnio sam wrzucilem pracke, która nijak sie miala do tego wątku, ale to byl wyjątek :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się powstrzymać, aby na chwile wrócić do tematu rozpoczętego przez GrafMaxa na str. 122, który już pewnie chcieliście zakończyć. Tak sobie czytam te ostatnie wypowiedzi i myśle, że panowie mówiąc o cylindrach, boxach i kluskach, mieli mnie także na myśli. (strona 122 - cylinder z paroma wytłoczeniami) Jako nowy użytkownik patrzę co inni tu wrzucają i jeśli nikt tu nie sprząta takich postów to potem leci seria bubli. Dokładnie jeszcze nie znam zasad i "kultury" umieszczania speedów tutaj, dlatego patrząc na poprzednie posty wrzuciłem tu to badziewie, a nie modeling. (hmm czy ja jadę sam po sobie?) Jako społeczność krytyczna i starająca się aby poziom tutaj był wyższy (szczególnie starsi użytkownicy) to jesteście jacyś niekomunikatywni: podteksty, wyśmiewanie nie wprost... Czemu Wy - starzy wyjadacze nie macie odwagi napisać na gadulca albo privata jednemu czy drugiemu np. takiemu empiemu, żeby nie wrzucał syfu i skasował posta bo zaśmieca wątek, przecież krytyka na każdego chyba działa otrzeźwiająco. Jeśli o mnie chodzi to poziom tutaj chyba naturalnie powinien być niższy niż w finished, bo to przecież speedy, a z drugiej strony bezsensowna jest sytuacja gdy chwilami Speed Modeling 3D staje się śmietniskiem. Jednak jeśli wątek nie jest odgórnie sprzątany, a użytkownicy są różni to chyba nie dziwi was fakt, że tak się dzieje.

 

A tak poza tym to dalej nie widzę jakiejkolwiek konsekwencji w związku z tą sprawą i dalej nie wiem co się nadaje do speeda, a co nie. Czy nie można tego jakoś jaśniej określić i pilnować żeby nie było takiego młynka??? Np. Umieszczamy modele - czyste bez textur, rendering podstawowy + siatki, bez gniotów typu zrobiłem lathe i wyszedł mi kubek.

PS. Pozdrowienia dla wszystkich !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zacytuje fragment Klickowego posta, bo chyba nie dotarło :/

 

Speed/Modeling - czyli ja cos modeluje a nie stawiam tube i robie scale na brzegach i mam obiekt no ludzie to nie jest modeling to jest jakis farmazon

 

Modelingiem nazwal bym cos co wymaga oddemnie ogarniecia siatki itp a nie postawienia boxa tam boxa tu i zmiany kilku wertexow. Co do renderow to mam to w tyłku czy ktos je robi czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORKI za OT ostatni raz:D

"trza sie zastanowic na zdrowy rozum ja juz kilka razy chcialem cos wrzucic ale mowie "chlopie daj spokuj nie rob sobie wstydu lepiej zrob cos lepszego" a napewno bylo to lepsze od niektorych rzeczy w tym watku:)"

 

No i to sa swiete slowa, samokrytyka zapewnia progres niektorzy jej jednak nie maja i zostana przy robieniu boxow do konca zycia ;)

 

Witam!!

nom i o to chodzi wogole w tym watku jak tak beda postepowac to beda prace na poziomie tylko ze jest little problem:D

przeciez taki kowalski ktory grafike zna od 2 tygodni zrobi cos co bedzie badziewne ale on i tak to zamiesci hmm?? dlaczego!! poniewaz jara sie nowym softem zobaczyl ze "umie" tworzyc i zamiesci!! albo taki uzytkownik ktory modeluje cienko(ale ma starz np. jest dobrym texciazem;P) np. zobaczyl by moja prace ktora wstydze sie zamiescic a on ja z "duma" zamieszcza he w tym jest problem ze kazdy uzytkownik ma inne wartosci dla jednego cos jest dobre ale dla drugiego nie:) np. dla gothama jego praca bedzie cienka a np. ja bym sie cieszyl gdybym takaa zrobil. i w tym jest liitle problem;)

A co do krytyki jeszcze... Nie trzeba umieć robić lepiej aby móc stwierdzić że coś wygląda jak gibon, chyba logiczne? Teksty "pokaż coś swojego" są naprawdę bardzo szeroko postrzegane jako niestosowne. Równie dobrze osoba która nie umie nawet włączyć komputera mogła bym powiedzieć że coś wygląda jak gibon... I ma to taką samą wartość. To chyba również jest logiczne, prawda?

 

Swiete slowa mnie tez takie slowa denerwowaly bo przeciez jak dostajecie od kogos zlecenia to czy on umie modelowac texturowac renderowac?? nie a m prawo (i ocenia) do oceniania waszych prac i jak powie ze brzydka praca to czemu nie mowicie "pokaz swoje prace"

 

EOT

kurcze chveti fajnie to wyglada te boxy rules:D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie...teraz wszyscy zaczną się zastanawiać,czy warto wrzucić jakąś prackę, wielu myśli... może to kiepskie,żenująco słabe, może jakiś weteran 3d zmarszczy brwi z niesmakiem..nawet ci którzy coś potrafią...a bez prac ten wątek umrze.. weteran zapomniał,że na początku też robił boxy...dla mnie jest jeden wielki plus speedów, oprócz nauki modelowania,ludzia zaczynają pokazywać to co robią,wierzyć że warto ponieważ komuś się to podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ... nie chciałem się odezwać, ale się odezwę - będę za to cierpiał ... :P ... robi się już wielki OT ... ja tu nic nie wsadziłem, ale lubie tu zaglądać, czasem sobie myślę, a może coś wymodeluje na speeda ... może mojego myszora? Nie mam nic przeciwko nabijania się z czyjejś pracy, ale niech to chociasz zostanie obdarowane argumentami ... nie wiem ... ale jak ja kiedyś załączyłem prackę w WIP'ie która miała coś więcej niż proste figury ... choć by nawet kwiatki co dla mnie było chińszczyzną ale jakoś wyszło ... co tu dużo mówić, jak na moją wiedzę na tym etapie byłem BARDZO DUMNY ... a tu jakiś user pisze, że ... a bo ja wiem co napisał? - dawno to było ... ale chodzi o to, że sobie zakpił i nic w sumie nie powiedział (napisał) z wyjątkiem dowcipu na temat mojej słabej pracy ... potem go skrytykowałem, że nic nie wnosi do tematu i coś tam coś (nie pamiętam) to wypisał mi stertę uwag które wziąłem sobie do serca :) ... i chyba o to chodzi ... o to? Może zrobię tego myszora ... albo nie bo ktoś zamiast powiedzieć co źle co dobrze napisze: "co to za kowadło? ;P" - hehe ... nie no, aż taki kiepski w modelowaniu nie jestem, no ale co to w sumie wnosi do tematu? Co innego jakby powiedział ten "ktoś" czemu mu to wygląda na kowadło :P

 

 

Po co ja to napisałem?

 

 

Jestem za modernizacją tego tematu ... zrobić nowy i ŁADNIE W PIERWSZYM POŚCIE NAPISAĆ REGULAMIN TEMATU ... co wolno, a czego nie ... osobiście jestem za wsadzeniem każdej pracy która wymaga troche modelowania nawet jeśli jest to lekko zmodyfikowany box tylko bez przesady - no dobra - nie namęczył się - zastrzelić! ... pojedyncze przedmioty ... monitorek, telewizorek i takie tam ... choć wydaje mi się, że ten pomysł nie przejdzie ... Można jednak darować sobie OT i zrobić temat na forum Wolne dyskusje na temat tego tematu, a tu dać linka do owego tematu i przestać ... chciałem uniknąć tego słowa ale nie mogę - przestać śmiecić ... albo lepiej, czy moderator nie może wyciąć fragmentu dyskusji i zrobić nowy temat do którego wsadzi dyskusje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki trzynasty tweety-o co ci chodzi? Empi- powinieś sprawdzić empirycznie jak wyglądają mosty,a nie dawać do oglądania takie ni to,ni owo.Hadko oglądać.Most chyba z nylonu po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw w photoshopie zrobiłem bitmape odwzorowując przepaść i te mniejsze nierówności, a potem w maxie displacement (modyfikator nie material) potem softselection do wyciągniecia co większych górek. pozdro Leleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszcze cosik w Zbrushu, z materiałami to raczej nie był speed, modeling 4h i pewnie powiecie, że to długo, ale wyszedłem od Zsphere, których używałem pierwszy raz.

 

monster6be.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leleń: korzystałem z wbudowanych tutoriali w zbrushu (to coś jak wideo tutoriale), przerobienie wszystkich zajęło mi tydzień i więcej nauki nie było - to jest mój drugi model. Plastelinka górą, niestety trudno ją wykorzystywać później do animacji (ponad milion poligonów).

Simple_man: Twój mostek jest fajniejszy :) podpatrzyłeś skądś czy z głowy?

Naprawde tak szybko? Tez bym tak chciał, ale chyba mi jeszcze praktyki brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę tak szybko. Ale na dobrą sprawę to są same boxy i cylindry z modyfikacjami. Ot i tyle. A całość trawała tak długo bo mam nir dobry zwyczaj robienia rendrów wstępnych i to z GI. Co do modelu to mostek jest moim pomysłem tyklo te koła zębate podpatrzyłem w HELLBOY`u. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple-man,zrobiłeś to w godzinę?Gratuluję.Chyba czas liczysz razem z poobiednią drzemką.Weż się chłopie za organikę,i wtedy będzie widać co naprawdę potrafisz.Boxy,kółka,zębatki,wycinanie,kopiowanie-robota początkującegego.Czekam z niecierpliwością na postępy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe chciales Simple opinii od Sparta to masz:P a tak nawiasem mowiac the_3nasty czemu zmieniles nicka? :P:P:P a tak nie nawiasem to Simple fajna pracka, jabym tego w godz nigdy nie zrobil, niby boxy, cylindry - ale sztuką jest poukladanie tych boxow:D pozdr

 

Ps. dzieki empi:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple-man,już ostrzę sobie ząbki.Jak wiadamo nic tak nie poprawia jakości pracy jak dobra fachowa krytyka,a ty jesteś moim ulubieńcem Simple.Wierzę w twój rozwój,choć droga daleka przed nami....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gębulka sympatyczna, kojarzy mi się z zapaśnikiem sumo. Niewiem czemu tak narzekasz, no może ta dziurka na czole, ale to chyba łatwo usunąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak obiecałem, dziś też coś wrzucam.

Słuchaweczki do mojej komórki, modeling 2h w maxie.

 

Heh, przed chwilą zainstalowałem sobie Wings3D i próbuje sobie coniecoś.

Zacząłem od twarzy, jeśli będzie się nadawać jak skończę to też ją podrzucę :)

 

EDITED: No to DOF'a dodałem i troszkę jeszcze doświetliłem dla zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna przyglądam się wątkowi Speed Modeling, mam pare uwag odnośnie tego wątku

 

1. nie rozumiem czemu większość osób pokazuje modele oteksturowane, z super oświetleniem, wyrenderowane w Brazilu, a sam modeling jest lichy, ludzie to nie o to chodzi w tym dziale, dział nazywa się speed modeling, a nie speed work 3d!!! Proponuje by pokazywać model w trybach : shade, wireframe i jak komuś się chce niech da rendera, ale niech nie daje tylko rendera, dobry render + dobre testury potrafi ukryć wiele błędów w modelowaniu !

 

2) Niech ktoś wreszcie weźmie się za moderacje tego działu...najlepiej by była to osoba która często tu zagląda i się udziela.

 

3) Jeśli wymodelowałeś coś brzydkiego w 1h, a wiesz że jeśli poświęcisz temu kolejną godzine, a nawet trzy i model będzie dużo lepszy to poświęć, z czasem prędkość będzie spadać, o to chodzi w tym dziale, a nie o to żeby szybkość znacznie przewyższała jakość :).

 

Speed modeling wygląda fatalnie na tle speed painting, od czasu do czasu coś fajnego się pokaże, fajny speed jest raz ma 5 speedów :/

 

Podłączam się do Gothama : ZANIM COŚ WRZUCISZ ZASTANÓW SIĘ 5 RAZY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synuś: Zgadzam się z 1 punktem, ze swojej strony postaram się bardziej.

 

Speed modeling wygląda fatalnie na tle speed painting, od czasu do czasu coś fajnego się pokaże, fajny speed jest raz ma 5 speedów :/

 

Nie rozumiem takiego podejścia, to że na speed painting sami wymiatacze coś umieszczają to nie znaczy, że my tu nie możemy się uczyć i szlifować skilla (jaki kto ma to ma). I chyba nawet 1 post tutaj o tym mówi :\

 

Koniec OT z mojej strony.

 

Zrobiłem swój pierwszy model w wings3d, powiedzcie co w siatce jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności