Skocz do zawartości

Technik cyfrowych procesów graficznych był kto tam?


majkii2001

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem sobie taki profil jaki dalszy rodzaj nauki po tym nieszczęsnym gimnazjum i dlatego mam pytanie był ktoś tam lub może nadal tam chodzi? Co tam tak naprawdę się takiego robi i czy jest ciężko (przynajmniej czy u was było ;)

 

Myślę, że trafiłem na odpowiednie forum w końcu grafika to grafika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czy aby na pewno dokładnie przeczytałeś nazwę profilu jaką sobie wybrałeś ? : Technik cyfrowych procesów graficznych.

Jeśli jest to dobre Technikum to nastaw się , że będzie dużo programowania na GPU , zrównoleglania problemów liniowych itd. , dużo matmy itp.

Jeśli jest to kolejne technikum przez małe t, być może będziecie uczyć się bardziej multimedialnych aspektów grafiki , jak np. dtp, podstawy gimp/photoshop itd... Nie liczyłbym że poznacie takie pakiety jak maya, 3dsmax i podobne. Byłoby dobrze gdyby ktoś prowadził tam zajęcia z blendera ale i tego pewnie nie będzie.

 

wbrew pozorom grafika to nie grafika... programowanie procesorów graficznych, programowanie silników graficznych, modelowanie, animacja, symulacje, renderowanie to w zasadzie w dzisiejszych czasach już osobne specjalistyczne dziedziny, każda inna wymagająca niejednokrotnie zupełnie innych umiejętności.

 

W każdym technikum taki profil może stać zupełnie za czymś innym. Na pewno twoja szkoła ma jakiś informator, siatke godzin itp. Z których dowiesz się jakie zagadnienia ten profil obejmuje.

 

PS: Trochę nie rozsądnie wybierać profil a potem się pytać na forum co się wybrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze. Technik Cyfrowych Procesów Graficznych

 

Tutaj taki krótki opis tego: to zawód szerokoprofilowy. W swojej pracy będzie określał właściwości materiałów stosowanych w cyfrowych procesach poligraficznych, gromadzić, przetwarzać i udostępniać dane niezbędne do cyfrowego opracowania publikacji, projektować proces wytwarzania produktów w środowisku cyfrowym z wykorzystaniem maszyn

i urządzeń cyfrowych na pracowni technologii medialnej. Może znaleźć zatrudnienie w szeroko pojętych multimediach,

w przemyśle oraz przy obsłudze Internetu.

 

Wiem co wybrałem tylko nie wiem czego się po tym mogę spodziewać gdyż prawie nigdzie nie ma informacji o tym lecz jedynie takie co wyżej podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nigdzie się tego nie dowiesz, tak samo opis sobie możesz olać. Niestety tak to wygląda, wszędzie się pięknie opisuje jak to pięknie będzie wyglądało, czego to nie będziesz robić, czego się nie nauczysz, gdzie to znajdziesz pracę i tak dalej i tak dalej, ale wszystko i tak wychodzi w praniu. Tutaj też działa reklama, musi działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu wieje kosmiczne odrealnienie. Nie licz że to czego nauczysz się w jakiejkolwiek szkole (ze studiami magisterskimi włącznie) będzie wystarczało na znalezienie fajnej roboty. Znajdź sobie tam ziomków i róbcie na własną rękę coś co was interesuje. Uczcie się z netu i wymieniajcie do doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Traitor mówi, to jakiś powalony sposób opisu zwykłego DTP rozszerzonego o techniki udostępniania czyli pewnie wgrywanie na serwer i udostępnanie linka (zapewne 20h godzin zajęc jak będzie słaby net :D ).

Ogółem nauczysz sie robić wizytówki w czasach gdy takim ludziom oferują najniższe płace w punktach ksero. Lepiej ćwicz mycie garów na akord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli waszym zdaniem nie warto? Podobno po ukończeniu tego technik zrobię jedną kwalifikację i będę miał do tego Fototechnika.

 

Tutaj link do szkoły ( http://www.zs25.info/index.php?adres=pl/dla-kandydatow/kierunki-nauczania-od-010 ) - po kliknięciu w któryś profil będzie jakaś prezentacja którą nas próbowali zachęcić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak szalony to ja nie jestem aby robić w punkcie foto ;) Bardziej po szkole bym chciał iść do pracy w policji lub wojsku ale co z tego wyjdzie się okażę. Zawsze chciałem iść do jakiejś informatycznej lecz z powodu, że tam jest rozszerzona matma mogę przez to stracić rok... A że lubię także bawić się grafiką stąd wybrałem taki profil. Mógłbym iść do liceum lecz jednak lepiej mieć ten papierek technika w razie czego niż nie mieć nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram arev'a. Są 2 rzeczy które można wybrać najlepiej.

 

1. Albo taką, która będzie już częścią przyszłego zawodu. Są przecież technika i licea wojskowe czy policyjne. Skoro chcesz iść do woja, to czemu od razu nie iść w tą stronę?

 

2. Wybrać taką, która da Ci jakieś fory w przyszłym zawodzie.Przy wojsku to np mechanika, elektronika, gotowanie, sport etc.

 

Ostatecznie sprowadza się to do wyboru tego co lubisz robić, ale jak realnie myślisz o przyszłości, to lepiej wiązać przyjemne z pożytecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności